• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Reforma KAS

To chyba nowemu DIAS-owi mieszkanie służbowe sie przyda. No chyba, że zamierza tracić cztery ( z okładem ) godziny dziennie na dojazdy...
I tak powinno być. Czyli kupowanie towaru przez cywila z zamiarem wlepienia mandatu jeśli nie dostanie paragonu jest nielegalne.

A tu ciekawostka w policji:


Jak to przełożeni wciskali podwładnym jedyny słuszny związek zawodowy.
Najlepszy jest pierwszy komentarz umieszczony pod tym materiałem...
 
Ostatnia edycja:
Zbliża się koniec roku oraz okresu na odwołania osób ucywilnionych itd. Mam pytanie do Przewodniczącego jaki jest bilans naszych starań, co przez te 2 i pół roku osiągnęliśmy ?
Co dalej, gdyż czas ucieka! Czy są jakieś rozstrzygnięcia na forum europejskim, gdyż na polskie sądy nie ma co liczyć - są zarządzane przez Rząd!
No i ostatnia rzecz, chyba najważniejsza , czy ktoś pociągnie temat niekonstytucyjności ustawy KAS ?
 
Zbliża się koniec roku oraz okresu na odwołania osób ucywilnionych itd. Mam pytanie do Przewodniczącego jaki jest bilans naszych starań, co przez te 2 i pół roku osiągnęliśmy ?
...

Mam pewne wątpliwości, czy jedna osoba (nawet Przewodniczący) jest w stanie dokonać rzeczonego
bilansu. Trudne to tym bardziej, że - siłą rzeczy - jego kryteria wciąż pozostają dosyć subiektywne.

Dla wyniku w miarę obiektywnego, musielibyśmy bilans taki stworzyć wspólnie (razem i zgodnie) co
z bardzo wielu powodów może być niewykonalne. Mimo tego, by nie "gasić" wyrażonej przez Kolegę
potrzeby, pozwolę sobie sformułować początkowy punkt tegoż bilansu, namawiając do jego dalszego
uzupełniania i systematyzowania.


- WYNIKI PRZECIWDZIAŁANIA NEGATYWNYM SKUTKOM WPROWADZENIA KAS:

1. Przewodniczący ZZ CELNICY.PL - bezprawnie "wygaszony" (wyrzucony z pracy) - wciąż nie został
przywrócony do służby, a także odmówiono mu prawa do zasłużonej Emerytury (mundurowej).
...
 
2.IAS Rzeszów-153 osoby ucywilnione z czego do munduru powróciło może 20-25 osób ogłoszone naboru zewnętrzne na etaty mundurowe to rok 2017 -100 etatów ,2018-110 etatów , 2019-ok.50 etatów
 
 

Mam pewne wątpliwości, czy jedna osoba (nawet Przewodniczący) jest w stanie dokonać rzeczonego
bilansu. Trudne to tym bardziej, że - siłą rzeczy - jego kryteria wciąż pozostają dosyć subiektywne.

Dla wyniku w miarę obiektywnego, musielibyśmy bilans taki stworzyć wspólnie (razem i zgodnie) co
z bardzo wielu powodów może być niewykonalne. Mimo tego, by nie "gasić" wyrażonej przez Kolegę
potrzeby, pozwolę sobie sformułować początkowy punkt tegoż bilansu, namawiając do jego dalszego
uzupełniania i systematyzowania.


- WYNIKI PRZECIWDZIAŁANIA NEGATYWNYM SKUTKOM WPROWADZENIA KAS:

1. Przewodniczący ZZ CELNICY.PL - bezprawnie "wygaszony" (wyrzucony z pracy) - wciąż nie został
przywrócony do służby, a także odmówiono mu prawa do zasłużonej Emerytury (mundurowej).
...
Czasami jeden biedny i samotny człowiek jest w stanie zmienić cały Świat ! Przewodniczący nie jest SAM , ma nas tylko musi chcieć zmienić ten Świat !
 
Zbliża się koniec roku oraz okresu na odwołania osób ucywilnionych itd. Mam pytanie do Przewodniczącego jaki jest bilans naszych starań, co przez te 2 i pół roku osiągnęliśmy ?
Co dalej, gdyż czas ucieka! Czy są jakieś rozstrzygnięcia na forum europejskim, gdyż na polskie sądy nie ma co liczyć - są zarządzane przez Rząd!
No i ostatnia rzecz, chyba najważniejsza , czy ktoś pociągnie temat niekonstytucyjności ustawy KAS ?

Hej, może ktoś wie o co chodzi. Dzisiaj do wszystkich US oraz UCS dyrektorzy IAS rozesłali pismo, w którym realizując polecenie szefa KAS zwrócili się z prośbą do ucywilnionych, aby w przypadku zainteresowania powrotem do służby, złożyli w określonym terminie pismo informujące, iż są zainteresowani pełnieniem służby w Służbie Celno-Skarbowej.
 
Hej, może ktoś wie o co chodzi. Dzisiaj do wszystkich US oraz UCS dyrektorzy IAS rozesłali pismo, w którym realizując polecenie szefa KAS zwrócili się z prośbą do ucywilnionych, aby w przypadku zainteresowania powrotem do służby, złożyli w określonym terminie pismo informujące, iż są zainteresowani pełnieniem służby w Służbie Celno-Skarbowej.
Dotarło do naczalstwa, że szykująca się fala odejść na emeryturę w przyszłym roku może zatopić nie jedną piękną karierę - nowych młodych nie ma, starych zdziczyć nie ma czym - coraz mniej niewolników w tym folwarku do walki na pierwszej linii frontu.
 
Hej, może ktoś wie o co chodzi. Dzisiaj do wszystkich US oraz UCS dyrektorzy IAS rozesłali pismo, w którym realizując polecenie szefa KAS zwrócili się z prośbą do ucywilnionych, aby w przypadku zainteresowania powrotem do służby, złożyli w określonym terminie pismo informujące, iż są zainteresowani pełnieniem służby w Służbie Celno-Skarbowej.
Proponuje nie robić sobie nadziei. To działania mające na celu stworzenie obietnicy i zamieszaniu w głowach. Nie przewiduję że ktoś dzięki tej ankiecie wróci do munduru.
Wielu z nas domaga się świadectw służby i należnej odprawy. To dla DIAS-ów jest groźniejsze.
 
Dyrektorski beton pozoruje działania. We Wrocławiu też były ankiety związków zawodowych przesłane do dyrektorki, ankieta dyrektorki. Oczywiście dotyczyło to ucywilnionych.

Po czym ogłoszono nabór wewnętrzny, ale z całą procedurą „testową” (egzaminy, testy, badania lekarskie itp).

Było paru chętnych, którzy zostali przyjęci po zaliczeniu tego wszystkiego.
Było paru chętnych, którzy nie zostali przyjęci.
Było paru chętnych, którzy nie stawili się na egzamin.
 
Wszystkie działania w tym ostatnia akcja z mnożnikiem to jest zagrywka w kierunku powstrzymania fali odejść. Tylko nie zdają sobie sprawy z determinacji funków. Mieli i mają nas w poważaniu więc mogą się obudzić w czarnej d.....
 
Wszystko to co się dzieje wokół zagadnienia tej całej modernizacji KAS jest żenujące. Obiecuje się wiele a wychodzi po czasie, że to jedna wielka lipa. Brak słów...
 
Wszyscy mówią o ankiecie w sprawie powrotu do munduru ucywilnionych, a w naszej IAS nikt nie chce mi dać szansy wypowiedzi w tej sprawie. Czy we wszystkich IAS jest tak samo ?
Mam taki pomysł dla Przewodniczącego: Wobec dziwnych praktyk proszę o przeprowadzenie ankiety przez Związek. Zebrane wyniki wyeliminują ewentualne spekulacje i pokażą rzeczywiste potrzeby naprawy krzywd.
 
Więc celem tej akcji nie jest chęć przywrócenia ludzi do munduru , tylko po raz kolejny na krzywdzie ucywilnionych zbudowanie fałszywego przekazu, jak w KAS wszyscy są szczęśliwi i nie chcą powrotu do munduru ! To jest manipulacja na najniższym poziomie !
Panie Przewodniczący proszę o komentarz w sprawie
 
Wszyscy mówią o ankiecie w sprawie powrotu do munduru ucywilnionych, a w naszej IAS nikt nie chce mi dać szansy wypowiedzi w tej sprawie. Czy we wszystkich IAS jest tak samo ?
Mam taki pomysł dla Przewodniczącego: Wobec dziwnych praktyk proszę o przeprowadzenie ankiety przez Związek. Zebrane wyniki wyeliminują ewentualne spekulacje i pokażą rzeczywiste potrzeby naprawy krzywd.
Sprawdziłem dzisiaj komunikaty na stronach IAS Warszawa,Zielona Góra,Szczecin gdzie na głównych stronach podano informację o możliwości wyrażenia chęci powrotu do munduru.Wynika to z polecenia Szefa Służby w celu zdiagnozowania skali osób ucywilnionych,którzy chcą powrotu do służby.W tych IAS podano termin na zgłoszenie do 13.12.2019.Rozumiem że polecenie Szefa jest wiążące dla wszystkich DIAS.Czy tylko wiążące wytyczne dla wszystkich dyrektorów dotyczyły sławetnego pisma MB z lutego 2017 wskazującego komórki obligatoryjnie do ucywilnienia?
 
W lubelskiej też rozesłano informację - dotyczy to garstki ok 30 osób z czego na pewno nie wszystkie są zainteresowane ale wątpię aby wszystkim którzy wpisali TAK dano szanse powrotu. Zaraz minie 3 lata w niewoli.....

1575566833165.jpeg
 
Jeżeli chodzi i pismo Szefa wszystkich szefów, to żadnej informacji na stronach DIAS nie ma. Być może dyrektorka skorzysta z wcześniejszych ankiet.
 
Back
Do góry