• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Rekrutacja-jaka Izba?

kendo91

Nowy użytkownik
Dołączył
11 Marzec 2020
Posty
3
Punkty reakcji
0
Witam Państwa. Chcę złożyć dokumenty na stanowisko ml. Specjalisty W służbie Celno-Skarbowej. Jako ze Państwo jesteście funkcjonariuszami, znacie realia najlepiej. W jakim regionie konkurencja jest najmniejsza? Z obserwacji zauważyłem, ze lubelskie i podkarpackie posiada najwiecej wakatów, kiedy jest nabór, natomiast mazowieckie czy tez inne większe miasta, nabory są rzadziej i mniej etatów. Reasumując, do którego regionu najłatwiej się dostac? Bardzo prosiłbym Państwa o porady, gdyż na dniach chciałbym wyslac dokumenty i waham się co do województwa. Nie ukrywam ze zastanawiam się nad lubelskim bądź podkarpackim, ale nie wiem gdzie łatwiej. Pozdrawiam serdecznie.
 
Podkarpackie, lepsze nagrody ;)

Wysłane z mojego Mi 9T Pro przy użyciu Tapatalka
 
Obecnie, ze względu na koronawirusa, w wielu izbach zawieszono rekrutacje.
 
Podkarpackie, lepsze nagrody ;)

Wysłane z mojego Mi 9T Pro przy użyciu Tapatalka
Dzięki za radę. A jeśli chodzi o konkurencję, to gdzie mniej chętnych ba miejsce? Sam mieszkam w Warszawie, ale tu odpada, bo jak jest ogłoszenie to 5-7 miejsc, wiec dostanie się graniczy z cudem.
 
kendo91 - Mieszkać w Warszawie i pchać się do SCS. W mieście, gdzie w ofertach pracy za naprawdę duże pieniądze można przebierać jak w ulęgałkach. Desperat czy fascynat?
 
Cześć, na podkarpaciu może jest więcej wolnych miejsc 50-60 na rekrutacji, ale dostać się jest równie ciężko.
 
Kendo pamiętaj, że rekrutacja do scs w województwach graniczących z Białorusią/Ukrainą/Rosja jest w 99 procentach prowadzona na przejścia graniczne. Ta praca różni się znacząco od pracy funkcjonariuszy z innych komórek (no może oprócz sentu, dozorów, mobilnych) wewnątrz kraju.
 
I do tego praca w gorszych warunkach i niżej wynagradzana..

Wysłane z mojego Mi 9T Pro przy użyciu Tapatalka
 
Ale jak evka napisał/a, pomimo ilości miejsc tez ciężko się dostac, wiec sam już nie wiem czy jest sens składać tam papiery. Niby służby mundurowe przezywają stagnacje, ale chętnych wcale nie brakuje.
 
Może się okazać, że w Warszawie pomimo małej ilosci miejsc będzie łatwiej. Bo kto w Wawie szuka pracy za takie pieniadze?
 
Dokładnie

Weź pod uwagę że takie województwa jak np lubelskie, podkarpackie czy podlaskie nie są tak znacząco rozwinięte jak mazowieckie, wielkopolskie czy dolnośląskie. Młodzi nie mając perspektyw skladaja papiery bo nie mają innej perspektywy, a i tak w trakcie naboru połowa się wykrusza. Nikt zdrowo myślący nie będzie pchał się do pracy za 3 tys. Netto (gdzie w stolicy i okolicy naprawdę można dostać po głowie pracując na ulicy.), w sytuacji kiedy w pierwszej lepszej hurtowni na wózku widłowym możesz dostać ponad 4.
 
Back
Do góry