• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Służba przygotowawcza

Nowa31

Nowy użytkownik
Dołączył
26 Lipiec 2023
Posty
9
Punkty reakcji
0
Witam, na wstępie poproszę o wstrzymanie się komentarzy negatywnych,bo one nic nie wnoszą a tylko niepotrzebnie zakłócają myśli. Jestem w służbie przygotowawczej,natomiast obserwując z boku to co się dzieje postanowiłam o tym, że będę próbowała zmienić miejsce zatrudnienia. Nie jest to wybryk , bo nie podobają mi się godziny pracy czy tym podobne
Jest to spowodowane ogólna sytuacja,zarobkami,ucinaniem premii, nie mogę sobie pozwolić na machanie na to ręką bo samotnie wychowuje dziecko. Jestem jeszcze przed wyjazdem na zkz, natomiast tak jak wspomniałam wcześniej sytuacja się zmieniła i nie mam komu powierzyć dziecka na wyjazdowe zkz. Co mam zrobić w takiej sytuacji? Szczerze powiedzieć górze że nie mam co zrobić z dzieckiem? Czy mogę zostać wydalona ze służby za nie wykonanie polecenia służbowego ? Poproszę o podpowiedź starszych doświadczonych funkcjonariuszy
 
Witam, na wstępie poproszę o wstrzymanie się komentarzy negatywnych,bo one nic nie wnoszą a tylko niepotrzebnie zakłócają myśli. Jestem w służbie przygotowawczej,natomiast obserwując z boku to co się dzieje postanowiłam o tym, że będę próbowała zmienić miejsce zatrudnienia. Nie jest to wybryk , czniu służb i miejsca służby jeśli dziecko ma do 4 lat też doczytasz w ust okazbo nie podobają mi się godziny pracy czy tym podobne
Jest to spowodowane ogólna sytuacja,zarobkami,ucinaniem premii, nie mogę sobie pozwolić na machanie na to ręką bo samotnie wychowuje dziecko. Jestem jeszcze przed wyjazdem na zkz, natomiast tak jak wspomniałam wcześniej sytuacja się zmieniła i nie mam komu powierzyć dziecka na wyjazdowe zkz. Co mam zrobić w takiej sytuacji? Szczerze powiedzieć górze że nie mam co zrobić z dzieckiem? Czy mogę zostać wydalona ze służby za nie wykonanie polecenia służbowego ? Poproszę o podpowiedź starszycdoświadczonych funkcjonariuszy
Jeśli się nie stawisz do służby 7 dni to zostajesz wydalona jest to w ust i kas poczytaj. Są pewne ograniczenia w wyzna
 
Źle sprecyzowałam swoje pytanie. Czy mogę zostać wydalona ze służby jeśli nie pojadę na zkz w proponowanym terminie ?
 
Ostatnia edycja:
@Nowa31 tylko szczera rozmowa wchodzi w grę. Jeśli jesteś samotną matką to bez Twojej zgody nie można Cię oddelegować. W służbie przygotowawczej musisz jednak zaliczyć zkz. Jeśli nie, zostaniesz zwolniona po 2 latach. Jest też opcja przedłużenia służby przygotowawczej, jeśli to dobrze uargumentujesz.
Jeszcze innym rozwiązaniem jest wystąpienie do KSS, żebyś mogła przyjechać na zkz z dzieckiem (odpłatnie za dziecko). Załatwiasz wtedy przedszkole (np w Otwocku) i sprawa rozwiązana.
Zawsze jednak musisz zacząć od szczerej rozmowy z przełożonym.
 
A co w sytuacji kiedy odmowie zkz do końca tego roku ? Służbę przygotowawcza kończę we wrześniu po nowym roku będę miała z kim zostawić dziecko , osoba która będzie mogła się nim zająć przechodzi na emeryturę
 
Zwróć się o przedłużenie służby przygotowawczej tak jak już tu Ci zaproponowano.
 
Ja bym napisał od razu do Szefa KAS z prośbą o przedłużenie służby przygotowawczej, spowodowane brakiem możliwości odbycia ZKZ w wymaganym terminie. Umotywować to oczywiście względami rodzinnymi, dobrem dziecka itp. oraz "puścić" przez bezpośredniego przełożonego po wszystkich szczeblach izbowej drabinki, tj. z zachowaniem drogi służbowej. Jeśli SKAS wyrazi zgodę to nikt Cię na ZKZ nie wyśle na siłę.
 
Też radzę o przedłużenie służby przygotowawczej. Chociaż nie wiem czy w Twoim przypadku rozwiązuje to problem. Napisz też podanie o przeniesienie terminu ZKZ. Znam klika takich przypadków i zgoda była. Nie zdanie egzaminu z ZKZ i języka obcego w służbie przygotowawczej skutkuje nie przeniesieniem do służby stałej, czyli zwolnieniem. Znam i takie przypadki, niestety. Porozmawiaj również z przełożonymi. W czasie pandemii była możliwość zrobienia ZKZ zdalnie.
 
Ja bym napisał od razu do Szefa KAS z prośbą o przedłużenie służby przygotowawczej, spowodowane brakiem możliwości odbycia ZKZ w wymaganym terminie. Umotywować to oczywiście względami rodzinnymi, dobrem dziecka itp. oraz "puścić" przez bezpośredniego przełożonego po wszystkich szczeblach izbowej drabinki, tj. z zachowaniem drogi służbowej. Jeśli SKAS wyrazi zgodę to nikt Cię na ZKZ nie wyśle na siłe
 
Dziękuję . W przyszłym wrześniu mija mi koniec służby przygotowawczej.wiem już teraz że w tym roku nie ogarnę tego wyjazdu logistycznie czy to nie za wcześnie aby składać taką prośbę droga służbową ?
 
Dziękuję . W przyszłym wrześniu mija mi koniec służby przygotowawczej.wiem już teraz że w tym roku nie ogarnę tego wyjazdu logistycznie czy to nie za wcześnie aby składać taką prośbę droga służbową ?
To zmienia postać rzeczy, jeśli służba przygotowawcza kończy się we wrześniu 2024. Wtedy najpierw porozmawiaj z przełożonym, a w razie potrzeby złóż umotywowany wniosek do Dyrektora IAS o odbycie ZKZ najwcześniej od stycznia 2024. Jeśli pójdą Ci na rękę to obejdziesz się bez przedłużania służby przygotowawczej.
 
Ostatnia edycja:
A co w sytuacji kiedy odboje się od ściany rozmawiając z przełożonym ? Zakładam zły scenariusz
 
Dziękuję . W przyszłym wrześniu mija mi koniec służby przygotowawczej.wiem już teraz że w tym roku nie ogarnę tego wyjazdu logistycznie czy to nie za wcześnie aby składać taką prośbę droga służbową ?
Znam przypadek, że złożył podanie o przeniesienie 2 tygodnie przed ZKZ. Zgoda była. Do września 2024 masz sporo czasu!
 
A co w sytuacji kiedy odboje się od ściany rozmawiając z przełożonym ? Zakładam zły scenariusz
Podanie o przeniesienie terminu możesz zawsze złożyć. Fakt ten rok to wręcz masowe odejścia ze słuzby, więc może zależeć aby jak najszybciej były egzaminy.
 
Jeśli nie będzie w stanie pomóc Ci normalnie, po ludzku tzn. przekazać tej informacji ustnie wyżej, to złożysz formalny wniosek, prośbę, za jego pośrednictwem do Dyrektora IAS. Moim zdaniem lepiej sprawę ruszyć wcześniej, bo w momencie kiedy Cię już skierują odmowa może być źle odebrana. Oczywiście jest szansa że nie będziesz skierowana na ZKZ w tym roku, ale to już wiąże się ryzykiem. Masz również opiekuna, który powinien Cię wesprzeć w tej sytuacji.
 
Back
Do góry