• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Strajkujemy!?

  • Thread starter Nie zarejestrowany
  • Rozpoczęty
N

Nie zarejestrowany

Gość
Tem temat założył google na forum ogólnym ale myslę że nalezy mu sie miejsce na forum otwartym:
Witam wszystkich
Wiemy już, że nasz Szef SC nas zbył znów byle czym i czuje się z siebie niezwykle zadowolony!!
Nici z obietnic zmian w przepisach, które nas celników interesowały.
Zaczyna nas traktować jak przysłowiowe "bydło" lub "mięso armatnie" mówiąc kolokwialnie.
To ostatnia szansa aby pokazać, że jesteśmy siłą - dopóki nie ma jeszcze tych całych MGK-SR, które mają być tzw."wunderwaffe" (cudowna broń) Pana Szefa SC Jacka Miłościwie Nam Panującego.
ZBierzmy siły i zróbmy coś wspólnie. Gdzie związki? Gdzie lokalne związki, które ostatnio też chciały mieć "swój suksec" podczas ostatniego "zrywu powstańsczego" celniczej braci.
Możemy w ten sposób zmienić Szefa SC na "nowy model", skoro ten sobie nie radzi, trzeba napisać w tej sprawie do Pana Ministra Schetyny-ona ma duży wpływ na SC i jej kształt.
Ludzie - nie dajmy się zniewolić!!!
Niech SSC nie czuje się zbyt pewnie. Tacy jak ON przychodzą i odchodzą.
Czy ON nie zdaje sobie sprawy, że bycie SSC nie jest funkcją dożywotnią.
Generał Celny się znalazł - do roboty niech się weżmie - przecież SSC nawet nigdy nie odprawiał tak naprawdę towarów - więc nie wie co to praca
Do boju chłopaki!!
Nie lękajcie się - tak mówił Jan Paweł II
 
Ja pamiętam jeden zryw na przełomie wieków gdy celnicy z zachodniej granicy próbowali walczyć o swoje miejsca pracy . Wschodnia granica się na nas wypięła .Teraz chcą mocno protestować . Powodzenia .
 
Ale tez dzieki niektorym dzialaczom z zachodu,po nieudolnych negocjacjach tamten zryw nic nie przyniosl.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
A ja pamiętam czasy jak importowane samochody odprawiało sie na zachodniej granicy i wtedy ten "zachód" nie chciał o nic walczyć, nie tylko miejsca pracy, ale chyba nawet wysokość pensji była wtedy mało ważna.
 
A ja pamietam jednego celnika ze wschodu, jak przekraczal granice z DE -( mowil, ze pracuje w Terespolu) ,a bylo to w 2002, jak robilem jemu przekazowke na ladnego golfika, co bardzo sie dziwil, ze nie mam auta, a on juz trzeci dom konczy( doslownie, nie klamie).Powiedzial mi ,ze dobrze mu tam z tymi Tax Free. No to co dalej mamy ciagnac na forum...
 
Ujęła mnie Twoja, AMICUS historia, współczuję Ci , bo jak machnąl legitymacja, że jest celny z Terespola, to musiałeś z ciężkim sercem.... bo głupio swojego
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Tak mniej wiecej bylo, ale legitymacja nie machnal ale najpierw skomlal u Niemcow, aby go przepuscili. No to pomoglem,a sugestie pod moim adresem nietrafione ale zrozumiale.
 
o co chodzi z tym tematem? przeciez przepisy zabraniaja nam strajku, czy ktos nas namawia do lamania prawa?
 
Back
Do góry