TAX FREE a naprawa gwarancyjna

Cooper

Użytkownik
Punkty reakcji
0
Miasto
zapomniany wschód
Witam. Mam lekkie zakręcenie w głowie, najlepiej wytłumaczyć na przykładzie, de facto autentyczny.
Podróżny kupił markowy telewizor w jednej z sieci ze sprzętem rtv, sklep wystawił dokument TAX FREE, oddział celny potwierdził wywóz sprzętu, a kupujący uzyskał już zwrot podatku Vat. Moje pytanie brzmi czy w takiej sytuacji podróżny może dokonać naprawy tego sprzętu na terenie UE, a prościej mówiąc, czy może wwieźć go Polski w celu naprawy. I tutaj zaczynają się schody. Jedni są zwolennikami zakazu takiego przywozu, bo w sumie podatek odebrany, dokumentu już anulować nie można, iini uważają że można, bo sprzedawca gwarantuje takową naprawę w cenie zakupu. Przejrzałem ustawę o Vat, art 126 do 130, ale nic o naprawie gwarancyjnej przy tax free

edit:
podstawą do gwarancji jest wymagany przez sklep dowód zakupu (paragon), paragon jest na stałe przytwierdzony do dokumentu tax free, ale podróży ma jego kserokopię

Ostatnia edycja:

badboy84

Użytkownik
Punkty reakcji
0
Miasto
dziki wschód
W warunkach gwarancji najczęściej napisane jest, że dowodem reklamacji - naprawy jest posiadanie oryginalnego dowodu zakupu + pobita książka gwarancyjna, (ksero to nie oryginał), wyjątek to ksero z pieczątką sklepu w którym dokonano zakupu z oświadczenie o zgodności z oryginałem.

norma

Nowy użytkownik
Punkty reakcji
0
Tak tylko dla porządku jest gwarancja i jest niezgodność towaru z umową.
Art. 11 ustawy o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej przewiduje, że odpowiedzialności z tytułu niezgodności towaru z umową nie można ograniczać ani wyłączać, także paragon nie jest warunkiem koniecznym do skorzystania z tego prawa.

Cooper

Użytkownik
Punkty reakcji
0
Miasto
zapomniany wschód
Źle mnie zrozumieliście. Mi nie chodzi o warunki gwarancji bo to nie mój tv. Chciałbym się dowiedzieć jak jest z przywozem towaru do Polski, po wcześniejszym wywiezieniu go na dokumencie TAX FREE. Czy ma prawo go przywieźć bez żadnych konsekwencji jak już vat odzyskał? . Żadne gwarancje mnie nie interesują bo to relacja kupujący - sprzedajcy

aquirre

Aktywny użytkownik
Punkty reakcji
5
litości
patrz: Normy ilościowe i wartościowe towarów przywożonych w bagażu osobistym podróżnych, przyjeżdżających z państw trzecich (tj. spoza Unii Europejskiej), które są zwolnione z należności celnych przywozowych.

pozostaje zgłoszenie celne w ruchu towarowym.

CELNIKU ZADEKLARUJ SIĘ !

SmartMaciek

Nowy użytkownik
Punkty reakcji
0
Dokładnie jak aquirre napisał ,trzeba zgłosić celne w ruchu towarowym bo inaczej może być niemiło

Do góry