• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Tanie państwo wg pisu

To z Białorusią powyżej to oczywiście żart, żeby podtrzymać wątek i jego oglądalność. A na powaznie to słyszałem, że jakies zmiany w MF nastąpiły? Czy ktoś coś wie?
 
Cieszę sie że Polska odzyskała niepodległośc w 1989r i mamm teraz demokrację parlamentarną i wolność słowa i wolne wybory i nikt nie jest prześladowany jak na Białorusi. Chyba nikt z nas tego nie docenia.
 
koszty koalicji rządowej

Cytat z ONET.PL
"Kosztowne rozmnożenie resortów"
"Hanna Gronkiewicz-Waltz ocenia, że "rozmnożenie" resortów w nowym rządzie - wbrew zapewnieniom koalicjantów - okaże się bardzo kosztowne. Posłanka PO w rozmowie z dziennikarzami przypomniała, że po wyborach mieliśmy mieć "tanie państwo".
Według byłej prezes Narodowego Banku Polskiego koszty reorganizacji jednego resortu mogą się wahać od 30 do 50 milionów złotych, a rozbudowywanie administracji przypomina czasy gospodarki centralnie planowanej.

W wyniku zawiązania koalicji rządowej PiS z Samoobroną i Ligą Polskich Rodzin zdecydowano o przekształceniu trzech dotychczasowych ministerstw w sześć nowych, tak by koalicjanci mogli samodzielnie. pokierować resortami."

Od siebie dodam, że mamy nowe rekordy "oszczędności" po 89r., tj. 20 resortów i 4 wicepremierów.
Niech ktoś mi powie ilu jest sekretarzy i podsekretarzy stanu w Polsce. Pewnie już coś koło 100.
A.Lepper mówi już, że niekoniecznie trzeba łączyć agencje i agendy rolne m.in. ARR i ARiMR. Przypomnieć wypada, gdyby ktoś nie wiedział, że to jest wbrew temu co niedawno mówił Premier. Zobaczymy co będzie dalej. Na czyim stanie.

A dlaczego izby celne mają obcięte budżety na ten rok o kilkadziesiąt procent? Chodzi może tylko o to aby bilans wyszedł na zero.
 
TEGO NAWET ZA KOMUNY NIE BYŁO!!!!

Chce się pozbyć polskiego obywatelstwa
47-letni łodzianin Krzysztof Deroń chce pozbyć się polskiego obywatelstwa. W ten sposób - jak powiedział - chce zaprotestować przeciwko temu, co się dzieje w życiu politycznym naszego kraju.
W poniedziałek w wydziale spraw obywatelskich w Łodzi złożył dokumenty w tej sprawie.

"Zrzekam się obywatelstwa nie dlatego, że nie kocham Polski. Wyrażam swój głęboki żal do prezydenta Lecha Kaczyńskiego za to, że wydał teki ministerialne Andrzejowi Lepperowi i Romanowi Giertychowi" - mówił w rozmowie z dziennikarzami Deroń. W ich obecności wypełnił wniosek o rezygnację z polskiego obywatelstwa. Dołączył do niego specjalne oświadczenie.REKLAMA Czytaj dalej


Jak twierdzi, jego decyzja o pozbyciu się obywatelstwa polskiego jest swoistym "buntem obywatelskim". Zaznaczył, że nie chce jednak wyjechać do innego kraju, a ubiega się o status bezpaństwowca. "Będzie mi o wiele trudniej żyć. Zdaję sobie sprawę, że będę miał komplikacje urzędowe, ale nie obawiam się tego. Dzieci i żona rozumieją moją decyzję" - mówił. Uważa on, że nie ma innej możliwości przeciwstawienia się obecnej sytuacji politycznej. Nie wyklucza jednak wycofania wniosku, ale uzależnia to od odejścia z rządu Leppera i Giertycha.

Według urzędników przyjmujących dokumenty, to pierwszy taki przypadek w województwie łódzkim, aby osoba składająca wniosek o pozbycie się obywatelstwa polskiego, chciała zostać bezpaństwowcem. Nie są oni w stanie powiedzieć, czy prezydent rozpatrzy pozytywnie wniosek Deronia. Nie wiadomo też, jakie będzie miał prawa po ewentualnym przyznaniu mu tego statusu. Dokumenty złożone przez Deronia najpóźniej za miesiąc mają trafić do kancelarii prezydenta.
 
Szkoda, że jako celnik nie moge tego zrobić, dzięki takim ludziom jakich mamy obecnie w rządzie też wstydze się tego, że jestem Polakiem. BRAWO PANIE DEROŃ.
 
TANIE PAŃSTWO WG PIS-u I PANA RELIGI

1) "Wprowadzenie ubezpieczenia pielęgnacyjnego na leczenie starszych osób" - ciekawe skąd ludzie starsi, na ogół o niskich dochodach (tu kłania się chory sytem emerytalny) wezmą na te ubezpieczenie. Zatem wniosek 1: starzy do piachu.
2) "Pokrywanie z ubezpieczenia komunikacyjnego leczenia ofiar wypadków" - idea dobra, ale wydaje mi się, że firmy ubezpieczeniowe nie będą robiły nam prezentów i wyciągną od nas pieniądze na leczenie ofiar wypadków. Wniosek 2: spodziewajmy się ogromnego wzrostu opłat za ubezpieczenia OC.
3) "Wprowadzenie dobrowolnych dodatkowych ubezpieczeń" - jaaasne! Nic nowego, bo i w dniu dzisiejszym można takowe ubezpieczenia wykupić. Wniosek 3: Ameryki tu pan minister nie odkrył.
4) "Finansowanie drogich zabiegów z budżetu państwa" - jak zwykle, rząd to klepnie a później rozłoży ręce i powie, że nie ma na to pieniędzy, lub jak to miało miejsce w przypadku tzw. "ustawy 203" (chyba tak to było), zrzuci ten obowiązek na budżety gmin, co na jedno wyjdzie. Wniosek 4: Populizm i mydlenie oczu, ale pewnie wiele baranów to łyknie, jak hasła przedwyborcze PIS-u.
5) 5 mld zł na służbę zdrowia, to tak jak malowanie ściany bez jej uprzedniego zmycia. Efekt będzie ładny, ale niestety nietrwały. Wniosek 5: Ryba psuje się od głowy, może warto o tym pamiętać panie Ministrze?
A tak na marginesie za te dary p. Religi i tak my wszyscy zapłacimy. To normalne w TANIM PAŃSTWIE!!!
 
Tanie panstwo? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: nie rozsmieszajcie mnie, od kilku lat mam wrazenie, ze bycie Polakiem, zycie w tym kraju to jakas wielka kara nalozona na nasz narod, tylko ZA CO I PRZEZ KOGO:?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: Czym sobie zasluzylismy na takich politykow, na takich rzadzacych??? Z kimkolwiek nie rozmawiam to kazdy krytykuje PiSuarow, zarowno w naszym srodowisku i jak poza nim oraz twierdzi, ze na nich nie glosowal i tu pojawia sie moje pytanie:
KTO ODDAL NA NICH SWOJE GLOSY :?: :?: bo ja nie.
Kiedys Urban w "NIE" drukowal teksty graficiarzy i rozne smieszne SMS-y, jeden z nich bardzo utkwil mi w glowie:
W TYM KRAJU TRZYMA MNIE TYLKO GRAWITACJA i wg mnie jest adekwatny do sytuacji w naszej kochanej ojczyznie.

Pozdrawiam glosujacych na PiS, niech Wam ziemia lekka bedzie :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!:
 
Coś mi się wydaje, że PIS znowu rzuca hasła aby przypodobać się wyborcom (wybory samorządowe). Projekt taniego państwa to czysta demagogia. Jak wynika z danych OECD Polska wraz Cyprem zamyka ranking członków tej organizacji pod względem liczby urzędników na tysiąc mieszkańców. U nas to niespełna 10 funkcjonariuszy państwowych, podczas gdy w Słowacji 15, w Czechach 20, we Francji, Belgii, Danii ok. 30, a w USA aż 33.
 
Back
Do góry