• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Równoważnik z tytułu dojazdu do miejsca pełnienia służby

Jeżdżąc prywatnym środkiem transportu dostaniesz zwrot w wysokości najtańszego biletu na tej trasie. U mnie przy trasie około 40km jest to 6,50 w jedną stronę czyli zawrotne 13 zł dziennie.
 
Jeżdżąc prywatnym środkiem transportu dostaniesz zwrot w wysokości najtańszego biletu na tej trasie. U mnie przy trasie około 40km jest to 6,50 w jedną stronę czyli zawrotne 13 zł dziennie.
Ale faktycznie tyle kosztuje bilet jednorazowy na tej trasie czy Izba zaniża tę kwotę?
 
Ostatnia edycja:
Ale faktycznie tyle kosztuje bilet jednorazowy na tej trasie czy Izba zaniża tę kwotę?
U mnie bilet jednorazowy KM na trasie co wspomniałem kosztuje 20,60 zł, ale podróż to ponad 2h. Natomiast jeśli chodzi o autobusy to nie ma bezpośredniego tylko trzeba byłoby kombinować różnymi środkami transportu.
Jeżeli to jest cena za bilet najtańszym połączeniem to tyle otrzymasz. Oczywiście licz się z tym, że będzie to weryfikowane.
 
Ale faktycznie tyle kosztuje bilet jednorazowy na tej trasie czy Izba zaniża tę kwotę?
U mnie bilet jednorazowy KM na trasie co wspomniałem kosztuje 20,60 zł, ale podróż to ponad 2h. Natomiast jeśli chodzi o autobusy to nie ma bezpośredniego tylko trzeba byłoby kombinować różnymi środkami transportu.
A nie masz na tej trasie żadnego prywatnego przewoźnika? Bo oni też się zaliczają. Pociągiem tak samo bym miał lekko dwa razy więcej kasy, ale na tej trasie jeździ prywatny busik.
 
A weź kalkulator policz koszty i zestaw to z uposażeniem... Desperat? Czy ekspert od razu?
 
A nie masz na tej trasie żadnego prywatnego przewoźnika? Bo oni też się zaliczają. Pociągiem tak samo bym miał lekko dwa razy więcej kasy, ale na tej trasie jeździ prywatny busik.
Bezpośredniego autobusu niestety nie ma, który jeździ bezpośredniego do miejscowości pełnienia służby. Można znaleźć i połączyć dojazd autobusem i koleją, ale wtedy są to dwa różne bilety i wychodzi niewiele mniej.
 
Jedno jest pewne, na paliwo nie wystarczy a przy odległości 75 w jedną stronę daje to dziennie 150 km razy ok 15 służb (przy systemie zmianiwym 12godzinnym) daje miesięcznie 2250 km, co przekłada się na zwiększone koszty eksploatacji pojazdu.
Przy tej odległości dostaniesz Ok 20 zł zwrotu a na paliwo wydasz 60 zł.
 
Jedno jest pewne, na paliwo nie wystarczy a przy odległości 75 w jedną stronę daje to dziennie 150 km razy ok 15 służb (przy systemie zmianiwym 12godzinnym) daje miesięcznie 2250 km, co przekłada się na zwiększone koszty eksploatacji pojazdu.
Przy tej odległości dostaniesz Ok 20 zł zwrotu a na paliwo wydasz 60 zł.
Może wstawić gaz i dojeżdżać z kolegami co trzecią, czwarta, piąta służbę
 
Słyszałem jeszcze o równoważniku za brak lokali mieszkalnego, ale można z niego skorzystać dopiero w służbie stałej. Można czegoś więcej dowiedzieć się na ten temat od Was doświadczeni funkcjonariusze?
 
Może wstawić gaz i dojeżdżać z kolegami co trzecią, czwarta, piąta służbę
Można wstawić gaz, można też jeździć za darmo rowerem. Ale czy można liczyć, że z miejscowości oddalonej o 75 km będzie jakaś duża grupa?
Mogą być też np 4 osoby na 4 różnych zmianach (dotyczy OC granicznych).
 
Słyszałem jeszcze o równoważniku za brak lokali mieszkalnego, ale można z niego skorzystać dopiero w służbie stałej. Można czegoś więcej dowiedzieć się na ten temat od Was doświadczeni funkcjonariusze?
stawkę masz w rozporządzeniu, nie ma znaczenia odległość i cena biletu. Z tym dodatkiem jest mniej biurokracji bo nie trzeba co miesiąc przedstawiać rozliczenia ile razy się dojeżdżało.
Z tego co pamiętam to dodatek za brak kwatery przysługuje funkcjonariuszowi przeniesionemu do innej miejscowości do której ma utrudniony dojazd i nie ma znaczenie czy jest w służbie stałej. jeśli sam na własne życzenie wybierasz miejsce odległe od domu o 75 km to twój wybór i pozostaje równoważnik za dojazd
 
Ostatnia edycja:
Z tego równoważenia można skorzystać jeżeli wynajmie sie jakiś lokal mieszkalny czy można jednak dojeżdżać do miejsca pełnienia służby ze swojej miejscowości i brać dodatek za brak lokalu?
 
Z tego równoważenia można skorzystać jeżeli wynajmie sie jakiś lokal mieszkalny czy można jednak dojeżdżać do miejsca pełnienia służby ze swojej miejscowości i brać dodatek za brak lokalu?
chyba ten dodatek Cię nie dotyczy
poczytaj art 168, 169 i 244 ustawy o kas i rozporządzenie
 
Czy w przypadku dojazdu: samochód + pociąg istnieje możliwość zwrotu zarówno ryczałtu za dojazd samochodem (do miejscowości stacji, rzecz jasna) oraz ceny biletu, czy trzeba wybrać jedno? Ktoś z autopsji lub słyszenia? :p
 
Czy w przypadku dojazdu: samochód + pociąg istnieje możliwość zwrotu zarówno ryczałtu za dojazd samochodem (do miejscowości stacji, rzecz jasna) oraz ceny biletu, czy trzeba wybrać jedno? Ktoś z autopsji lub słyszenia? :p
Tak i jeszcze dostaniesz dodatek za zdarcie zelówek przy przejściu z auta do pociągu 🤭
 
Czy w przypadku dojazdu: samochód + pociąg istnieje możliwość zwrotu zarówno ryczałtu za dojazd samochodem (do miejscowości stacji, rzecz jasna) oraz ceny biletu, czy trzeba wybrać jedno? Ktoś z autopsji lub słyszenia? :p
Wylicza się wg najtańszego środka transportu. Jeśli w twojej miejscowości nie ma stacji PKP, może być wg ceny PKS lub pkp+PKS, w zależności co tańsze
 
Back
Do góry