• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Rozmowa Rekrutacyjna

btabta

Nowy użytkownik
Dołączył
4 Luty 2021
Posty
6
Punkty reakcji
2
Witam, wiem ze posty o rozmowie rekrutacyjnej juz były, aczkwiek nie znalazłam w nich odpowiedzi na to co mnie nurtuje: czy możliwe jest nie zaliczenie rozmowy kwalifikacyjej? Niedawno miałam rozmowę, mam wrażenie że poszła mi naprawdę słabo i nie wiem na co się nastawiać.
 
Ostatnia edycja:
Tak, oczywiście można jak każdy etap, szczegóły co do punktacji jaką musisz uzyskać z rozmowy kwalifikacyjnej aby ją przejść masz podane w rozporządzeniu.
 
W skrócie za każde pytanie od każdego członka komisji dostajesz od 1-3 punktów, następnie sumuje się uzyskaną liczbę punktów i dzieli przez liczbę członków komisji i jeżeli zdobędziesz poniżej 4,5 pkt to rozmowę uznaję za niezaliczoną, a twoje kompetencje za nieprzydatne do służby.

-6. Kandydat, o którym mowa w ust. 5, który otrzymał pozytywną opinię w wyniku badania psychofizjologicznego, przystępuje do rozmowy kwalifikacyjnej.
§ 16. 1. Rozmowę kwalifikacyjną przeprowadza zespół, o którym mowa w § 4 ust. 2, oraz osoba, o której mowa w § 4 ust. 5, po zapoznaniu się z informacjami o kandydacie i uzyskanymi przez niego wynikami poprzednich etapów postępowania. 2. Przy wystawianiu oceny z rozmowy kwalifikacyjnej uwzględnia się: 1) umiejętność komunikowania się; 2) motywację do podjęcia służby w Służbie Celno-Skarbowej; 3) umiejętność funkcjonowania w warunkach stresu i pod presją czasu. 3. Ocena kandydata w zakresie kryteriów, o których mowa w ust. 2, sporządzana jest przez każdego z członków zespołu oraz osobę, o której mowa w § 4 ust. 5. 4. Za każde kryterium może być przyznane od 1 do 3 punktów, gdzie: 1) 1 punkt oznacza niski poziom spełniania kryterium; 2) 2 punkty oznaczają średni poziom spełniania kryterium; 3) 3 punkty oznaczają wysoki poziom spełniania kryterium. 5. Liczbę punktów z rozmowy kwalifikacyjnej uzyskanych przez kandydata wylicza się poprzez: 1) zsumowanie punktów przyznanych przez poszczególnych członków zespołu oraz osobę, o której mowa w § 4 ust. 5; 2) podzielenie sumy punktów, o których mowa w pkt 1, przez liczbę osób dokonujących oceny kandydata. 6. Zespół, o którym mowa w § 4 ust. 2, sporządza i przedstawia kierownikowi jednostki organizacyjnej listę kandydatów, którzy uzyskali z rozmowy kwalifikacyjnej co najmniej 4,5 punktu, wraz z wynikami poszczególnych etapów postępowania oraz informacją o posiadaniu kwalifikacji dodatkowych, jeżeli zostały podane w informacji, o której mowa w § 2 ust. 1 pkt 3. Dziennik Ustaw – 5 – Poz. 2 § 17. 1. Spośród kandydatów wskazanych na liście, o której mowa w § 16 ust. 6, kierownik jednostki organizacyjnej wybiera kandydata, uwzględniając jego kwalifikacje oraz aktualnie wolne etaty i potrzeby kadrowe jednostki organizacyjnej Krajowej Administracji Skarbowej, do której jest prowadzone postępowanie, i kieruje kandydata do komisji lekarskiej podległej ministrowi właściwemu do spraw wewnętrznych, o której mowa w art. 207 ust. 1 ustawy, w celu ustalenia zdolności fizycznej i psychicznej do służby w Służbie Celno-Skarbowej.
 
Ostatnia edycja:
Witam, wiem ze posty o rozmowie rekrutacyjnej juz były, aczkwiek nie znalazłam w nich odpowiedzi na to co mnoe nurtuje: czy możliwe jest nie zaliczenie rozmowy kwalifikacyjej? Dzisiaj miałam rozmowę, mam wrażenie że poszła mi naprawdę słabo i nie wiem na co się nastawiać
O co pytają?
 
Pytania ogólne, np czy jestem świadoma tego ze to praca nawet na zmiany nocne, miałam wrażenie że Panie chcą mnie zniechęcić do pracy tutaj, było dość nieprzyjemnie, stąd stres i nie pod koniec rozmowy nie wiedziałam co mówię.
Rozumiem, może nie było tak źle :) myślę, że większość będzie zestresowana. Czyli teraz znowu trzeba czekać na maila? Do końca miesiąca są jeszcze rozmowy.
 
Pytania ogólne, np czy jestem świadoma tego ze to praca nawet na zmiany nocne, miałam wrażenie że Panie chcą mnie zniechęcić do pracy tutaj, było dość nieprzyjemnie, stąd stres i nie pod koniec rozmowy nie wiedziałam co mówię.
A czy zadawane są konkretne pytania w języku angielskim bo najbardziej w tej rozmowie stresuje się tym że nie zdołam dobrze na nie odpowiedzieć .
 
Raczej schemat jest w całej Polsce podobny. Pytania zniechęcające by sprawdzić motywację do służby czy kandydat się nie zniechęci, często pokazanie monotoni służby lub jej minusów, dodatkowo pytanie o radzenie sobie z sytuacją stresową, jakie metody człowiek stosuje, moim zdaniem ważne jest też by odpowiedzieć dobrze na pytania dotyczące mobilności, tutaj ewentualna alokacja, chociaż w praktyce już teraz się to nie odbywa w dzisiejszych czasach, ale kiedyś przeniesienia w naszej służbie funkcjonowały. Także idealne odpowiedzi to, chętny do służby, gotowy na monotonie i rozwój w różnych zadaniach, mobilny, gotowy do poświęceń. Takie odpowiedzi przybliżą zdecydowanie do przejścia etapu rozmowy kwalifikacyjnej. Stres udziela się wszystkim podczas rozmowy, grunt odpowiadać klarownie i zdecydowanie. Trzymam kciuki za pozytywny wynik rozmowy :)
 
Raczej schemat jest w całej Polsce podobny. Pytania zniechęcające by sprawdzić motywację do służby czy kandydat się nie zniechęci, często pokazanie monotoni służby lub jej minusów, dodatkowo pytanie o radzenie sobie z sytuacją stresową, jakie metody człowiek stosuje, moim zdaniem ważne jest też by odpowiedzieć dobrze na pytania dotyczące mobilności, tutaj ewentualna alokacja, chociaż w praktyce już teraz się to nie odbywa w dzisiejszych czasach, ale kiedyś przeniesienia w naszej służbie funkcjonowały. Także idealne odpowiedzi to, chętny do służby, gotowy na monotonie i rozwój w różnych zadaniach, mobilny, gotowy do poświęceń. Takie odpowiedzi przybliżą zdecydowanie do przejścia etapu rozmowy kwalifikacyjnej. Stres udziela się wszystkim podczas rozmowy, grunt odpowiadać klarownie i zdecydowanie. Trzymam kciuki za pozytywny wynik rozmowy :)
Dzięki wielkie mam nadzieję że wszystko będzie dobrze ☺️
 
Witam. Może ktoś z naboru 4/LUCS/2022 (IAS Lublin) jest już po rozmowie kwalifikacyjnej? Proszę o odpowiedź lub wiadomość prywatną, pozdrawiam 🙂
 
hej, mam pytanie po zaliczonej rozmowie rekrutacyjnej na jakiej zasadzie Dyrektor IAS decyduje o powołaniu kandydata do służby ? Czy sumowane są punkty z całej rekrutacji i tworzona jest lista rankingowa jak np. do policji ? czy w tej formacji funkcjonuje to inaczej ?
 
hej, mam pytanie po zaliczonej rozmowie rekrutacyjnej na jakiej zasadzie Dyrektor IAS decyduje o powołaniu kandydata do służby ? Czy sumowane są punkty z całej rekrutacji i tworzona jest lista rankingowa jak np. do policji ? czy w tej formacji funkcjonuje to inaczej ?
Pewnie najpierw plecaki a potem wyniki . A ile Mariusz pkt miałeś z rozmowy ?? I ogólnie masz punktów ??
 
Back
Do góry