• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Rozprawa przed SN - 16 marca 2023

customek

Aktywny użytkownik
Dołączył
24 Styczeń 2008
Posty
185
Punkty reakcji
25
Dzisiaj zaplanowane posiedzenie przed SN, oby na jednym temat był wreszcie definitywnie pozytywnie zamknięty.

Czekamy na info...
 
Nie sądzę, nie znamy uzasadnienia. Wyrok SO był super tj. przywracający do służby z 01.06. 2017 r.
 
K......a wolne sądy jak chodzi o ich niezależność to drą ryja po całej Europie, a jak kogoś innego np funkcjonariusza to ch... można jak śmiecia z dnia na dzień ucywilnić
 
Informujemy, że 16 marca 2023 r. SN wydał wyrok III PSKP 19/22 w sprawie kasacji złożonej przez DIAS we Wrocławiu od wyroku V Pa 28/20 (z 14 października 2020 r. - Sąd Okręgowy Sąd Pracy i Ubezpieczeń Społecznych w Legnicy) – uchylił zaskarżony wyrok Sądu Okręgowego w Legnicy i przekazał do ponownego rozpatrzenia. Nie są znane motywy rozstrzygnięcia, bowiem wyrok zapadł na posiedzeniu niejawnym. Pod koniec kwietnia br. otrzymamy uzasadnienie. Nie oznacza to jednak, że wyrok jest ns niekorzystny, Musimy jeszcze poczekac.

Zatem nadal czekamy, a przed nami wyrok SN w sprawie odprawy, bo już 12 kwietnia 2023 r. - II PSKP 63/22.

Pozdrawiamy
Zespół ds. ucywilnienia

...
 
Oznacza to tyle że pan sędzia odepchnoł problem, za pare lat może kto inny się nad tym pochyli, bo co w takiej sprawie można dalej wyjaśniać po 6 latach ...... no co... ale jak się chce uwalić to kij się zawsze znajdzie może opinii Pani sprzątaczki np nie było, ale mi ciśnienie skoczyło .
 
Oznacza to tyle że pan sędzia odepchnoł problem, za pare lat może kto inny się nad tym pochyli, bo co w takiej sprawie można dalej wyjaśniać po 6 latach ...... no co... ale jak się chce uwalić to kij się zawsze znajdzie może opinii Pani sprzątaczki np nie było, ale mi ciśnienie skoczyło .
Niekoniecznie, wyrok SN w sprawie odprawy również przekazał sprawę do ponownego rozparzenia przez Sąd Okręgowy, a zawierał element merytoryczny. Poczekajmy cierpliwie, czekamy już 6 rok. Ponadto mamy jeszcze kilkanście spraw w SN
 
Jasne Pani Joanno, dziękuję w swoim i myślę, że wszystkich zainteresowanych za Pani zaangażowanie, Przewodniczącego i wszystkich innych . Ale wyrok do ponownego w tej sprawie dla mnie oznacza (nawet jak uzupełnienie będzie zasadne - zawsze coś można jeszcze dojaśnić) że sędzia nie chciał tego rozstrzygnąć i tyle. Można wiedzieć kiedy będzie posiedzenie w jakiejś innej sprawie dotyczącej pauzowania.
 
Niekoniecznie, wyrok SN w sprawie odprawy również przekazał sprawę do ponownego rozparzenia przez Sąd Okręgowy, a zawierał element merytoryczny. Poczekajmy cierpliwie, czekamy już 6 rok. Ponadto mamy jeszcze kilkanście spraw w SN
I wiele spraw w sądach, w oczekiwaniu na rozstrzygnięcie SN.
 
trzymamy kciuki
Ja również trzymam kciuki, ale konsekwencje ucywilnień zaczynają się materializować. Za chwilę będą liczone dodatki stażowe, a to są już konkrety. Ktoś dostanie mniej o 2-3%, kto inny nie będzie mógł otrzymać dodatku 1500/2500, tylko dlatego że został kiedyś niesprawiedliwie potraktowany ucywilnieniem.

Czekamy
 
Powinna zostać uchwalona ciągłość służby drogą zmiany ustawy. Sądy były są i będą polityczne. Tylko jak to kiedyś odpisał mi już na tym forum. Z punktu widzenia związku zawodowego, tego jednego co w ogóle coś robi, nie jest to duża skala problemu i nie jest to priorytet.
Jeżeli chodzi o merytoryczne rozstrzygnięcie to tam nie ma co debatować. Nawet teorii o racjonalnym ustawodawcy nie da się tam zacytować.
 
Powinna zostać uchwalona ciągłość służby drogą zmiany ustawy. Sądy były są i będą polityczne. Tylko jak to kiedyś odpisał mi już na tym forum. Z punktu widzenia związku zawodowego, tego jednego co w ogóle coś robi, nie jest to duża skala problemu i nie jest to priorytet.
Jeżeli chodzi o merytoryczne rozstrzygnięcie to tam nie ma co debatować. Nawet teorii o racjonalnym ustawodawcy nie da się tam zacytować.
Oj tam, oj tam. Przykład idzie z góry, wystarczy przejrzeć te przyspieszone przez TK, można bez merytorycznego uzasadnienia, to jedziemy. Sądy są niezależne i nie są od oceniania tylko sądzenia. Jak sędzia sądzi, to sądzi i sądzi że dobrze sądzi, hm ...zapętlam się :coffee: P.s. W końcu jak przepis uchwalony ustawą to na bank ;) zgodny z intencją ustawodawcy🥃
 
Ja również trzymam kciuki, ale konsekwencje ucywilnień zaczynają się materializować. Za chwilę będą liczone dodatki stażowe, a to są już konkrety. Ktoś dostanie mniej o 2-3%, kto inny nie będzie mógł otrzymać dodatku 1500/2500, tylko dlatego że został kiedyś niesprawiedliwie potraktowany ucywilnieniem.

Czekamy
I właśnie tacy jak ja, majac w perspektywie dodatkowe 3 lata czekania na dodatek 1500 zł po 25 latach pójdą stąd w pis-d..
 
Podbijam pytanie, czy mógłby ktoś odpowiedzieć czy w jakiejś dającej się przewidzieć przyszłości będzie rozstrzygana inna niż III PSKP 19/22, sprawa o pauzowania przez SN np ( nie pamiętam sygnatury) sprawa, która miała być rozstrzygnięta w grudniu 2022 ale SN zażyczył sobie opuii prokuratorii generalnej.
 
Back
Do góry