• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Składka członkowska...

Ja mam za to ciekawe spostrzeżenie - liczba członków ZZ systematycznie spada i po dzisiejszym poświątecznym apdejcie jest znów o 5 duszyczek mniej...czy to ucieczka z tonącego okrętu, wyraz buntu przeciw liderom, czy zwykła ostatnia deska oportunistów - "mnie tam nie było" ?
 
Ja mam za to ciekawe spostrzeżenie - liczba członków ZZ systematycznie spada i po dzisiejszym poświątecznym apdejcie jest znów o 5 duszyczek mniej...czy to ucieczka z tonącego okrętu, wyraz buntu przeciw liderom, czy zwykła ostatnia deska oportunistów - "mnie tam nie było" ?


A może jedyny sprzeciw, na jaki niektórych stać ?!

ps
Stan na dzień 28 grudnia, opublikowany dnia 27 grudnia, to raczej nie manipulacja ...
 
Licznik jest ciekawym zjawiskiem. To taki mały probierz uczciwości. Wyglądało super gdy na fali protestu i walki liczba członków rosła. Teraz maleje liczba związkowców. Ale przynajmniej nie udajemy, że jest nas więcej niż w rzeczywistości. Jak spadnie poniżej 5000 związek utraci 1 etat związkowy. To przykre, ale nie zastopuje to naszej działalności.
Wszyscy pytają co robi związek? Jak walczy? Co dalej? Nie wiem jak inni, ale ja czytam po raz kolejny ustawy O KAS i wprowadzającą, czytam propozycje poprawek do projektu obywatelskiego ( Druk nr 30 ) zgłoszone przez MF.. Zapyta ktoś po co? Żeby wiedzieć, o czym mówię, żeby sprawdzić, czy nie ma kolejnych byków przeoczonych przez naszych legislatorów... Prawo tworzone na kolanie, na chybcika często zawiera błędy. Błędy te działają, mogą działać na naszą korzyść lub niekorzyść. MF tworząc prawo usiłuje zmieszać olej z wodą ( a to jest możliwe tylko w stanie nieważkości ) - mieć zatrudnionych ludzi, którzy będą jak funkcjonariusze, ale tylko w zakresie obowiązków, a nie uprawnień ( " pracowniczych " ).
W całym tym zamieszaniu musimy ( powinniśmy ) pamiętać o jednym: NIE WOLNO NAM ŁAMAĆ PRAWA. Walka o nasze wspólne dobro, o zachowanie munduru, wynagrodzeń i naszej służby może być prowadzona tylko w granicach prawa. A w sytuacji, kiedy nie mamy z czym walczyć - nie ma żadnych oficjalnych projektów aktów wykonawczych, musimy przestać walczyć z cieniem. Powinniśmy zbierać siły i środki do konkretnej walki z niesprawiedliwością i dyskryminacją ( niestety nie możemy walczyć z głupotą ludzką, ta jest niezwyciężona, a żeby było śmieszniej szkodzi ona zarówno rządzącym jak i rządzonym )
 
Witajcie.

Ad liczby członków, mam informację do wszystkich tych, którzy przesłali deklarację członkowską i zadeklarowali samodzielne dokonywanie wpłat. Jest takich osób całkiem sporo i wielu nie wpłaciło nawet ani jednej składki. Wielu zapomina płacić systematycznie, bo widzę po wyciągu bankowym, że po paru miesiącach uzupełniają wpłaty za kilka miesięcy, inni zapominają zupełnie. Żebym został dobrze zrozumiany. Piszę powyższe w celach informacyjnych, aby nie było zaskoczenia, zgodnie bowiem z naszym Statutem osoby, które nie płacą przez trzy miesiące składki przestają być członkami Związku!
Liczba członków na stronie głównej jest szacowana na podstawie deklaracji, które spływają. Stąd fluktuacja, w górę w dół. Biorąc pod uwagę powyższe liczba członków jest jeszcze niższa. Wg moich wstępnych szacunków o około sto osób.
Niebawem to podsumujemy.

Dziękuję wszystkim, którzy mają świadomość, że powinniśmy wejść w KAS skonsolidowani i zapisują się w tych dniach do Związku(od końca wakacji każdego dnia kilka osób się zapisuje, kilka wypisuje, co w efekcie dało minus ok. 40 osób od tego czasu). Oczywiście liczba członków powinna rosnąć. Powinniśmy jako Związek umieć wytłumaczyć ludziom, że właśnie teraz, kiedy wydaje się, że wszystko przegraliśmy, powinniśmy się maksymalnie wzmacniać i konsolidować jako środowisko. Proszę o wsparcie w tym kierunku na forum.
Dziękuję tym, którzy mimo tego, że nie udało nam się zatrzymać KAS, rozumieją jak ważne jest, aby interesy środowiska reprezentował w zbliżającym się okresie silny Związek.
Wciąż podejmujemy działania. Nie o wszystkim mogę pisać, ale działamy, by wytłumaczyć decydentom, że ucywilnienie i opcja zerowa może wywołać bardzo poważne negatywne skutki dla Państwa i ciągnąć się za Nami wszystkimi jeszcze kilka lat. A tego być nie musi, bo ustawa nic nie nakazuje w tym zakresie. Stale zabiegamy też o poparcie projektu obywatelskiego. Nie mogę i nie chcę pisać z kim rozmawiałem na ten temat w ostatnim czasie. Zrozumcie proszę, nie chcę szkodzić sprawie poprzez publiczne pisanie na ten temat.
Pod koniec stycznia zwołamy Nadzwyczajny Zjazd w związku z wejściem w życie KAS i tam na pewno zrodzą się jeszcze nowe pomysły.
Stale konsultujemy także kwestie z prawnikami na temat możliwości zaskarżania niekorzystnych dla nas decyzji.

Jeszcze raz dziękuję wszystkim, którzy zapisują się w ostatnim czasie do Związku i proszę zróbmy to wszyscy. Wejdźmy w nową rzeczywistość maksymalnie skonsolidowani. Proszę o wsparcie w tym zakresie, w rozmowach w codziennej służbie, poprzez wstępowanie do Związku i tutaj na forum.
CELNIKU ZDEKLARUJ SIĘ!
 
Uprzedzając euforię co niektórych osób nieprzychylnych ZZ Celnicy PL, pragnę napisać, że licznik zmniejszy się w przyszłym tygodniu o około 100 osób. To nie jest odejście ale to są osoby, które zadeklarowały samodzielne opłacanie składek i ich nie płacą odkąd złożyły deklarację lub zapomniały w trakcie. Licznik był podawany na podstawie deklaracji, które wpływały. Jak pisałem wcześniej robimy weryfikację. Wg Statutu brak wpłat składek przez trzy miesiące oznacza automatyczne pozbawienie członkostwa.
 
Uprzedzając euforię co niektórych osób nieprzychylnych ZZ Celnicy PL, pragnę napisać, że licznik zmniejszy się w przyszłym tygodniu o około 100 osób. To nie jest odejście ale to są osoby, które zadeklarowały samodzielne opłacanie składek i ich nie płacą odkąd złożyły deklarację lub zapomniały w trakcie. Licznik był podawany na podstawie deklaracji, które wpływały. Jak pisałem wcześniej robimy weryfikację. Wg Statutu brak wpłat składek przez trzy miesiące oznacza automatyczne pozbawienie członkostwa.


i bardzo dobrze - lepiej mniej ale solidnych

bo nie uwierzę, żeby ktoś nie mógł się obejść bez tych 15 zylków

deklarowałeś samodzielne wpłaty - to płać

nie płacisz - bye bye
 
witam,
również uważam, że jeżeli jesteś w konkretnym zz to ponoś również koszty,
już od jakiegoś czasu słyszę w mediach i w moim urzędzie, że "solidarność" będzie bronić TYLKO SWOICH CZŁONKÓW.
jest to bardzo istotne stwierdzenie i przynoszące owoce, u mnie w urzędzie osoby z "solidarność" odnoszą niebywałe sukcesy zawodowe, mimo, że w przeszłości powszechnie były uważane za .........................., tutaj przemilczę i nie będę cytować bo nie warto a każdy sobie dopowie i to trafnie cokolwiek pomyśli.
postuluję w tym momencie, brońmy naszych interesów, nie ujawniajmy naszych planów, komunikujmy się bezpośrednio (u mnie w urzędzie wszystkie e-maile z zz celnicy są blokowane jako spamy i nie można ich odczytywać, bo jak stwierdził informatyk: z powodów bezpieczeństwa, tylko czyjego?)
pozdrawiam
 
Liczbę członków podsumowujemy co pół roku.
Na dzień 31.12.2019r. jest 4951 i liczba ta wzrosła w stosunku do daty 30.06.2019r. o ok. 200 członków.
W liczbie 4951 jest ok. 100 emerytów.

Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim za wsparcie.
Jesteście wielcy!
Przeszliśmy całą tę zawieruchę z wejściem w życie KAS, zastraszaniem wtedy wprost przez samego MB i część Jego dyrektorów, pobieraniem na nowo upoważnień do finansów od każdego, atakiem na mnie i funkcyjnych z zz w niektórych lokalizacjach, brakiem propozycji.
Do tego doszło wejście w życie ustawy zaopatrzeniowej i liczne odejścia na emerytury, także z ZUS.
Mimo tego jesteśmy liczebnie praktycznie na tym samym poziomie.
To świadczy o tym, że są wśród nas ludzie naprawdę mocno ugruntowani, świadomi wagi podejmowanych działań, nie tylko jak sami piszecie do mnie, działań w interesie środowiska zawodowego KAS, ale wszystkich Obywateli RP. Przekonuje się do nas także kadra, choć wciąż niestety w większości obawia się zadeklarowania(Panie i Panowie oficerowie - popatrzcie na inne formacje! Nie potrzeba aż tak wielkiej odwagi!).
Jestem dumny, że tworzymy razem tak silny zespół, tak silną organizację. Jestem Wam wdzięczny, że jesteście, że wspieracie tę ideę. To dodaje skrzydeł. Pozwala stawiać nowe cele, rozwijać działalność.

Wielu z Was sygnalizuje, że będą wspierać związek także na emeryturze. Otrzymuję bardzo budujące maile i sms-y. Jest wśród nas 100 emerytów. Obiecuję, że pamiętamy o Was i będziemy pamiętać stale. Wierzę, że zbudujemy silną sekcję emerytów i rencistów i będziemy upominać się o Wasze prawa, które macie jako emeryci i renciści SC i SCS. Dziękuję Wam.

Otrzymuję także podziękowania od osób niezrzeszonych, którzy wspierają związek, ale z nieznanych przyczyn dotąd nie zdeklarowali się. Ja Was zawsze zachęcać będę do przystąpienia do związku, gdyż po prostu, czym nas więcej tym większa siła.
Zawsze jest na to dobry czas. Zawsze też można wrócić.

Bardzo zależy mi na osobach młodych stażem. Pisząc młodych stażem mam na myśli szeroki wachlarz stażu. Jest to bardzo rozbieżne w poszczególnych IAS, wiec trudno podać nawet średnią. To do Was przyszłość należy, to od Was zalęzy, jak będzie ewoluował KAS, więc włączcie się konkretnie w działalność.

Ps. Pamiętam jak w 2015 r. mieliśmy konferencję naukową na Wyższej Szkole Menedżerskiej w Wwie. Jeszcze przed wyrokiem TK. Do dzisiaj pamiętam i często ją przywołuję w różnych okolicznościach, tak bardzo mi się spodobała, tak była mądra, wypowiedź o sytuacji na granicy. Wypowiedź funkcjonariusza z dwuletnim stażem z OC Hrebenne. Niesamowite jak było to mądre spostrzeżenie po dwóch latach służby wygłoszone na sali konferencyjnej wobec ogółu zgromadzonych, w tym przedstawicieli innych formacji, profesorów, doktorów, wielu naukowców. Naprawdę bardzo mi i całemu związkowi na Was zależy i bardzo Was potrzebujemy! Bardzo Was potrzebuje KAS! Bardzo Was potrzebuje Polska! Weźcie to sobie do serca. To są szczere słowa.
 
Właśnie otrzymałem informację, że w związku jest więcej emerytów. Wielu płaci bowiem normalną składkę i nie sygnalizują, że są emerytami. Takich osób zauważyłem po kilka w dwóch izbach, więc możemy przyjąć bez dokładnych ustaleń, że jest jeszcze ponad 100 kilkadziesiąt osób emerytów. Dziękuję Wam bardzo, że z nami jesteście. Właśnie wysyłam pismo w Waszej spawie.
 
Mam małe pytanie dotyczacych danych statystycznych.
Ilu mamy członków cywilnych (nie zaliczam do tej grupy ucywilnionych), członków z Urzedów Skarbowych a ilu cywili z UC-S, IAS , MF
 
Nie wiem. Nie prowadzimy takich statystyk. Jak wpływa deklaracja z US czy MF to nie wiem czy to dot. osoby ucywilnionej czy nie i tego nie weryfikujemy
 
Back
Do góry