• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

reakcja władz

piesszarik1323

Aktywny użytkownik
Dołączył
23 Styczeń 2008
Posty
698
Punkty reakcji
26
co myślicie o wczorajszym zachowaniu się władz?
dla mnie odpowiedzi pana wiceministra w sejmie podczas debaty nic nowego nie wniosły do sprawy, bo 9 % srednio to jest to co juz ustalono wczesniej, natomiast mydlenie oczu nowelizacją ustawy o słuzbie celnej było tak enigmatyczne jak mapa atlantydy.
 
Zapomniał dodać ze 4 % to efekt zmniejszenia składki emerytalnej, tak że dali nam tylko 5% :roll:
 
Stalker2 napisał:
Zapomniał dodać ze 4 % to efekt zmniejszenia składki emerytalnej, tak że dali nam tylko 5% :roll:
dokładnie! i to jeszcze śREDNIO 4%, co w tłumaczeniu na polski znaczy dyrektor / naczelnik 40% - piesszarik 2% :D
 
Nie ma co słuchac ludzi którzy nie posiadają kompetencji i wiedzy na temat naszej służby :!:
Poprostu trzeba ich ignorować :!:
:twisted:
 
Sydney napisał:
Nie ma co słuchac ludzi którzy nie posiadają kompetencji i wiedzy na temat naszej służby :!:
Poprostu trzeba ich ignorować :!:
:twisted:
no tylko szkoda że oni decydują w jakich warunkach przebiega służba
 
Widzieliście wypowiedź Pana Dominika ??
Bidula wyglądał jakby miał pełne gacie :lol:
Myślicie że będzie czytał o służbie celnej przez całą noc żeby się przygotować do rozmów :?:

:twisted:
 
moze zamiast kolejnych fajnych wystąpień powinien wkoncu stanąć za nami murem jak na szefa przystało. chyba on tez ma swiadomość jak mają funkcjonariusze jego służby (pracownicy też zresztą)
 
Co tu szukać władzy i przeciwnika daleko.Zostawmy może dominika w spokoju bo on daleko i kierowcy się nim zajmą.Ciekawy jestem ile w izbie jest osób z kierownictwa (celników i innych--kierowników, naczelników, sekcyjnych, dyrektorów, obecnych i byłych) którzy przyłączą się do protestu.Są już sygnały, że muszą przyjść do roboty (bo pewnie koryto w niebezpiczenstwie) a z nimi oczywiście przyjdą ci którym z MKC,KC i SKC nie po drodze (myślę np. o byłych szefach o takim samym stażu jakSKC z dużą kasą,donosicieli ).Zabawne jest ile teraz ekstra narad i biegania po korytarzach.Niektórzy dostają sraczki.Nie będzie komu pokazywać palcyma co ma zrobić.Mam tylką nadzieję, że część z nich bardziej reformowalnych(a są tacy) się ocknie i stanie po stronie tych najmniej zarabiających, mobingowanych i zagubionych w tym syfie.Taki protest jasno wskazuje kto jest za uporządkowaniem spraw finansowych i organizacyjnych.Same deklaracje panie i panowie kierowniczki i kierownicy, naczelnicy i naczelniczki , dyrektorzy i dyrektorki mogą juz nie wystarvczyć.Teraz będzie okazja przy podziale kasy. Czy znowu kasę dostaną koledzy i koleżanki eksperci, silni w gębie merytorycznie i zasłużeni dla służby, a spoczywający na laurach w działach gdzie pies z kulawą nogą nie zagląda.Same deklaracje jak pisałem wcześniej juz chyba nie wystarczą.Wiem, że najboleśniejszą operacją jest w obecnych czasach odcięcie ryja od koryta.To nie tylko dominik jest winien tego całego bałaganu.Tu też były "WADZE" jak za Gomułki pokazywanie palcyma i kontrole wewnętrzne i oceny i nagrody dla jaśnie państwa.
 
Tak jak wyżej.Jeśli nie biorą udziału w proteście to jest dobra okazja do zrobienia porządku z tym towarzystwem wzajemnej adoracji co ma czas na kawki i herbatki, sprawdzania ilości mebli w dziale, od szkoleń po firmach, stolika brydżowego i innych sportów oraz tych niespełnionych fachowców od włókiennictwa i magazynków do kałasznikowa co tylko potrafią tworzyć fikcję obiegu dokumentów wymyślać nowe zadania, chwytając w lot intencje takiej samej fikcji z ministerstwa kasując za to po 3000 na rękę i więcej.Specjalistów od technologii spawania z petrobudowy tzw. ekspertów od rzeźbienia w gównie, pomocników grabarza.Im ten protest nie jest potrzeby. Oni już się identyfikują z własną grupą od kasowania z każdej możliwej strony.Będą się wspierać przy korycie.A przecież mogą iść do lekarza bo jak wiadomo w większości są chorowici gdy zostaną odsunięci od koryta .
 
rektordy napisał:
Co tu szukać władzy i przeciwnika daleko.Zostawmy może dominika w spokoju bo on daleko i kierowcy się nim zajmą.Ciekawy jestem ile w izbie jest osób z kierownictwa (celników i innych--kierowników, naczelników, sekcyjnych, dyrektorów, obecnych i byłych) którzy przyłączą się do protestu.Są już sygnały, że muszą przyjść do roboty (bo pewnie koryto w niebezpiczenstwie) a z nimi oczywiście przyjdą ci którym z MKC,KC i SKC nie po drodze (myślę np. o byłych szefach o takim samym stażu jakSKC z dużą kasą,donosicieli ).Zabawne jest ile teraz ekstra narad i biegania po korytarzach.Niektórzy dostają sraczki.Nie będzie komu pokazywać palcyma co ma zrobić.Mam tylką nadzieję, że część z nich bardziej reformowalnych(a są tacy) się ocknie i stanie po stronie tych najmniej zarabiających, mobingowanych i zagubionych w tym syfie.Taki protest jasno wskazuje kto jest za uporządkowaniem spraw finansowych i organizacyjnych.Same deklaracje panie i panowie kierowniczki i kierownicy, naczelnicy i naczelniczki , dyrektorzy i dyrektorki mogą juz nie wystarvczyć.Teraz będzie okazja przy podziale kasy. Czy znowu kasę dostaną koledzy i koleżanki eksperci, silni w gębie merytorycznie i zasłużeni dla służby, a spoczywający na laurach w działach gdzie pies z kulawą nogą nie zagląda.Same deklaracje jak pisałem wcześniej juz chyba nie wystarczą.Wiem, że najboleśniejszą operacją jest w obecnych czasach odcięcie ryja od koryta.To nie tylko dominik jest winien tego całego bałaganu.Tu też były "WADZE" jak za Gomułki pokazywanie palcyma i kontrole wewnętrzne i oceny i nagrody dla jaśnie państwa.
Tak jak wyżej.Jeśli nie biorą udziału w proteście to jest dobra okazja do zrobienia porządku z tym etycznym towarzystwem wzajemnej adoracji co ma czas na kawki i herbatki, sprawdzania ilości mebli w dziale,handel kiełbasą i kosmetykami,ekipką od szkoleń po firmach z etyki, stolika brydżowego i innych sportów oraz tych niespełnionych fachowców od włókiennictwa i magazynków do kałasznikowa co tylko potrafią tworzyć fikcję obiegu dokumentów wymyślać nowe zadania, chwytając w lot intencje takiej samej fikcji z ministerstwa kasując za to po 3000 na rękę i więcej.Specjalistów od technologii spawania z petrobudowy tzw. ekspertów od rzeźbienia w gównie, pomocników grabarza.Im ten protest nie jest potrzeby. Oni już się identyfikują z własną grupą od kasowania z każdej możliwej strony.Będą się wspierać przy korycie.A przecież mogą iść do lekarza bo jak wiadomo w większości są chorowici gdy zostaną odsunięci od koryta .
 
Jasno widać,że bez szeregowego pracownika urząd nie funkcjonuje.Kierowników bez przerwy nagradzanych, wymyślających robotę dla zachowania swojego stołka w takim nadmiarze nam nie potrzeba i tylu urzędów ,referatów, wydziałów.Należy uzależnić też podział kasy od jawności wynagrodzenia.Jeśli nie będzie jawności to znowu będą cuda przy kasie gdy koledzy z wycieczek na szkolenia do firm, z boiska,szkoły lub stolika brydżowego dostaną więcej lub szybciej będą awansowani za zasługi, które później zweryfikuje CBŚ, CBA lub ABW np. etyk urzędowy ekspert co jeździł wózkiem po archiwum i weryfikował nasze oświadczenia majątkowe oraz reszta ekspertów podpadniętych za brak nadzoru odpoczywających po ustawianiu pasjansa w działach gdzie pies z kulawą nogą nie zagląda i inni pomocnicy grabarzy naszej służby, plotkarze , donosiciele.Kasę podatników dostajemy z budżetu.Nie ma powodu aby np. związki zawodowe czy inspekcja pracy nie miała wglądu w wynagrodzenie.
 
Ale Aleksander poczynił ODKRYCIE!!! Bez szeregowo mowisz nie funcjonują? Pewnie teraz dojdziesz do wniosku, ze bez dyrow pewnie by funcjonował wiec mozna ich wyslac do piachu? Albo że kazdy tlumok powinien zarabiac tyle, albo jeszcze wiecej, niz dyr - przeciez bez tego szarego tlumoka clo nie funkcjonuje! No gratuluje polotu umyslowego :D:D:D
 
A dla mnie kiedyś kierownik powiedział z panem czy bez pana to przejście i tak bedzie pracować, nie dodałem i vice versa wieśniaku, teraz jest chwila prawdy - jeseśmy chamy czy się nie damy
 
Czas wreszcie poporządkować izbę, za motto niech będzie komentarz z innego miejsca forum, że takiego bajzlu jak w cle to nie ma nawet na kolei.
 
Myślę i jak wynika z informacji ogólnych, że należy przygotowywać się do przyśpieszonych ocen i liczenia kasy.Teraz tylko ciekawi mnie jaki będzie klucz do podziału pieniędzy,dyrektorski w stylu kubusia puchatka, ekspercki, sportowo-karciany, wazeliniarsko -wewnątrzkontrolny, chorobliwyz podziałem, że jak ktoś z szefostwa nie chorował w ciągu ostatnich dwóch tygodni to kasuje najwięcej mimo kilkunastomiesięcznych zwolnień w ciągu ostatnich 5 lat, trochę dla plebsu na flaszkę i utajniony dla pozostałych? Może sprawiedliwy inaczej?
 
Związki zawodowe już tylko czyhają aby wkręcić się do ewentualnie powstałej komisji ds. podziału kasy. Wiadomo w jakim celu!!!
Dla siebie jak najwięcej a dla pospólstwa jak to wspomniał/a Wyborowa na flaszkę i to z czerwona kartką :)
 
Back
Do góry