• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

taryfikacja - gaz skroplony

N

Nie zarejestrowany

Gość
Witam! Mam problem z zataryfikowaniem gazu skroplonego o takich właściwościach z paszportu gazu:

suma propanu i propylenu - 97,61%.
suma butanów i butylenów - 1,44%.
według mnie kod 271112970 (propan pozostały)
jest też alternatywa dla tego gazu kod 2711129400 (propan o czystości większej niż 90% ale mniejszej niż 99%).Faktem jest też że ten paszport nie rozbija poszczególnych składników,ale mimo to proszę o pomoc! Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi.
 
Jeśli paszport dokładnie nie rozbija poszczególnych składników to według mnie ,,bezpiecznym" kodem jest 271112970.
Tak,więc zastosowałabym również w/w kod.
Pozdrawiam
 
badania

Jeśli certyfikat nie wykazuje/ pozwala jednoznacznie określić klasyfikacji taryfowej , do tego nie określa w całości składu chemicznego gazu powinno sie zażądać przeprowadzenia badań składu chemicznego . Bez względu na to ile w nim jest propanu bedzie taryfikowany z 0,7% cłem . Chyba żeby w wyniku przeprowadzonych badań wyszło iż propylenu jest ponad 50%. Wtedy ........ należy zastanowić się nad 271114...
 
chyba że

Chyba że w wyniku badań okaże się ża propanu jest po wyzej 99%
to z 8% cłem 271112...
 
Back
Do góry