• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Psycholog przed zkz

ksieżniczka0000

Nowy użytkownik
Dołączył
11 Czerwiec 2023
Posty
1
Punkty reakcji
0
Hej miał ktos może psychologa przed kursem zkz :). Z czego się składa ten test czy jest ich kilka czy to to samo co było na rekrutacji ?. Czy można go nie zdać a jeśli tak to co dalej ?
 
to przed zkz znowu jest psycholog? Ktoś musial dojść do wniosku, że osoba pracująca w KAS wymaga częstych porad terapeuty.
 
No przecież byłem to wiem hehe
Teraz izby w swoim zakresie robią kurs strzelecki, nie jest on już częścią zkz
 
No przecież byłem to wiem hehe
Teraz izby w swoim zakresie robią kurs strzelecki, nie jest on już częścią zkz
Ty BYŁEŚ. A inny są TERAZ. hehe. I każdy następny ZKZ też ma w sobie kurs strzelecki, niezależnie od tego gdzie docelowy dany kandydat ma służyć. Zresztą ten wątek nie jest o tym czy na ZKZcie jest strzelanie czy nie, tylko o samym psychologu.
Hej miał ktos może psychologa przed kursem zkz :). Z czego się składa ten test czy jest ich kilka czy to to samo co było na rekrutacji ?. Czy można go nie zdać a jeśli tak to co dalej ?
To co na rekrutacji + testy osobowości i rozmowa z psychologiem. Można go zdać, zaliczyć warunkowo np. na rok, albo nie zdać w ogóle. Podobno jeśli w służbie przygotowawczej ktoś nie zda psychologa, to nie będzie miał możliwości przejście do stałej.
 
Osoby z mojej Izby pojechały teraz na ZKZ i nie mają kursu strzeleckiego. Ba pojechały nawet osoby
bez opinii psychologa.
 
Osoby z mojej Izby pojechały teraz na ZKZ i nie mają kursu strzeleckiego. Ba pojechały nawet osoby
bez opinii psychologa.
Teraz to znaczy kiedy? Bo osoby z mojej izby pojechały tydzień temu na ZKZ i mają kurs strzelecki. Osoby, które pojechały miesiąc-dwa wcześniej (z mojej izby) nie miały strzeleckiego, chyba, że były w komórkach WZP. Zresztą izba nie ma znaczenia, bo ZKZy organizują KSSy i teraz idą jednym trybem dla wszystkich. Zobacz sobie na swojej stronie izbowej terminy ZKZów i jeśli trwają niespełna cztery miesiące (niekoniecznie ciągiem), to znaczy, ze jest w nich kurs strzelecki.
 
Teraz to znaczy kiedy? Bo osoby z mojej izby pojechały tydzień temu na ZKZ i mają kurs strzelecki. Osoby, które pojechały miesiąc-dwa wcześniej (z mojej izby) nie miały strzeleckiego, chyba, że były w komórkach WZP. Zresztą izba nie ma znaczenia, bo ZKZy organizują KSSy i teraz idą jednym trybem dla wszystkich. Zobacz sobie na swojej stronie izbowej terminy ZKZów i jeśli trwają niespełna cztery miesiące (niekoniecznie ciągiem), to znaczy, ze jest w nich kurs strzelecki.
To wskaż gdzie robią te kursy strzeleckie...
Nie ma na zkz od tego roku i też z mojej izby są na zkz w Muszynie i Otwocku i nikt nie ma strzeleckiego a są z WZP.
 
Z mojej izby są osoby w Przemyślu. Dokładnie kurs zaczęli 19.06. Wszyscy z komórek WZP i nie mają kursu strzeleckiego.
 
To wskaż gdzie robią te kursy strzeleckie...
Nie ma na zkz od tego roku i też z mojej izby są na zkz w Muszynie i Otwocku i nikt nie ma strzeleckiego a są z WZP.
Zazwyczaj na miejscu o ile infrastruktura pozwala. Aczkolwiek ZKZ może trwać 3 mies. + 3 tyg. strzeleckiego w innej miejscowości, ale nadal jest to jeden program ZKZu.
Z mojej izby są osoby w Przemyślu. Dokładnie kurs zaczęli 19.06. Wszyscy z komórek WZP i nie mają kursu strzeleckiego.
Sprawdź ile trwa cały kurs, który realizują ci funkcjonariusze, bo ode mnie pojechali tydzień temu i kurs strzelecki maja (nie wiem czy bezpośrednio po ZKZcie czy nieco później, ale w ramach jednego kursu), a nie są z WZP.
 
Dokładnie albo masz 2 miesiące ciągiem albo 2,5 z przerwą 2 tygodnie. Kiedyś owszem WZP miały kurs strzelecki ale to na początku jak wchodziły te moduły. W ustawie jest zapis że 3 miesiące i kurs strzelecki powinien być ale jak widać nie organizują. Może to też zależne jest od pieniędzy, ewentualnie od IZBY/KSSów.
 
A co do psychologa to tak jest podobny. Wszystko to co miałaś podczas komisji lekarskiej. Badania są ważne rok więc jak nie dawno miałaś komisję to nie będziesz musiała podchodzić do większości zadań. Tak można otrzymać opinię negatywną. Na początku mówili że trzeba mieć pozytywną jeżeli chce się jechać na ZKZ ale z tego co wiem wysyłają osoby bez opinii :)
 
Teraz zkz trwa 2 miesiące nie ważne czy jesteś z WZP czy z OC.
Szkolenie strzeleckie później prowadzi izba.
Ale koledze dwa posty wyżej niech będzie że ma rację. :)
Sprawdzę to jak będę w pracy, ale wydaje mi się, ze podstawowy (czyli dla wszystkich) ZKZ trwa trzy miesiące (w tym kurs TITI) + trzy tygodnie kursu strzeleckiego (kiedyś dla wybranych, obecnie dla wszystkich).
 
A co do psychologa to tak jest podobny. Wszystko to co miałaś podczas komisji lekarskiej. Badania są ważne rok więc jak nie dawno miałaś komisję to nie będziesz musiała podchodzić do większości zadań. Tak można otrzymać opinię negatywną. Na początku mówili że trzeba mieć pozytywną jeżeli chce się jechać na ZKZ ale z tego co wiem wysyłają osoby bez opinii :)
Komisja MSWiA to jedno. Badania lekarskie (wstępne czy okresowe) to drugie. A psycholog w izbie to trzecie i wszystkie badanie są całkowicie niezależne i można zdać jedne oblewając inne.
Na ZKZ może i można pojechać bez psychologa, ale na kurs strzelecki nikt cie nie wyśle bez zaliczonego badania (choćby warunkowo).
 
Back
Do góry