• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Reforma KAS

Czy administrator panuję jakoś na wtórnymi i kompletnie nic wnoszącymi do naszej sprawy postami Gościa , który ukrywa się po nickiem tele echo ? Wybrał chłopina jak wybrał, ale jest sens tolerować tu te bzdety. Ktoś mu powie ,że jesteśmy tu i teraz?

A Ty chłopaku przepraszam pod jakim nickiem się ukrywasz?! Jak rozumiem to nie Twoje imię? Mylę się ?
 
brak realizacji obietnic wyborczych i "teraz q....a my" obciąża wyłącznie układ polityczny będący obecnie u władzy. poprzedni zarządcy też się bardzo mocno przyczynili do obecnego rozdania wyborczego. bardzo proszę o właściwą miarę:

[video=youtube;ZYRuUyJydHk]https://www.youtube.com/watch?v=ZYRuUyJydHk[/video]

Wydaje mnie się, iż powinniśmy jednak szerzej patrzeć, niż tylko przez pryzmat własnego środowiska zawodowego. Co by nie mówić, ten rząd jednak spełnia swoje obietnice wyborcze np. obniżenie wieku em. obniżka cit. Wprowadza reformy, których naród chciał, skoro ich wybrał [edukacja, prokuratura, sądownictwo]. Co zreformowała platforma, poza metodami dojenia polskiego skarbca? Nie wiem tele skąd u ciebie taka zadziwiająca wolta. Absolutnie nie zgadzam się z reformą kas i sposobem potraktowania nas przez pis, i w uważam, że w tym względzie zostaliśmy po prostu oszukani.
Myślę jednak, że wszystko jest lepsze od po i ich "państwa teoretycznego". Naprawdę chciałbyś, żeby tamta quasimafia wróciła? Na obecnej scenie politycznej w zasadzie nie ma alternatywy dla pis... A tak w ogóle wszystko co widzimy to i tak tylko szopka dla nas szaraczków.
 
obstawiam 10-12%, żeby wysokość dodatku kontrolerskiego odpowiadała mniej więcej wysokości dawanego dodatku granicznego
 
ale hipokryzja ... człowieku nie kompromituj się !!!

Ten Rząd spełnia przede wszystkim swoje marzenia ... wszystkie reformy są tylko po to, aby obstawić stołki swoimi "miśkami" lub poprawić ranking w sondażach. Jakie efekty są obniżenia wieku emerytalnego??? To że wkrótce nie będzie na wypłatę Emerytur i Rent??? Może jednak emeryturka obywatelska 500 zł dla wszystkich ??? Będzie przecież sprawiedliwie - wszystkim po równo :cool:

Wszystko to jedna rewolucja, która nie ma nic wspólnego z prawem , czy też sprawiedliwością !!! Prawda jest jedna, a nie jak wiatr zawieje, albo "kapelan" pobłogosławi !!!

To że nie ma żadnego wyboru, to również wybiórcza i wygodna prawda ale tylko dla dwóch partii, gdyż eliminuje konkurencję !!!

Ja chociaż daleko mi do lewicy wolałbym zagłosować na SLD z Nowacką , czy też komunistów z Razem albo Nowoczesną czy też PSL byle by nie NA PO/PIS !!!

Podsumowując trzeba się odciąć od historii również tej NASZEJ, gdyż wszystko co pozytywne może się tylko wydarzyć w przyszłości !!!:eek: Przeszłość to tylko wspomnienia i doświadczenia :rolleyes:

Wydaje mnie się, iż powinniśmy jednak szerzej patrzeć, niż tylko przez pryzmat własnego środowiska zawodowego. Co by nie mówić, ten rząd jednak spełnia swoje obietnice wyborcze np. obniżenie wieku em. obniżka cit. Wprowadza reformy, których naród chciał, skoro ich wybrał [edukacja, prokuratura, sądownictwo]. Co zreformowała platforma, poza metodami dojenia polskiego skarbca? Nie wiem tele skąd u ciebie taka zadziwiająca wolta. Absolutnie nie zgadzam się z reformą kas i sposobem potraktowania nas przez pis, i w uważam, że w tym względzie zostaliśmy po prostu oszukani.
Myślę jednak, że wszystko jest lepsze od po i ich "państwa teoretycznego". Naprawdę chciałbyś, żeby tamta quasimafia wróciła? Na obecnej scenie politycznej w zasadzie nie ma alternatywy dla pis... A tak w ogóle wszystko co widzimy to i tak tylko szopka dla nas szaraczków.
 
Ostatnia edycja:
"KAS to coś w rodzaju fiskalnych czerwonych beretów". Ta, niektórym się nawet spadochrony otworzyły. Muszę uważać, żeby jutro nie parsknąć w windzie, jak sobie te berety przypomnę.

Ta, chyba zrytych beretów.
Ta sama banda, niekompetencja ściga się z lenistwem i kolesiostwem o prym, dobra zmiana to fikcja, ci sami ludzie, te same metody funkcjonowania. Tego się nie da naprawić, to trzeba zburzyć i wybudować od nowa.
 
dodatek kontrolerski będziesz miał kwotowo a nie procentowo. Procentowo tylko określone widełki w ustawie. W innym przypadku po zmianie stanowiska (awansie) by ci on wzrosną bo zależy przecież od zasadniczego. 9,7% od zasadniczego 3048 da ok 300zł brutto ale przy innej grupie już by się zmienił. Dadzą wszystkim co zostali w mundurze decyzje z płetwy po 299zł jak po staremu i tyle.
 
Wydaje mnie się, iż powinniśmy jednak szerzej patrzeć, niż tylko przez pryzmat własnego środowiska zawodowego. Co by nie mówić, ten rząd jednak spełnia swoje obietnice wyborcze np. obniżenie wieku em. obniżka cit. Wprowadza reformy, których naród chciał, skoro ich wybrał [edukacja, prokuratura, sądownictwo]. Co zreformowała platforma, poza metodami dojenia polskiego skarbca? Nie wiem tele skąd u ciebie taka zadziwiająca wolta. Absolutnie nie zgadzam się z reformą kas i sposobem potraktowania nas przez pis, i w uważam, że w tym względzie zostaliśmy po prostu oszukani.
Myślę jednak, że wszystko jest lepsze od po i ich "państwa teoretycznego". Naprawdę chciałbyś, żeby tamta quasimafia wróciła? Na obecnej scenie politycznej w zasadzie nie ma alternatywy dla pis... A tak w ogóle wszystko co widzimy to i tak tylko szopka dla nas szaraczków.

Bardzo fajny tekst Kolego.
100% racji.
 
najpierw jednak musi być przyznany

a wysokość?

2-50%

tzn. pewnie jak zwykle - średnio 26%

ja 2%, a tłusty kotek 50%

Dobre, ciekawe czemu też tak sobie pomyślałem..pewnie kotek wykonuje szczególnie uciążliwe zadania i korzysta przy tym z 3i...
 
ale hipokryzja ... człowieku nie kompromituj się !!!

Ten Rząd spełnia przede wszystkim swoje marzenia ... wszystkie reformy są tylko po to, aby obstawić stołki swoimi "miśkami" lub poprawić ranking w sondażach. Jakie efekty są obniżenia wieku emerytalnego??? To że wkrótce nie będzie na wypłatę Emerytur i Rent??? Może jednak emeryturka obywatelska 500 zł dla wszystkich ??? Będzie przecież sprawiedliwie - wszystkim po równo :cool:

Wszystko to jedna rewolucja, która nie ma nic wspólnego z prawem , czy też sprawiedliwością !!! Prawda jest jedna, a nie jak wiatr zawieje, albo "kapelan" pobłogosławi !!!

To że nie ma żadnego wyboru, to również wybiórcza i wygodna prawda ale tylko dla dwóch partii, gdyż eliminuje konkurencję !!!

Ja chociaż daleko mi do lewicy wolałbym zagłosować na SLD z Nowacką , czy też komunistów z Razem albo Nowoczesną czy też PSL byle by nie NA PO/PIS !!!

Podsumowując trzeba się odciąć od historii również tej NASZEJ, gdyż wszystko co pozytywne może się tylko wydarzyć w przyszłości !!!:eek: Przeszłość to tylko wspomnienia i doświadczenia :rolleyes:

Z tego steku bzdur wyłowię jedno zdanie jakie efekty są obniżenia wieku emerytalnego??? To że wkrótce nie będzie na wypłatę Emerytur i Rent??? Ale obniżenie wieku dla fc nie będzie ci, mam nadzieje, przeszkadzało? A tak w ogóle jeśli ktoś chce głosować na spadkobierców morderców polskich bohaterów, albo nowacką, która nam tu zrobi państwo islamsko-pederastyczne to powinien sobie strzelić solidnego baranka, albo udać się do psychiatry. I chyba dość polityki. Z ciekawostek: pan komentator z TVPInfo powiedział, że w dniu dzisiejszym na pl zamkowym w Warszawie był poczet sztandarowy KAS a nie SC lub SCS. Czyli nawet oficjalna nazwa Służba Celno-Skarbowa jest zakazana chyba... Niedługo celników i celnictwa, jako profesji, w Polsce wcale nie będzie.
 
Ostatnia edycja:
Z tego steku bzdur wyłowię jedno zdanie jakie efekty są obniżenia wieku emerytalnego??? To że wkrótce nie będzie na wypłatę Emerytur i Rent??? Ale obniżenie wieku dla fc nie będzie ci, mam nadzieje, przeszkadzało?

I ty zarzucasz innym pisanie bzdur?

Z ciekawostek: pan komentator z TVPInfo powiedział, że w dniu dzisiejszym na pl zamkowym w Warszawie był poczet sztandarowy KAS a nie SC lub SCS.

Sztandar jest KAS a nie SCS, to najwyraźniej poczet sztandarowy też.

Czyli nawet oficjalna nazwa Służba Celno-Skarbowa jest zakazana chyba...

Nie tyle zakazana, co po prostu tak sobie brzmi.
 
Back
Do góry