• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Rekrutacja 2020

melto1

Nowy użytkownik
Dołączył
11 Marzec 2020
Posty
21
Punkty reakcji
6
Witam.

Jestem osobą, która chciałaby się dostać w szeregi SCS. W związku z przeszukaniem forum (niecałego oczywiście) i przeczytaniu w sumie wielu sprzecznych odpowiedzi co do moich kwestii, postanowiłem założyć własny wątek i zadać Wam funkcjonariuszom kilka pytań w jednym miejscu (może się komuś przyda).

1. Na jakie zarobki netto/brutto może liczyć nowy Młodszy specjalista Służby Celno-Skarbowej (stanowisko specjalistyczne)?
2. Czy jeżeli nabór jest prowadzony w 1 Izbie, ale z delegaturami do innych Urzędów w województwie, czy jest jakaś szansa aby "wybrać/dostać" dany urząd? Czy jesteśmy oddelegowani bezpośrednio z zarządzenia przełożonego?
3. Ile mniej więcej może trwać rekrutacja, od zakończenia terminu składania dokumentów?

Dziękuje za merytoryczne i zgodne z pytaniami odpowiedzi. Na pewno o coś jeszcze dopytam.

Miłego dnia.
 
moze to pomoze. Po 20 latach pracy mam 3900 netto jako st.spec.
czyli te 3900 to suma stawki za stanowisko+20% wysługi+dodatku za stopień czyli w twoim przypadku to samo stanowisku (ale dwa oczka niżej) i stopień aplikanta (zarówno mnożniki kwoty bazowej dla stopni i stanowisk znajdziesz w stosownym rozporządzeniu i przyjmuj te z niższego końca )
 
Witam.

Jestem osobą, która chciałaby się dostać w szeregi SCS. W związku z przeszukaniem forum (niecałego oczywiście) i przeczytaniu w sumie wielu sprzecznych odpowiedzi co do moich kwestii, postanowiłem założyć własny wątek i zadać Wam funkcjonariuszom kilka pytań w jednym miejscu (może się komuś przyda).

1. Na jakie zarobki netto/brutto może liczyć nowy Młodszy specjalista Służby Celno-Skarbowej (stanowisko specjalistyczne)?
2. Czy jeżeli nabór jest prowadzony w 1 Izbie, ale z delegaturami do innych Urzędów w województwie, czy jest jakaś szansa aby "wybrać/dostać" dany urząd? Czy jesteśmy oddelegowani bezpośrednio z zarządzenia przełożonego?
3. Ile mniej więcej może trwać rekrutacja, od zakończenia terminu składania dokumentów?

Dziękuje za merytoryczne i zgodne z pytaniami odpowiedzi. Na pewno o coś jeszcze dopytam.

Miłego dnia.
Nie pchaj się kolego do tego czegoś co jest tworem z paździerzu, tutaj dostaniesz gorsze uposażenie niż strażnik miejski, ze wszystkimi dodatkami, o ile dostaniesz kontrolerski to może 3000 zł dostaniesz, potem się zastanów co za to kupisz, zastanów się czy warto marnować 12h, czy warto być w instytucji, która wypycha doświadczonych ludzi do prywaty, czy warto być w instytucji gdzie przez 20 lat istnieli ludzie tacy jak Kaplica, czy warto być w instytucji gdzie dzisiaj jesteś na OC, a jutro w dochodzeniach czy realizacji bez odpowiedniego przeszkolenia. Nie polecam na dzień dzisiejszy.
 
Nie pchaj się kolego do tego czegoś co jest tworem z paździerzu, tutaj dostaniesz gorsze uposażenie niż strażnik miejski, ze wszystkimi dodatkami, o ile dostaniesz kontrolerski to może 3000 zł dostaniesz, potem się zastanów co za to kupisz, zastanów się czy warto marnować 12h, czy warto być w instytucji, która wypycha doświadczonych ludzi do prywaty, czy warto być w instytucji gdzie przez 20 lat istnieli ludzie tacy jak Kaplica, czy warto być w instytucji gdzie dzisiaj jesteś na OC, a jutro w dochodzeniach czy realizacji bez odpowiedniego przeszkolenia. Nie polecam na dzień dzisiejszy.

To co tu robisz jak jest tu tak źle?

Mamy przecież rynek pracownika.

To jest służba.

Czasem wbrew sobie, słuchając poleceń z którymi nie zawsze się zgadzasz, z narażeniem zdrowia, czasem i życia, z narażeniem bliskich, w tym dzieci, na różne nieprzyjemne sytuacje.

To nie praca.

Ale ja osobiście uważam, że u nas stosunki międzyludzkie są o niebo lepsze niż w in służbach, a poziom zagrożenia nie jest wyższy. Przygody na służbie też nie są tego formatu co w poljcji.
 
To bardzo dużo, i zastanawiam się na ile jest ot prawdziwe. Ludzie po kilku latach pracy tyle nie mają.
Mam już dosc duzy staz pracy w innym zawodzie moze dlatego? Ktos od razu po studiach czy bez doświadczenia zawodowego podejrzewam, ze moze liczyc na duzo mniej. Powiem szczerze, ze spodziewalam sie 2500 max na start
 
Pamiętaj że wszelkie bonusy wynikające ze służby pojawiają się po wielu latach
stażowe chyba się wylicza z ogólnego stażu więc po łącznie 20 latach nadal będzie Ci przyrastać
Dodatkowy urlop pojawi się dopiero po 15 i 20 latach ale służby
prawo do emerytury mundurowej po 25 służby (60%)
ale pełna po 30 latach służby
a teraz dodaj to sobie do swojego wieku
 
Mam już dość duży staż pracy w innym zawodzie może dlatego? Ktoś od razu po studiach czy bez doświadczenia zawodowego podejrzewam, ze może liczyć na dużo mniej. Powiem szczerze, ze spodziewałam się 2500 max na start

@Bravuska, tu właśnie "pies pogrzebany" - NIEWIELKI SZCZEGÓŁ, którego w zasadzie NIKT z nowo
przyjmujących się, NIGDY nie wysłuchuje od doświadczonych, stając się PODSTAWOWYM zarzewiem
późniejszej istnej WOJNY POKOLENIOWEJ pomiędzy "młodymi" i "starymi".

Widzisz - nie tylko dla Ciebie - 2500-3000 "na start" nie jest tragedią, ale niedługo potem zaczyna
ktoś taki odczuwać "schody" i prawdę mówiąc - częściowo uzasadniony ... WIELKI ZAWÓD!

Sęk w tym, że - z naprawdę nielicznymi wyjątkami - po paru latach niewiele się zmienia i pełniąc
służbę "tak samo" jak doświadczeni funkcjonariusze, ta mniej doświadczona osoba odczuwa bardziej
subiektywną "niesprawiedliwość", zarzucając wszystko najgorsze nie systemowi, a ... "starym"!
Od słowa do słowa, znika wtedy wszelki rozsądek, rzeczowa dyskusja, zrozumienie oraz KAŻDE
"spodziewanie się", a na ich miejsce pojawia się nieracjonalna NIENAWIŚĆ - czego już wielokrotnie
na Forum doświadczyliśmy ...
 
To co tu robisz jak jest tu tak źle?

Mamy przecież rynek pracownika.

To jest służba.

Czasem wbrew sobie, słuchając poleceń z którymi nie zawsze się zgadzasz, z narażeniem zdrowia, czasem i życia, z narażeniem bliskich, w tym dzieci, na różne nieprzyjemne sytuacje.

To nie praca.

Ale ja osobiście uważam, że u nas stosunki międzyludzkie są o niebo lepsze niż w in służbach, a poziom zagrożenia nie jest wyższy. Przygody na służbie też nie są tego formatu co w poljcji.
Nie, to nie jest służba, to dopiero chce dążyć do służby którą i tak nigdy nie będzie z braku składnika ludzkiego, nikt z innych służb nie bierze nas na poważnie, mylą nazwy, biorą nas do sprzątania co często widać na filmach.
 
Okej Panowie, kłótnia i pstryczki jak w każdym temacie. Na 1 pytanie znam odpowiedź, a co z 2 i 3?
 
"Czy jeżeli nabór jest prowadzony w 1 Izbie, ale z delegaturami do innych Urzędów w województwie, czy jest jakaś szansa aby "wybrać/dostać" dany urząd? Czy jesteśmy oddelegowani bezpośrednio z zarządzenia przełożonego?"

- nabór, przynajmniej w mojej Izbie (DUCS), zazwyczaj jest prowadzony na konkretne stanowisko w konkretnej lokalizacji czyli np. Specjalista do Referatu D-Ś we Wrocławiu (w ramach DUCS jest 5 referatów D-Ś w 5 miejscowościach) choć zdarza się tak, że nabór jest do miejscowości X a w trakcie postępowania rekrutacyjnego (rozmowy) dostajesz propozycję pracy w miejscowości Y

"Ile mniej więcej może trwać rekrutacja, od zakończenia terminu składania dokumentów?"

- to zależy m.in. od terminu ogłoszenia naboru (okres urlopowy itp.) ale przeciętnie od 4 do 6 miesięcy, choć czasami może to potrwać z różnych względów nawet rok...
 
Mam jeszcze jedno nurtujące pytanie. Gdy ktoś "źle" złożył dokumenty to dostaje jakieś info o zakończonej rekrutacji? Czy można się dowiedzieć od kadr o swoim statusie?
 
Jeśli chodzi o zarobki to jestem ciekawa w której izbie 3000 zł netto ? (IAS LUBLIN 2500 podstawy + ok 60 zł dodatek kanapkowy+ dodatek za nocki ok 100 zł (w zależności od ilości nocek) + dodatek graniczny ok 220(o ile dostaniesz ).
 
Mam już dosc duzy staz pracy w innym zawodzie moze dlatego? Ktos od razu po studiach czy bez doświadczenia zawodowego podejrzewam, ze moze liczyc na duzo mniej. Powiem szczerze, ze spodziewalam sie 2500 max na start

W Policji na start około około 4000 netto, Straż Graniczna 4200 netto, Wojsko 4000-4700 na start... U nas 2500-2900. U nas jest fajna służba do nabrania doświadczenia, porobienia kursów i przejścia do innej służby.
 
Tak, tylko jaka różnica w rekrutacji (MultiSelect). Nie jest tak łatwo się dostać.
 
Nie, nie jest identyczny. Całościowy test psychologiczny do policji jest zgoła inny.
 
Back
Do góry