• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Rekrutacja w służbie celno skarbowej. Czy warto?

Waza

Użytkownik
Dołączył
15 Kwiecień 2023
Posty
33
Punkty reakcji
6
Dzień dobry. Tak jak w tytule, mam pytanie do funkcjonariuszek i funkcjonariuszy Służby Celno Skarbowej. Czy polecacie służbę w tej formacji? Jakie są plusy i minusy służby? Czy ktoś może coś doradzić osobie rozważającej wstąpienie w szeregi SCS? Z góry dziękuję za odpowiedź.
 
Dzień dobry. Tak jak w tytule, mam pytanie do funkcjonariuszek i funkcjonariuszy Służby Celno Skarbowej. Czy polecacie służbę w tej formacji? Jakie są plusy i minusy służby? Czy ktoś może coś doradzić osobie rozważającej wstąpienie w szeregi SCS? Z góry dziękuję za odpowiedź.
To zależy do jakiej komórki trafisz i czego oczekujesz i co lubisz robić.... ale ogólnie to dyspozycyjność, zaangażowanie, praca pod presja czasu i w wielu przypadkach adrenalina - jeśli chodzi o komórki realizacyjne, mysle ze warto spróbować tym bardziej ze teraz młodzi ( wnioskuje ze jesteś osoba młoda) są mocno promowani i zarobki jak na początek po tegorocznych podwyżkach mogą konkurować z innym sluzbami...
 
Dzień dobry. Tak jak w tytule, mam pytanie do funkcjonariuszek i funkcjonariuszy Służby Celno Skarbowej. Czy polecacie służbę w tej formacji? Jakie są plusy i minusy służby? Czy ktoś może coś doradzić osobie rozważającej wstąpienie w szeregi SCS? Z góry dziękuję za odpowiedź.
Kieruj się rozumem. Jezeli juz tutaj się zalogowałeś to przeczytaj całe forum i kieruj się Swoim rozumem.
 
32 lata, więc młodość to pojęcie względne 😀myślę nad SCS w Kielcach. Orientujesz się na jakie wynagrodzenie netto mogę liczyć mając staż pracy ok 10 lat. ? Czy to prawda że można pełnić służby w systemie 12h?
 
Kieruj się rozumem. Jezeli juz tutaj się zalogowałeś to przeczytaj całe forum i kieruj się Swoim rozumem.
Tak zrobię ale chciałbym poznać opinie innych. Mam świadomość że jak wszędzie są osoby którym ta służba odpowiada ale znajdą się też osoby które mają jakieś obiekcje więc zawsze warto poznać opinie innych. Dziekuje za wszystkie odp
 
To zależy do jakiej komórki trafisz i czego oczekujesz i co lubisz robić.... ale ogólnie to dyspozycyjność, zaangażowanie, praca pod presja czasu i w wielu przypadkach adrenalina - jeśli chodzi o komórki realizacyjne, mysle ze warto spróbować tym bardziej ze teraz młodzi ( wnioskuje ze jesteś osoba młoda) są mocno promowani i zarobki jak na początek po tegorocznych podwyżkach mogą konkurować z innym sluzbami...
32 lata, więc młodość to pojęcie względne 😀myślę nad SCS w Kielcach. Orientujesz się na jakie wynagrodzenie netto mogę liczyć mając staż pracy ok 10 lat. ? Czy to prawda że można pełnić służby w systemie 12h?
 
32 lata, więc młodość to pojęcie względne 😀myślę nad SCS w Kielcach. Orientujesz się na jakie wynagrodzenie netto mogę liczyć mając staż pracy ok 10 lat. ? Czy to prawda że można pełnić służby w systemie 12h?
32 lata, to spokojnie możesz startować. Służba wg mnie jest ok, więcej szacunku do człowieka niż w policji czy w wojsku. Nie jest źle, ciężko doradzić do jakiej komórki iść (z reguły dadzą tam gdzie są braki), ale w każdej może być albo dobrze albo źle - zależy od przełożonych, koleżeństwa, bo nawet przy nawale zadań, brakach kadrowych, to w fajnym towarzystwie da się to wszystko wytrzymać itd. Po tych regulacjach teraz, to niech Ci ktoś nowoprzyjęty powie ile możesz dostać, bowiem nie mam pojęcia. Zarobki nie są złe, służba fajna, ludziska na ogół super. Startuj. Przynajmniej wcześniej na emeryturę pójdziesz i to na 100% większą niż z ZUS będziesz miał. Stopa zastąpienia maleje i będzie coraz niższa.
 
Ostatnia edycja:
32 lata, więc młodość to pojęcie względne 😀myślę nad SCS w Kielcach. Orientujesz się na jakie wynagrodzenie netto mogę liczyć mając staż pracy ok 10 lat. ? Czy to prawda że można pełnić służby w systemie 12h?
Próbuj... istnieje możliwość pracy 12h, co do zarobków to zależy od stanowiska i od widełek mnożników, tzn te samo stanowisko np w Warszawie lub Białymstoku może sie różnic dość sporo mnożnikiem, zależy od Izby. Ważne jest tez na jakich ludzi trafisz bo zespół to podstawa... pozdr🤚
 
32 lata, to spokojnie możesz startować. Służba wg mnie jest ok, więcej szacunku do człowieka niż w policji czy w wojsku. Nie jest źle, ciężko doradzić do jakiej komórki iść (z reguły dadzą tam gdzie są braki), ale w każdej może być albo dobrze albo źle - zależy od przełożonych, koleżeństwa, bo nawet przy nawale zadań, brakach kadrowych, to w fajnym towarzystwie da się to wszystko wytrzymać itd. Po tych regulacjach teraz, to niech Ci ktoś nowoprzyjęty powie ile możesz dostać, bowiem nie mam pojęcia. Zarobki nie są złe, służba fajna, ludziska na ogół super. Startuj. Przynajmniej wcześniej na emeryturę pójdziesz i to na 100% większą niż będziesz miał z ZUS. Stopa zastąpienia maleje i będzie coraz niższa.
Bardzo dziękuję za poświęcony czas na odpowiedź 😀
 
Back
Do góry