• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Sprzedam sorty mundurowe

Przecież pisałam, że mi nic do tego. Tylko takie ogłoszenia niech będą na OLX.Na forum czytając, że ktoś chce sprzedać - czuję obciach, żenadę i brak szacunku dla munduru (najważniejszy zarobek, może na piwo wystarczy). Jeżeli jest np. Tobie niepotrzebny, nosić nie będziesz, to oddaj potrzebującym - jedynie dopuszczam przelew pieniędzy na koszt przesyłki. Dobrze, że tacy centusie nie będą go już nosić. Pewnie w prasie zamieściliby takie kondolencje: "Zawiadamiam, że w dniu ...... zmarła nasza ukochana Żona, matka, siostra Z.... C..... Żyła lat .... .(Wynajmę garaż, tel. ....... ) " - też nie zabronione, a zaoszczędzić pozwala płacąc za jedną treść 🤦‍♂️ 🤦‍♂️ 🤦‍♂️ 🤦‍♂️ emocjonalna gimbaza i tyle.
Zgadzam się w pełni.
 
Zdecydowanie zachęcałoby to szanowania munduru tylko, że cwaniakom z rządu (i tego i poprzedniego) nie chodzi w tym przypadku o oszczędności, tylko o to, żeby "zaprzyjaźniona" firma produkowała ich jak najwięcej
 
Najlepszym przykładem są "stare" koszule. Są identyczne z nowymi i wystarczyłoby wymienić plakietkę ze starej na nową ale nie, teraz muszą być dwie plakietki, na obydwu rękawach, co powoduje, że stare koszule lądują w smietniku i składamy kilka tysięcy zamówień na nowe. Interes się kręci
 
Ostatnia edycja:
Najlepszym przykładem są "stare" koszule. Są identyczne z nowymi i wystarczyłoby wymienić plakietkę ze starej na nową ale nie, teraz muszą być dwie plakietki na obydwu rękawach, co powoduje, że stare koszule lądują w smietniku i składamy kilka tysięcy zamówień na nowe. Interes się kręci
No przecież w założeniach rządu jest wspieranie przedsiębiorców i rozwój gospodarki więc skąd to zdziwienie o_O
 
Najlepszym przykładem są "stare" koszule. Są identyczne z nowymi i wystarczyłoby wymienić plakietkę ze starej na nową ale nie, teraz muszą być dwie plakietki, na obydwu rękawach, co powoduje, że stare koszule lądują w smietniku i składamy kilka tysięcy zamówień na nowe. Interes się kręci
Stare koszule do munduru wyjściowego pozostały bez zmian, tj. są tylko z tarczą KAS i bez koła SCS.
 
No muszę przyznać, że mnie zaskoczyłeś
 

Attachments

  • article.jpeg
    article.jpeg
    409,9 KB · Wyświetleń: 278
  • 828x0.jpg
    828x0.jpg
    54,2 KB · Wyświetleń: 278
Ok, może nie nadążam. W jaki sposób mogę zamówić samą tarczę KAS do koszuli wyjściowej? W systemie Sezam nie ma takiej możliwości
 
Być może jest to błąd programu, który niesłusznie lączę ze zlymi i intencjami ale na moim profilu nie ma takiej możliwości
 
Być może jest to błąd programu, który niesłusznie lączę ze zlymi i intencjami ale na moim profilu nie ma takiej możliwości
Potrzebna jest taka sztuczka, polegająca na zmianie rozmiaru np. butów, zatwierdzeniu a potem powrocie do starego rozmiaru. Pojawiają się Tobie nowe składniki umundurowania. Też tak miałem że czegoś nie widziałem.
 
Bo do wyjściowego są tylko koszule białe. Nie ma już koszul zielonych do munduru wyjściowego. Poprawcie mnie jeżeli się mylę.

Obwieszczenie Ministra Finansów z dnia 18 marca 2022 r. w sprawie ogłoszenia jednolitego tekstu rozporządzenia Ministra Finansów w sprawie umundurowania funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej

Załącznik nr 7, l.p. 3 Koszula z długim/krótkim rękawem w kolorze białym/miętowym.
Różnica jest tylko taka, ze do akselbantów można założyć tylko koszulę białą.
No i jest jeden drobny szczegół, który odręczna koszule stare od nowych; w nowych miętowych (wyjściowych) jest rzep na nazwisko.
 
Żal, że nie ma już koszulek. Kiedyś czarne były (wcześniej zielone). Jesienią i zimą jak ulał pasowały pod czarną bluzę polarową.
 
Back
Do góry