• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Przywoz z Ukrainy , jakie cło /

Tom333i

Nowy użytkownik
Dołączył
11 Luty 2013
Posty
4
Punkty reakcji
0
Witam kupilem na ukrainie kilka kompletow felg i wkrotce bede po nie jechal , felgi sa uzywane , kupilem je od kilku prwatnych osob , Wiec zadnej faktury nie bede mial ,
Pytanie :
Czy musze z Ukraincami sporzadzic jakas umowe pisemna i w niej napisac cene ?
Czy na granicy celnicy sami wycenia felgi ? jezeli tak to na jakiej podstawie je beda wyceniac ? I jaka to bedzie Kwowa ?

Sprawa druga to to ze zbeiram stare radia glownie przedwojenne , i na Ukrainie jedno takie znalazlem , Polskiej produkcji .
ale podobno przewoz rzeczy starszych niz 30 lat jest niemozliwy ?? Nie da sie zalatwic jakeigos pozwolenia ??
czesto jestem na targach staroci i spotkam ukraincow z calymi samochodami zapelnionymi antykami .wiec Oni jakos z tym przejezdzaja przez granice ...


z gory dziekuje i pozdrawiam
 
naprawde nikt nie jest w stanie podpowiedziec ? Jade na Ukraine pierwszy raz temu takie pytania ,
chce wiedziec tylko co jest potrzebne jezeli wioze sporo takich samych rzeczy uzywanych , czy musze miec fakture czy nie ,
no i na jakiej podstawie beda mi wyliczac cło .
A gdyby ktos jeszcze podpowiedzial jak zrobic z tym starym radiem zeby je legalnie przewiezc przez granice bylo by super .

Pozdrawiam
 
naprawde nikt nie jest w stanie podpowiedziec ? Jade na Ukraine pierwszy raz temu takie pytania ,
chce wiedziec tylko co jest potrzebne jezeli wioze sporo takich samych rzeczy uzywanych , czy musze miec fakture czy nie ,
no i na jakiej podstawie beda mi wyliczac cło .
A gdyby ktos jeszcze podpowiedzial jak zrobic z tym starym radiem zeby je legalnie przewiezc przez granice bylo by super .

Pozdrawiam

musisz miec fakturę bo własnie na podstawie dokumentów handlowych ustala sie wartość celną towarów a nastepnie ciążące na nich nalezności celno-podatkowe.
a co do radioodbiornika jeżeli jest faktycznie taki stary i powinien byc traktowany jako zabytek to wiekszy bedzie problem z jego legalnym wywiezieniem z UA niz z wwiezieniem do RP
 
OK dzieki za odpowiedz .
A co zrobic jezeli rzeczy kupuje od osob prywatnych ? jezeli nie mam faktur to nie przewioze nic przez granice ?
moze uda mi sie jakos zalatwic na to faktury chciaz latania przy tym bedzie , niz mialbym miec jakies problemu na granicy ...
Jakakolwiek umowa kupna sprzedazy na papierze z podpisami kupujacego i sprzedajacego sie nie liczy ?

A co do Radioodbiornika to ma on ponad 80 lat ... Jest to stara przedwojenna Polska prdukcja :))
Jezeli takie moga byc problemy to rozbiore go w mak i bede przywozil po fragmentach ...
z tego co slyszalem z celnikami Z UA nie ma duzych problemow natomiast nasi sa bezlitosni a nie chce stracic tego radia naprawde :)
 
OK dzieki za odpowiedz .
A co zrobic jezeli rzeczy kupuje od osob prywatnych ? jezeli nie mam faktur to nie przewioze nic przez granice ?
moze uda mi sie jakos zalatwic na to faktury chciaz latania przy tym bedzie , niz mialbym miec jakies problemu na granicy ...
Jakakolwiek umowa kupna sprzedazy na papierze z podpisami kupujacego i sprzedajacego sie nie liczy ?

A co do Radioodbiornika to ma on ponad 80 lat ... Jest to stara przedwojenna Polska prdukcja :))
Jezeli takie moga byc problemy to rozbiore go w mak i bede przywozil po fragmentach ...
z tego co slyszalem z celnikami Z UA nie ma duzych problemow natomiast nasi sa bezlitosni a nie chce stracic tego radia naprawde :)

jeżeli nie prowadzisz działalnosci gospodarczej i kupujesz od osób nie prowadzących takowej, to umowa kupna sprzedaży jest jak najbardziej dokumentem właściwym w takiej sytuacji, a co do radioodbiornika to jeżeli go bez problemów wywieziesz z UA i zgłosisz do odprawy w RP to nie powinno byc z tym żadnego problemu (no chyba ze ktoś nadgorliwy uzna go za adpad niebezpieczny-żarcik)
 
oooo Dziekie wielkie ! kamien spadl mi z serca :))
a co do felg np felg to nikt nie przyczepi sie jezeli bede ich wiozl np 5 kompletow czy 10 kompletow ??
czy celnicy nei wnikaja w takie rzeczy po co mi to i co z tym bede robil .
Z tym radioodbiornikiem to sie bardzo ucieszylem :)
 
oooo Dziekie wielkie ! kamien spadl mi z serca :))
a co do felg np felg to nikt nie przyczepi sie jezeli bede ich wiozl np 5 kompletow czy 10 kompletow ??
czy celnicy nei wnikaja w takie rzeczy po co mi to i co z tym bede robil .
Z tym radioodbiornikiem to sie bardzo ucieszylem :)

też je musisz zgłosić i oclić (no chyba że masz inny pomysł np po dwie do auta braci przemytniczej i spokijnie przejadą bo w takich autach wszyscy szukaja innych wyników a nie widzą tego co często leży na wierzchu)
 
Back
Do góry