• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Skierowanie na badanai a rozpoczecie służby

Skierowanie które otrzymałeś dotyczy badań orzekających zdolność do pełnienia służby (tzw. obiegówka i potem komisja w szpitalu MSWiA), czy lekarza medycyny pracy? Jeśli to pierwsze, to wcale jeszcze nie jest pewne, czy się dostaniesz do służby. Twoją zdolność do pełnienia służby orzeknie komisja lekarska na podstawie wyników badań u poszczególnych lekarzy (psycholog, psychiatra, neurolog, okulista, laryngolog, itp.). Po wydaniu pozytywnej opinii czekasz jeszcze z 2 tyg. aż komisja prześle ją do kadr IAS i potem już kadry powinny się z Tobą kontaktować celem skierowania Cię na badania medycyny pracy i ustalenia terminu przyjęcia do służby. W większości izb, ze względu na braki kadrowe, są to raczej krótkie terminy, około miesięczne. Duże znaczenie w terminie rozpoczęcia służby ma też fakt, czy jesteś na wypowiedzeniu umowy u innego pracodawcy. Ja z tego powodu czekałem 3 miesiące na rozpoczęcie służby, podczas gdy moi niektórzy koledzy i koleżanki z naboru już po około miesiącu trafiali na oddziały.
Pewny jesteś??
Przeciez komisja MSWiA to magiel przez wielu lekarzy, po co jeszcze raz medycyna pracy?!
 
Ale SCS nie pracuje na KP. tylko służy na podstawie ustawy o KAS.
To byłby Bareja, jakiego jeszcze w tej firmie nie widziałem...
 
Pewny jesteś??
Przeciez komisja MSWiA to magiel przez wielu lekarzy, po co jeszcze raz medycyna pracy?!
Na sto procent jestem pewien, bo sam brałem w tym cyrku udział półtorej roku temu. Też nie rozumiałem po co podwójnie robić te same badania, gdzie de facto na komisji masz większe spektrum i nie ma co ukrywać - są dokładniejsi (np. badania u okulisty). Tłumaczyłem sobie to tak, że widocznie każdy lekarz musi zarobić, i ten na komisji, i na medycynie pracy. Ot taki chory kraj... 😉
 
Back
Do góry