• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Sprowadzenie silnika z USA

R

Ralfx

Gość
Witam. Potrzebuję szybkiej informacji, jako że szybko musze sie decydować na zakup. Nigdy nie sprowadzałem nic z zagranicy.

Jakie są opłaty (cło, VAT, akcyza?) przy sprowadzaniu ze stanów używanego silnika ? Jest to silnik 2,5 litra pojemności, bi-turbo, rzędowa szóstka do starej Toyoty Supry.

Z góry dzięki za odpowiedź
 
cło - dla zapłonu iskrowego: 2,7 % wartości (powiększonej o WSZYSTKIE koszty),
- dla samoczynnego: 4,2 % - " - ( - " - ).
VAT - 22 % od powyższej wartości powiększonej jeszcze o cło.
Podatek akcyzowy dotyczy POJAZDÓW!
 
Czyli mam rozumieć że chca mi opodatkować i oclić także transport ?

"Oclą" transport do granicy unijnej, bo zwiększa on wartość celną sprowadzonego towaru.
Dodatkowo "opodatkują" najprawdopodbniej transport do miejsca przeznaczenia w kraju, ale to pewne uproszczenie, bo dostawca usługi transportowej nie opodatkuje jej.
 
Czyli mam rozumieć że chca mi opodatkować i oclić także transport ?

Człowieku, Twój sarkazm jest tutaj całkowicie nie na miejscu! Oczywiście powinienem się tego spodziewać - w końcu nagminnie spotykam się z twierdzeniem, iż jeżeli coś jest "nie po myśli" petenta, to winien jest temu wredny, chamski i złośliwy celnik! (Chyba jednak nigdy się nie przyzwyczaję).
Otórz informuję Cię; NIKT we wspomnianych opłatach nie chce dla własnego "widzimisię" *...pobierać więcej niż nakazano* !!!
Oczywiście masz prawo nie wierzyć celnikowi, że "jakieś" zasady obowiązują i są akceptowane na całym świecie.
Jak widać masz dostęp do internetu, więc nie idź "na łatwiznę" zadając pytania na forum ludzi którym i tak nie ufasz. Uruchom przeglądarkę i sam poczytaj przepisy. Na początek proponuję "Google" - INCOTERMS 2000 potem ISZTAR 2 - wyszukiwanie tekstowe - hasło: "silniki".
Niestety, należności za Ciebie nie zapłacę!
 
Internet to doskonałe źródło do przekazywania emocji no nie? Tam nie było grama sarkazmu ani też w ogóle przez myśl mi nie przeszedł żaden bogu ducha winny celnik. Miałem na myśli raczej nasz niesprzyjający normalnemu obywatelowi ustrój. Ale spoko rozumiem każdy ma jakieś swoje problemy.

Po prostu ponieważ, że to moje pieniądze to chciałem wiedzieć dokładnie ile mnie to wyniesie jako że napisałeś "powiekszone o wszelkie koszty" chciałem wiedzieć czy chodzi też o transport.
Z googli próbowałem korzystać niestety jak może zauwazyleś internet się zaśmiecił i nie znalazłem. Informacje jednak dzieki Tobie i koledze tutaj uzyskałem także dziękuję. Dla mnie temat zamknięty.
 
to Unia Europejska. te same przepisy obowiązują w całej UE. niestety chyba tylko Polacy mają problemy ze zrozumieniem tego i oczywiście z pogodzeniem się z faktem, że trzeba płacić podatki. Rybko, masz tację, trudno to zrozumienieć. normalni ludzie wiedzą, że co należy się Państwu to święte. Przykre jest to, że Polacy zawsze myślą, że to Celnik lub Skarbus wymyśla przepisy. taka jast natura Polaków. jest mi zawsze ogromnie przykro, że zwykli cwaniacy oceniają uczciwych urzędników negatywnie. niestety ci cwaniacy póżniej mają pretensje, niestety nie do siebie a do urzędników. a wszyscy wiedzą, że podatki to nasz dobrobyt. chciałabym daczekać się chwili, kiedy przyjdzie podatnik, dokona czynności w UC i powie - dziękuję. niestety tylko zgrzytają zębami.
 
Back
Do góry