• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

SCS a WOT

Marek123

Użytkownik
Dołączył
11 Styczeń 2020
Posty
67
Punkty reakcji
26
Witam, doszly mniej słuchy że wyszło rozporządzenie, iż funkcjonariusze SCS są wyrzucani z Wojsk obrony terytorialnej. Wie ktoś coś więcej na ten temat? Jakie to rozporządzenie bo nigdzie nie mogę znaleźć.
 
Byłaby to dyskryminacja, ale wszystko jest możliwe, chociaż wątpię.
Nie słyszałem o takich zmianach przepisów.
Jeśli jesteś zainteresowany tematem WOT to zadzwoń do WKU, powinni mieć zaktualizowane informacje prawne
 
Koledzy z warmińsko-mazurskiego zostali zwolnieni/wydaleni z WOT - podobno jakieś komplikacje z równorzędnością stopni, ewentualnie że nie mogą mieć dwóch stopni - wojskowego i celnego. Nie wiem ile jest prawdy w tym "powodzie", ale koledzy już nie są w WOT.
 
Koledzy z warmińsko-mazurskiego zostali zwolnieni/wydaleni z WOT - podobno jakieś komplikacje z równorzędnością stopni, ewentualnie że nie mogą mieć dwóch stopni - wojskowego i celnego. Nie wiem ile jest prawdy w tym "powodzie", ale koledzy już nie są w WOT.
Witam, równorzędność stopni tu nic nie ma do znaczenia, jest natomiast nowelizacja rozporządzenia od 30.06. w którym dołożyli Nas i Straż Marszałkowską od reklamowania z urzędu od czynnej służby wojskowej-niestety.
 
Witam, równorzędność stopni tu nic nie ma do znaczenia, jest natomiast nowelizacja rozporządzenia od 30.06. w którym dołożyli Nas i Straż Marszałkowską od reklamowania z urzędu od czynnej służby wojskowej-niestety.
To jakoś czarno widzę dla nich powrót do służby...
 
w
zmienionym rozporządzeniu MON z dnia 28 maja 2020r
w sprawie reklamowania od obowiązku pełnienia czynnej służby wojskowej w razie ogłoszenia mobilizacji i w czasie wojny



ZAŁĄCZNIK Nr 1
SZCZEGÓŁOWY WYKAZ STANOWISK, KTÓRYCH ZAJMOWANIE POWODUJE REKLAMOWANIE Z URZĘDU OD OBOWIĄZKU PEŁNIENIA CZYNNEJ SŁUŻBY WOJSKOWEJ W RAZIE OGŁOSZENIA MOBILIZACJI I W CZASIE WOJNY


dodano w
pkt. 14. Funkcjonariusze:
(...)
10) Straży Marszałkowskiej;
11) Służby Celno-Skarbowej.
 
oraz kto może pełnić służbę w WOT wg rozporządzenia.

Zgodnie z nowelizacją ustawy o powszechnym obowiązku obrony, o pełnienie służby w WOT może ubiegać się osoba, która spełnia następujące warunki:
(...)
* nie jest zwolniona z obowiązku pełnienia czynnej służby wojskowej w razie ogłoszenia mobilizacji i w czasie wojny lub w przypadku nadania przydziału organizacyjno-mobilizacyjnego w formie zbiorowej listy imiennej w jednostce przeznaczonej do militaryzacji
 
oraz kto może pełnić służbę w WOT wg rozporządzenia.

Zgodnie z nowelizacją ustawy o powszechnym obowiązku obrony, o pełnienie służby w WOT może ubiegać się osoba, która spełnia następujące warunki:
(...)
* nie jest zwolniona z obowiązku pełnienia czynnej służby wojskowej w razie ogłoszenia mobilizacji i w czasie wojny lub w przypadku nadania przydziału organizacyjno-mobilizacyjnego w formie zbiorowej listy imiennej w jednostce przeznaczonej do militaryzacji
JAK nadejdą "lepsze czasy" lub będzie "nagła" potrzeba użycia WOTu:cool:, to zmienią rozporządzenie, koronawirus szaleje, powodzie, sąsiedzi ze wschodu,
myślę, że tak w połowie 2021 powrót do uzupełnienia WOTu innymi formacjami...z policji raczej nie pójdą ;)
 
Będę teraz przyjmowany do SCS. Czy muszę pisac kwit o przeniesienie stopnia czy dostane go z automatu?
Z Ustawy o KAS
Art. 198. 1. Funkcjonariusza albo byłego funkcjonariusza Policji, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencji Wywiadu, Służby Wywiadu Wojskowego, Służby Kontrwywiadu Wojskowego, Straży Granicznej lub Służby Ochrony Państwa oraz osobę posiadającą stopień wojskowy, przyjmowanych do służby mianuje się na ©Kancelaria Sejmu s. 170/214 22.07.2020 stopień służbowy w Służbie Celno-Skarbowej równorzędny z posiadanym stopniem służbowym. Mianowanie może być uzależnione od odbycia szkolenia wymaganego do mianowania na dany stopień służbowy. 1a. Mianowania, o którym mowa w ust. 1, na stopień w Służbie Celno-Skarbowej dokonuje: 1) w korpusie oficerów – Szef Krajowej Administracji Skarbowej; 2) w korpusach szeregowych, podoficerów i aspirantów – właściwi przełożeni, o których mowa w art. 192 ust. 2, 3 i 5. 2. Rada Ministrów określi, w drodze rozporządzenia, równorzędność stopni, o których mowa w ust. 1, uwzględniając równorzędność okresów służby i stażu oraz kwalifikacji zawodowych uzyskanych w dotychczasowych jednostkach z kwalifikacjami wymaganymi w Służbie Celno-Skarbowej.

Powinno się to odbyć z automatu.
W przypadku stopni oficerskich procedura jest dłuższa, bo decyduje o tym Szef KAS
 
Mikor, przecież to 30 zł, raz nie kup sobie flaszki, i masz to samo, a jeszcze cię za ten wyższy stopień zjedzą. "Masz stopień, to rób" "Pewnie kolega kolegów" I tak dalej.
 
Mikor, przecież to 30 zł, raz nie kup sobie flaszki, i masz to samo, a jeszcze cię za ten wyższy stopień zjedzą. "Masz stopień, to rób" "Pewnie kolega kolegów" I tak dalej.
Coś, źle doradzasz, niech kupi dwie, jedną wypije po przeniesieniu, a ta druga będzie zamiast "podwyżki", na czarną godzinę;),
 
Witam dostałem powołanie do rezerwy na 12 października na tydzień jak to się ma do znowelizowanych przepisów mogą mnie powołać czy nie?
 
Back
Do góry