• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

stanowisko pracy a zakres obowiązków

N

Nie zarejestrowany

Gość
Czy zakres obowiązków może być inny niż czynności wykonywane na danym stanowisku( wg wartościwania )? Czy można skierować funkcjonariusza celnego z jednego Oddziału Celnego np. w celu rozładunku kontenera ,w którym ujwniono niezgłoszony towar do innego O.C. Dajmy na to na czas potrzebny do tegoż rozładunku, bez pisemnego polecenia przełożonego( tylko na telefon Naczelnika U.C.).
W zakres obowiązków też nie wzmianki o fizycznym rozładunku i załadunku towaru?
I. C. Gdynia
 
Według naszych przełożonych zakres obowiązków może być inny niż czynności opisane podczas wartościowania. Po prostu mają wszelkie zasady w 4 literach! Jestem własnie po burzliwej rozmowie ze swoim naczelnikiem, który zdradził, że na dniach właśnie mają być przygotowane zakresy obowiązków, zgodnie z którymi podrzędny celnik będzie musiał podczas musztry "zatańczyć i zaśpiewać". No i co im zrobisz? To nie przestępstwo, kórego wykonania możesz odmówić.
 
W takim razie jeżeli praca na rozkaz czy polecenie służbowe, to po co wartościowanie????? Czy wojsko ma zwartościowane stanowiska? Wartościować można stanowisko urzędnika a nie funkcjonariusza.......
 
Według naszych przełożonych zakres obowiązków może być inny niż czynności opisane podczas wartościowania. Po prostu mają wszelkie zasady w 4 literach! Jestem własnie po burzliwej rozmowie ze swoim naczelnikiem, który zdradził, że na dniach właśnie mają być przygotowane zakresy obowiązków, zgodnie z którymi podrzędny celnik będzie musiał podczas musztry "zatańczyć i zaśpiewać". No i co im zrobisz? To nie przestępstwo, kórego wykonania możesz odmówić.

widzę,że nie uważałeś na szkoleniu BHP,każda czynnosć inna np. noszenie szafek,przenoszenie biurek,tańczenie czy spiewanie wymaga przeszkolenia z pisemnym potwierdzeniem szkolonego. To będzie zależeć od funkcjonariusza, jeden się przestraszy i zatańczy a drugi poprosi o przeszkolenie,opinie chirurga,internisty oraz innych specjalistów,którzy mogą orzec zdolność do poleconych czynności,trzeba się szanować przyjacielu!
 
przełożeni mają szalone pomysły wydając polecenia z zakresu wiedzy o której większość nie ma pojęcia,nie organizuje się szkoleń,jeśli już to są organizowane przeważnie pod koniec roku,uczestnikami są osoby, którym ta wiedza będzie zbędna.
 
Przy odbiorze nowego zakresu naniosłem następującą adnotację: " W związku z nowym zakresem niezbędne jest przewartościowanie stanowiska służby"
Myślę, że to kolejny dobry dowód do sądu, gdyż potwierdza wprost fikcyjność wartościowania.
 
Back
Do góry