• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Sonda na temat 6-9 miesięcznej odprawy

T

tygrysek

Gość
Ciekawy jestem czy byliby chętni na opuszczenie tej instytucji.Moja propozycja to 9 miesięczna odprawa. Podstawowa korzyść to pieniądze ,które po tych 9 miesiącach byłyby do zagospodarowania po byłych już pracownikach mogłyby stanowić realna podwyżkę wynagrodzeń w następnych latach.
 
Ostatnia edycja:
Temat do przemyslenia...

Wiekszość z nas jest strasznie umęczona brakiem jasnej przyszłosci,perspektywami kolejnych zmian,weryfikacji, które mają miejsce od 2000 roku.Wszysto wskazuje na to, że w naszych szeregach trzeba zrobić miejsce dla SG,dla policji i tak dalej,W tamtych służbach jest przerost kadrowy,a nas odpowiednio się zweryfikuje...Odprawy 6 lub 9 miesięczne są rozwiązaniem na podjęcie nowych decyzji życiowych,choćby na początkowe rozkręcenie wyobrażni,lub bilet do Cudownej Irlandii...






;
 
Wiekszość z nas jest strasznie umęczona brakiem jasnej przyszłosci,perspektywami kolejnych zmian,weryfikacji, które mają miejsce od 2000 roku.Wszysto wskazuje na to, że w naszych szeregach trzeba zrobić miejsce dla SG,dla policji i tak dalej,W tamtych służbach jest przerost kadrowy,a nas odpowiednio się zweryfikuje...Odprawy 6 lub 9 miesięczne są rozwiązaniem na podjęcie nowych decyzji życiowych,choćby na początkowe rozkręcenie wyobrażni,lub bilet do Cudownej Irlandii...

Zastanawiałem się czy to tylko ja tak myślę, ale widzę że nie. Najwyraźniej nasz SSC umieszczając zapisy o swobodnej migracji funkcjonariuszy obiecał coś komuś i może tak być że tzw."siedemnastodniowi oficerowie" Maciarewicza przyjdą do SC i będą oficerami w mundurach :eek:. Już w historii SC były takie przypadki gdzie cywile obejmowali wysokie stanowiska, ubierali mundury i bez ZKC "świecili pagonami".
 
Policja ??? nierealne, sami cierpia na braki kadrowe i nie beda po dobroci oddawac ludzi SC, Straz Graniczna......... bardziej prawdopodobne choc tez nie do konca, tak gdzie sa obecnie nadwyzki strzazakow czyli granica poludniowa i zachodnia to tereny gdzie takze za wielu celnikow nie jest potrzebnych, czyli pomysl odpada, chyba ze sie panow strazakow najpierw wcieli ...a potem alokuje........... hehehe juz widze jaki bylby krzyk ........ nie ja tu takiego niebezpieczenstwa nie widze tzn masowego naplywu z innych słuzb, u nas nie ma wcale miodu zeby ktos chcial dobrowolnie tu trafic skoro ma lepiej gdzie indziej..no chyba ze do SC bedzie sie zsylac z innych słuzb za kare ...taka kolonia karna ;), co do 17 dniowych oficerow, to tak zgadzam sie ze jest takie zagrozenie....
a co do meritum czyli odprawy, jesli dadza nawet szesciomiesieczne, odchodze bez zmuzenia okiem, mam juz serdecznie dosc siedzenia w wynajetym mieszkaniu, a dokładniej pokoju na tzw alokacji i kompletnego braku perspektyw w tej instytucji.
 
Back
Do góry