• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

reformy KAS nie będzie ?

Do Gościa

Drogi kolego. Przyjmuję zakład. Stawiam do twojego absoluta litra PIERCÓWKI lub takiej śmiesznej wódeczki rodem z Meksyku. Wybiera. Myślę, że się dogadamy :)
 
STOI . To po reformie ( lub nie ) coś pozostanie . Znajdzieśż mnie na tym forum . Jak wywółasz mnie do odpowiedzi dam namiary . :lol: :lol:
 
tylko nie wypij tych trunków przez rozstrzygnieciem zakładu (ten KAC) tak jak my szaraczki juz planowaliśmy na co wydamy 3xmin. :lol:

Stawiam metaxę *******,że KAS wejdzie (moje osobiste życzenia)

Mam nadzieję, że wystarczy do otwarcia 8)
 
jabol napisał:
Byłem ostatnio na szkoleniu z Duńczykami, którzy opowiedzieli o reformie przeprowadzonej u NICH. NIe ma już w Danii celników, którzy jako formacja znikneli po połączeniu ze skarbówką :cry: Osób zajmujących się pracą stricte celną jest 800, a wszystkich w skarbówce jest ich ponad 10000 tyś. W trakcie reformy zwolniono z pracy 26000 osób :idea:
 
kas

O, TAK KAS, ALE ZE WSZYSTKIMI JEGO SKARAJNYMI ZAPISAMI !!!!

1. NIEUDACZNICY DO PRACY W HOLAND !!!
2. PRZYDUPASY DO PRACY W HOLAND !!!
3. NIEDOUCZENI (SREDNIE I JESZCZE NA STANOWISKU KIEROW. LUB PO G... ZAOCZNYCH STUDIACH) DO PRACY W HOLAND !!!

W INNYM PRZYPADKU REFORMA JEST NIEPOTRZEBNA !!! W SLUZBACH SKARBOWYCH I CELNYCH TRZEBA WYELIMINOWAC OKOŁO 50 % ZATRUDNIONYCH !!!

I JESZCZE PROPOZYCJA DLA MF NALEZY ZROBIC WSZYSTKIM BADANIA PSYCHITRYCZNE ORAZ TEST NA INTELIGENCJE I PRAWDOMOWNOSC !!!

OCZYWIŚCIE KTO NIE ZDA - HOLAND !!!!!!!!!!!!!!!
MUSZĄ ZOSTAC NAJLEPSI !!!!!!!!!!!!!!!!
niezłe !!!!!!!!!!!! ::)
 
KAS

jabol napisał:
Byłem ostatnio na szkoleniu z Duńczykami, którzy opowiedzieli o reformie przeprowadzonej u NICH. NIe ma już w Danii celników, którzy jako formacja znikneli po połączeniu ze skarbówką Osób zajmujących się pracą stricte celną jest 800, a wszystkich w skarbówce jest ich ponad 10000 tyś. W trakcie reformy zwolniono z pracy 26000 osób

JABOL TROCHĘ MNIEJ ALKOHOLU !!!!!!!!!
CZYTAM TWOJE KOMENTARZE I ZASTANAWIAM SIĘ NAD POZIOMEM IQ !!!

DANIA

Dania, Królestwo Danii (Kongeriget Danmark) – państwo położone w Europie Północnej (Skandynawia), najmniejsze z państw nordyckich ...........

PONADTO CO MOŻNA INNEGO MOWIC JAK WUJU Z MF ZALATWIA WYJAZDY STAZOWE ZA GRANICA !!!!!!!!!!!
 
brak celników w Danii

A tobie jabol ktoś na tym szkoleniu powiedział, że duńczycy żałują swoich kroków ( dotyczących likwidacji cła ) i myślą jak się z nich wycofać. Ponadto Dania to nie cała UE, tym bardziej cały świat. Brak celników to po prostu pośmiewisko na całym świecie, nawet w Republice Wybrzeże Kości Słoniowej ( przepraszam republikę za porównanie ). Co do danych podanych przez ciebie, to zgadzam się w tej mierze z poprzednikiem na tym forum, no coż zdecydowanie chyba na twoją wypowiedź wpłynęła ilość wypitych jabolów.
 
Czy żałują??? Tego nie powiedzą, ale jasno stwierdzili, że reformę przeprowadzono i muszą wykonywać swoje obowiązki, a nowych ludzi muszą przyjąć do pracy, bo jest ich za mało.

PS Nawet nie wiecie, jak się pije w tamtym klimacie, tyle jodu :lol: a wujek w MF jest zawsze przydatny, bo stażu potrzebuję, jak ryba wina :D
 
Jabol jak czytam te Twoje posty to jestem załamany. Nie rozumię jak myślący człowiek może tak pluć na swoją pracę, jeśli jest Ci zle w SC to czemu się nie zwolnisz? Dla mnie sprawa jest prosta nie odpowiada mi praca to się zwalniam ale nie pluję do własnego gniazda. Sam tą pracę wybrałeś człowieku więc o co Ci chodzi. Nikt na siłę Ciebie tu nie trzyma. A na KAS to nie licz bo się przeliczysz.
 
Przeciwnicy reformy wywodzą się głównie z naszych elit z wężykami. Najwyższy czas aby w tej instytucji o karierze( za duże słowo) nie decydował układ. Żeby przestał rządzić układ i żeby o obliczu cła decydowały kompetencja i zaangażowanie , a nie pustosłowie uprawiane przez inżynierów z ministerstwa co to z zawodu dyrektor lub conajmniej naczelnik. Obecni decydenci mieli swoje 5 minut w 2002 roku i 1 maja 2004 roku. Nie potrafili z tego skorzystać dla dobra służby tylko aby rozprowadzić swoich kolegów od szemranych interesów lub tak jak np. we Wrocławiu, Warszawie i Łodzi z dawnych usbeckich służb. A gęby pełne frazesów o działaniach dla dobra służby. Kontroler celny z 1600 złotych i 2 dzieci na garbie na pewno zrozumie i zrezygnuje z ubiegania się o swoje.
 
kas

Do poprzednika Ty chyba śnisz kariera bez układów !!!!! Według jakiego klucza zostali powołani obecni decydenci ??? Osobiście znam kilkanaście nazwisk osób którzy mają IQ niższy od małpy, ale to nie przeszkadzało aby w nowej rzeczywistości awansować na tak wysokie stanowiska .... Sorki , ale śmietanka intelektualna już , albo wkrótce wyjedzie za granicę !!!!!!!!!!!!
 
cha cha cha
dobrze mówisz :!:

ja tam juz zabieram swój zielony plecaczek
i ewakułuje sie z SC do Dublina :D

cha cha cha

jak tak dalej pójdzie to w SC zostaną sami tetrycy albo głąby kapusciane

nikt o zdrowych zmysłach nie będzie w SC kwitł
 
Anonymous napisał:
Przeciwnicy reformy wywodzą się głównie z naszych elit z wężykami. Najwyższy czas aby w tej instytucji o karierze( za duże słowo) nie decydował układ. Żeby przestał rządzić układ i żeby o obliczu cła decydowały kompetencja i zaangażowanie , a nie pustosłowie uprawiane przez inżynierów z ministerstwa co to z zawodu dyrektor lub conajmniej naczelnik. Obecni decydenci mieli swoje 5 minut w 2002 roku i 1 maja 2004 roku. Nie potrafili z tego skorzystać dla dobra służby tylko aby rozprowadzić swoich kolegów od szemranych interesów lub tak jak np. we Wrocławiu, Warszawie i Łodzi z dawnych usbeckich służb. A gęby pełne frazesów o działaniach dla dobra służby. Kontroler celny z 1600 złotych i 2 dzieci na garbie na pewno zrozumie i zrezygnuje z ubiegania się o swoje.
No to jesteś w błędzie jestem przeciwnikiem reformy a o wężykach na czapce to mogę tylko pomarzyć. Tylko znam życie i wiem że jeden układ zastąpi inny układ. Zawsze jest jakiś układ, znajomi , koledzy. Po co sie okłamywać że KAS coś zmieni. A jeśli chodzi o ścisłość to właśnie panowie z ministerstwa, co to z zawodu dyrektor lub conajmniej naczelnik popierają reformę, wystarczy poczytać co pisze dyr. z Gdyni lub z Białej.
 
Anonymous napisał:
Zawsze jest jakiś układ, znajomi , koledzy. Po co sie okłamywać że KAS coś zmieni.
W Katowicach układ nowych kolesi kombinuje jak tu urząd bliżej urzędników przenieść (powstaje nowy UC w Rybniku). Bo jak to może być żeby urzędnik do pracy 40-90 km dojeżdżał. Nowy układ jak widać sobie radzi co potwierdza to co piszesz.
 
Jakoś szybko zapominamy o tym co robił w Katwoicach poprzedni układ kolesi!
Może to poprostu zdrowy rozsądek podpowiada przeniesienie UC z Gliwic do Rybnika?
 
Back
Do góry