• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

SCS a WOT

Witam dostałem powołanie do rezerwy na 12 października na tydzień jak to się ma do znowelizowanych przepisów mogą mnie powołać czy nie?
Wg mojej opini, zgodnie ze znowelizowanymi przepisami nie mogą cię powołać, bo "reklamowanie" f-szy SCS jest z urzędu.
Jest druga możliwość - WKU nie wie, że jesteś funkcjonariuszem SCS
 
Między aplikantem a starszym aplikantem jest dużo więcej roznicy niż 30zl przez uprzednie wliczenie podwyżki w stopnie z pominieciem aplikantów...
 
Należę do WOT od jakiegoś czasu, teraz myślę o służbie w SCS. Czy jeżeli podejmę tam służbę, to WKU będzie automatycznie o tym poinformowany? Wie ktoś jak to w praktyce wygląda? Może jak będę siedział cicho to uda się jednak połączyć jedną służbę z drugą?
 
Należę do WOT od jakiegoś czasu, teraz myślę o służbie w SCS. Czy jeżeli podejmę tam służbę, to WKU będzie automatycznie o tym poinformowany? Wie ktoś jak to w praktyce wygląda? Może jak będę siedział cicho to uda się jednak połączyć jedną służbę z drugą?
Zapytaj Macierewicza. On wie najlepiej.....................
 
Należę do WOT od jakiegoś czasu, teraz myślę o służbie w SCS. Czy jeżeli podejmę tam służbę, to WKU będzie automatycznie o tym poinformowany? Wie ktoś jak to w praktyce wygląda? Może jak będę siedział cicho to uda się jednak połączyć jedną służbę z drugą?
Tak po jakimś czasie WKU zostanie poinformowane o tym że jesteś reklamowany i nastąpi zwolnienie ze służby

Zapytaj Macierewicza. On wie najlepiej.....................
Nie uważasz że jak się ma się nic mądrego do powiedzenia lepiej nic nie mówić?
 
Kolega @JTG zakłada jakiś debilny wątek i oczekuje odpowiedzi a Ty szanowny Kolego wtórujesz. cZyżby nie było ważniejszych problemów w tej Służbie ?!
 
Należę do WOT od jakiegoś czasu, teraz myślę o służbie w SCS. Czy jeżeli podejmę tam służbę, to WKU będzie automatycznie o tym poinformowany? Wie ktoś jak to w praktyce wygląda? Może jak będę siedział cicho to uda się jednak połączyć jedną służbę z drugą?
Po przyjęciu będzie musiał wypełnić ankietę o powszechnym obowiązku obronnym i Izba wyśle papiery do WKU o zwolnieniu Cię z czynnej służby wojskowe. Nie da się "siedzieć cicho", tym bardziej, że masz obowiązek powiadomić pracodawcę, że jesteś żołnierzem WOT.
 
Dziękuję @Marek123 oraz @adrzar za rzeczowe odpowiedzi. A "koledze" @standby2 życzę, że jak ma gorszy dzień, to może niech trzyma się z daleka od komputera? Szkoda żeby marnował swój czas i pisał aż 5 wiadomości w wątku "debilnym" (który zresztą wcale nie ja założyłem).

Gwoli wyjaśnienia, to jeżeli podejmę służbę, to nie będzie to zwykłe przyjęcie, a przeniesienie z US. Wtedy też będę musiał tą ankietę wypełniać? Pracodawca był poinformowany że jestem żołnierzem.
 
Gwoli wyjaśnienia, to jeżeli podejmę służbę, to nie będzie to zwykłe przyjęcie, a przeniesienie z US. Wtedy też będę musiał tą ankietę wypełniać? Pracodawca był poinformowany że jestem żołnierzem.
Jeżeli wypełniałeś taką ankietę po przyjęcie do US (a generalnie każdy zakład pracy pyta o przynależność do WKU itp.) to być może drugi raz nie będzie takiej potrzeby. Niemniej jednak osoba odpowiedzialna za "sprawy obronności" powinna wysłać wniosek o zwolnienie do WKU, pytanie czy skojarzy fakty i zrobi to z automatu. Nawet jeżeli trafisz do urzędu a nie na oddział i będziesz miał wolne weekendy, urlop dwutygodniowy wykorzystasz na poligon i nie trafią Ci się żadne powołania nieplanowane, to i tak stosowne rozporządzenie obligatoryjnie reklamuje funkcjonariuszy SCS z czynnej służby wojskowej w czasie pokoju i wojny. A nieznajomość prawa nie zwalnia z jego przestrzegania. Reasumując: po przejściu do SCS zwolnienie z WOT to raczej kwestia czasu.
 
Jeżeli wypełniałeś taką ankietę po przyjęcie do US (a generalnie każdy zakład pracy pyta o przynależność do WKU itp.) to być może drugi raz nie będzie takiej potrzeby. Niemniej jednak osoba odpowiedzialna za "sprawy obronności" powinna wysłać wniosek o zwolnienie do WKU, pytanie czy skojarzy fakty i zrobi to z automatu. Nawet jeżeli trafisz do urzędu a nie na oddział i będziesz miał wolne weekendy, urlop dwutygodniowy wykorzystasz na poligon i nie trafią Ci się żadne powołania nieplanowane, to i tak stosowne rozporządzenie obligatoryjnie reklamuje funkcjonariuszy SCS z czynnej służby wojskowej w czasie pokoju i wojny. A nieznajomość prawa nie zwalnia z jego przestrzegania. Reasumując: po przejściu do SCS zwolnienie z WOT to raczej kwestia czasu.

Jeszcze raz dziękuję. Ogólnie wydaje mi się, że bez problemu bym połączył obie służby de facto, ale nie ulega wątpliwości że de iure jest to niemożliwe i prędzej czy później by wypłynęło, więc nie ma co kombinować.
 
Ostatnia edycja:
Jeszcze raz dziękuję. Ogólnie wydaje mi się, że bez problemu bym połączył obie służby de facto, ale nie ulega wątpliwości że de jure jest to niemożliwe i prędzej czy później by wypłynęło, więc nie ma co kombinować.
:LOL:
Popraw sobie - de iure ...
 
Back
Do góry