• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Schodzimy z granic?!?!?!

Billy Kid

Nowy użytkownik
Dołączył
11 Kwiecień 2006
Posty
11
Punkty reakcji
10
Dzisiaj, 21-09-2007, główne wydanie wiadomości w TVP1 podało info - w związku z Dniem Służby Celnej - że lada dzień, po wejściu do strefy Schengen, celnicy zejdą z granicy zachodniej i południowej... Albo mam lukę w pamięci :roll: albo mam 3,5 roczną bumelę w pracy. Przecież niemożliwym jest, żeby - zarabiający kilka tysiaków dziennikarz - był niedouczonym kałmukiem... :twisted:
 
bo to tłumoki, ale jaki mieli powód pokazywać Zytę wręczającą jakieś duperele clorzom? Może jestem zbyt podejrzliwy ale coś mi tu śmierdzi...
 
Tak. Zapomnieli jeszcze dodać, że strefa Schengen została ostatnio rozszerzona i obecnie sięga aż po Ural. ;)
 
Po tych Wiadomościach dzwoniło do mnie dwóch dziennikarzy z pytaniem co z wami będzie jak wejdzie układ Schengen? Czy będzie alokacja?
Ręce opadają.
W związku z wejściem w życie układu Schengen w SG wcale nie będzie alokacji i to jest podejście ZZ, które od początku mówiły, ze nie tędy droga, a nie tak jak u nas zgoda centrali związkowej na alokację, a nawet współudział w jej przeprowadzeniu. Mówi się nawet o odznaczeniach państwowych dla niktórych związkowców właśnie za ten proces.

P.S. Proces przekształacania ZZ celniczych jest w toku.
 
I w tym przypadku dużą role powinien odegrać rzecznik prasowy każdej izby. Telefon do redakcji Wiadomości w TVP i jego interwencja że celnicy nie mają nic wspólnego z układem Schengen dała by wiele dobrego. Ale niestety rzecznicy prasowi każdej Izby to...... Nic dodać nic ująć. Szkoda słów.
 
do Moderatora

Nie pamięta Pan jak w Katowicach, za sprawną alokację Odznakę "Zasłużony dla SŁużby Celnej" dostał Przewodniczący jednego ze ZZ? i nikt więcej? Czyżby pozostali też mieli coś dostać??
 
W tym szkopuł, że rzecznicy prasowi w większości przypadków są z przypadku ( wyszło masło maślane ) i wybierani nie wiadomo jakimi kategoriami. Reakcje na anonse prasowe są prawie zerowe.
 
slawomir.siwy napisał:
Po tych Wiadomościach dzwoniło do mnie dwóch dziennikarzy z pytaniem co z wami będzie jak wejdzie układ Schengen? Czy będzie alokacja?
Ręce opadają.
W związku z wejściem w życie układu Schengen w SG wcale nie będzie alokacji i to jest podejście ZZ, które od początku mówiły, ze nie tędy droga, a nie tak jak u nas zgoda centrali związkowej na alokację, a nawet współudział w jej przeprowadzeniu. Mówi się nawet o odznaczeniach państwowych dla niktórych związkowców właśnie za ten proces.

P.S. Proces przekształacania ZZ celniczych jest w toku.
I zakończy sie w momencie wejścia w zycie ustawy o KAS :p
 
Back
Do góry