• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Średnie a stanowisko

Aniaa

Nowy użytkownik
Dołączył
3 Wrzesień 2021
Posty
7
Punkty reakcji
3
Dzień dobry,zastanawiam się nad służbą celno skarbową,posiadam wykształcenie średnie.Czy warto iść?Na jakie stanowisko mogę maksymalnie liczyć kiedyś?
 
Dzień dobry,zastanawiam się nad służbą celno skarbową,posiadam wykształcenie średnie.Czy warto iść?Na jakie stanowisko mogę maksymalnie liczyć kiedyś?
A może wstąp i się doksztalc. Z licencjatem nie zostaniesz dyrektorem ani naczelnikiem ale stveksp i oficerem młodszym już tak. A jak zrobisz magistra z prawa, ekonomii lub zarządzania to kimkolwiek na co zasluzysz. I poczytaj ust o kas tam to wszystko znajdziesz. Czytanie ze zrozumieniem to jedna z podstawowych wymaganych umiejętności i samodzielność. No i jak chcesz do czegoś dojść to włażenie... Też się przydać
 
Dzień dobry,zastanawiam się nad służbą celno skarbową,posiadam wykształcenie średnie.Czy warto iść?Na jakie stanowisko mogę maksymalnie liczyć kiedyś?
Tak jak napisał kolega wyżej . W ustawie jest napisane , ale pomogę. Samo wykształcenie średnie szybko cie zablokuje na stanowisku z maturą dalej jak st spec nie będziesz mogła pójść. Co do stopnia to do korpusu aspirantów . Z wykształceniem wyższym droga się otwiera dalej. Pod warunkiem że uda Ci się tak awansować
 
Dzień dobry,zastanawiam się nad służbą celno skarbową,posiadam wykształcenie średnie.Czy warto iść?Na jakie stanowisko mogę maksymalnie liczyć kiedyś?
Co do stanowiska, to mł. ekspert max.Ale tak jak pisali poprzednicy w tej chwili większość ma przynajmniej licencjata więc pewnie st. specjalista to max, chyba że jesteś plecakiem.
 
Napiszę krótko - warto iść. Mam to samo. I warto iść. Nie zostaniesz nie wiadomo kim ale warto pójść w ten temat. Gdybym miał pójść ponownie w tą ścieżkę zrobiłbym tak samo. Możliwości rozwoju już w trakcie Służby są duże ale to zależy od wielu czynników tak jak w każdej ze służb przełożeni Twój charakter to kogo spotkasz na swojej drodze itd itp....To tylko moja opinia. A miało być krótko.... Reasumując WARTO 😀
 
Ostatnia edycja:
Tak jak napisał kolega wyżej . W ustawie jest napisane , ale pomogę. Samo wykształcenie średnie szybko cie zablokuje na stanowisku z maturą dalej jak st spec nie będziesz mogła pójść. Co do stopnia to do korpusu aspirantów . Z wykształceniem wyższym droga się otwiera dalej. Pod warunkiem że uda Ci się tak awansować
Co to znaczy szybko zablokuje? Jak po 15 latach mamy speca? Do 20 może dorobimy się st soeca. 20 lat to szybka blokada? 😂
 
To czy warto do tej służby czy nie ..nie zależy od wykształcenia tylko od wielu innych czynników, po prostu czy tu się w jakimś stopniu spełnisz.
 
Co to znaczy szybko zablokuje? Jak po 15 latach mamy speca? Do 20 może dorobimy się st soeca. 20 lat to szybka blokada? 😂
Ale.sa izby w których nie idzie to tak powoli... z tego co wiem więc bazując na ustawie jak i tych informacjach tak napisalem. Oczywiście liczę ze takie "awanse" przestaną być praktykowane i tobie tez tego życzę;)
 
Napiszę krótko - warto iść. Mam to samo. I warto iść. Nie zostaniesz nie wiadomo kim ale warto pójść w ten temat. Gdybym miał pójść ponownie w tą ścieżkę zrobiłbym tak samo. Możliwości rozwoju już w trakcie Służby są duże ale to zależy od wielu czynników tak jak w każdej ze służb przełożeni Twój charakter to kogo spotkasz na swojej drodze itd itp....To tylko moja opinia. A miało być krótko.... Reasumując WARTO 😀
Mam wrażenie ze pracujemy w innych instytucjach....😉
 
Back
Do góry