• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Pytanie o wniosek

Costa23

Nowy użytkownik
Dołączył
2 Styczeń 2020
Posty
6
Punkty reakcji
6
Witam zwracam się z prośbą o informacje a mianowicie mój kolega nie zdał dwukrotnie egzaminu z języka angielskiego w służbie przygotowawczej co jest równoznaczne z końcem jego pracy w służbie.
Pytam w jego imieniu bo uzyskał informacje ze ponoć jest możliwość pisania jakiegoś podania do szefa KAS o 3 podejście.
Czy ktoś się spotkał z takim podaniem??
Ustawa mówi jasno że są dwa egzaminy ale po ludzku szkoda go że kończy swoją przygodę w taki sposób i jeśli jakoś można mu pomoc proszę o odpowiedz.
 
Witam zwracam się z prośbą o informacje a mianowicie mój kolega nie zdał dwukrotnie egzaminu z języka angielskiego w służbie przygotowawczej co jest równoznaczne z końcem jego pracy w służbie.
Pytam w jego imieniu bo uzyskał informacje ze ponoć jest możliwość pisania jakiegoś podania do szefa KAS o 3 podejście.
Czy ktoś się spotkał z takim podaniem??
Ustawa mówi jasno że są dwa egzaminy ale po ludzku szkoda go że kończy swoją przygodę w taki sposób i jeśli jakoś można mu pomoc proszę o odpowiedz.
Chłop dostał drugie życie, niech idzie do prawdziwej służby mundurowej.
 
Pytam w jego imieniu bo uzyskał informacje ze ponoć jest możliwość pisania jakiegoś podania do szefa KAS o 3 podejście.
Czy ktoś się spotkał z takim podaniem??
Chyba przepisy nie przewidują czegoś takiego jak trzecie podejście (chociaż głowy nie dam).

Teoretycznie zawsze można napisać prośbę do SKAS o zwolnienie z egzaminu. Tyle że w tym przypadku (już po fakcie dwukrotnego niezaliczenia) wygląda to dość słabo - chociaż wg mnie od strony formalnej takie zwolnienie jest dopuszczalne (jeżeli wniosek jest umotywowany).

PS O dwukrotnym podejściu do egzaminu nie mówi ustawa tylko rozporządzenie.
 
Back
Do góry