• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Przyjecie do SC

M

marecki

Gość
Witam, mam pytanie: jak długo trwa proces rekrutacji na funkcjonariusza służb celnych? albo do grup mobilnych? Interesuje mnie okres od końca przyjmowania podań do momentu przyjęcia do służby albo podpisania umowy.
Z góry dzięki
marecki.
 
Czesć, Marecki
Tak jak odpowiedzieli koledzy na forum ogólnym proces rekrutacji może trwać od dwuch do czterech miesiecy. Co do testów to wszystko zależy gdzie się starasz dostać. Praca jednym odpowiada innym ni, tak jak w życiu. Decyzja należy do Ciebie.Życzę powodzenia i pozdrawiam. :D
 
W końcu ktoś sie odezwał :twisted:
Co do testów to wszystko zależy gdzie się starasz dostać
Rozpędziłem się i przy ostatni naborze - który właśnie sie skończył - złożyłem na zwykłego "celasa" do Bezled i do Grup Mobilnych również do Bezled. Przy składaniu podania na zwykłego "celasa" w kancelarii (czy jakos tak :wink: ) powiedziano mi że ta rekrutacja powinna przebiec dość szybko bo nie ma komu pracować 8) A jak składałem drugi raz do mobilnych to powiedziano mi "a to zależy, raz im sie uda zrobić to w 2 m-ce a innym razem trzeba nawet pół roku czekać" :shock:
 
:) cześć,
W Bezledach może brakować ludzi i rekrutacja może być krótka a jak w grupach mobilnych to nie wiem. Czy na pewno chcesz pracować na granicy? Czy wiesz jaka to praca? Jeśli tak to powodzenia. :p
 
Czy wiesz jaka to praca?
Jakoś tak wyszło że wiem, można by sie o niej rozpisywać.. ale krótko mówiąc niewdzięczna.. 25.04 są testy z wiedzy ogólnej, może ktoś sie orientuje czego mogę sie spodziewać? :twisted:
 
ja tez mam egzamin 25.04 bylam juz na jednym i pytania są z konstytucji było tez pytanie "gdzie zbudowano pierwsze autostrady" "w jakim programie po raz pierwszy ukazały sie tasmy prawdy" i pytania z polityki ale wydaje mi sie ze najwiecej było pytań z konstytucji
 
"w jakim programie po raz pierwszy ukazały sie tasmy prawdy"
O co chodzi? A z tymi autostradami to w Polsce czy ogólnie :roll: A było coś np. z ustawy o służbie celnej? Można wiedzieć do jakiego oddziału koleżanka ula111 sie stara?
 
sieć autostrad na świecie.Do UC w Bezledach ,a z tego co pamiętam to nic nie było z przepisów. Pamiętam jeszcze pytanie w którym roku runął mur berliński.
 
ja też jak zobaczyłam pytania to byłam zaskoczona,ale jakoś poszło. Test z języka nie jest trudny, a psychologiczny tez łatwy. Ja też życze powodzenia
 
Żaden psychol ze mnie nie jest :) to myślę że sobie poradzę. A mogła byś tak ogólnie przedstawić jak wyglądają te testy? psychologiczny i z języka? Ja akurat zadeklarowałem angielski, ale myślę że wszystkie powinny wyglądać tak samo. Coś trzeba opisać? przetłumaczyć? może jakaś gramatyka? Byłbym bardzo wdzięczny :)
 
ja akurat zdawałam niemiecki i była w 90% gramatyka,100 zdań. A psycholog to jest na zasadzie zaznaczenia odpowiedzi na pytania dobrze ,bardzo dobrze, źle,bardzo źle itp.o stan twojego samopoczucia i co byś zrobil w danej sytuacji
 
sama nie wiem,trudno powiedzieć,parę co sprawdzałam jest dobrze ale reszty nie pamiętam dostałam amnezji haha. Zobaczymy co będzie,a kolega? jak tam poszło?
 
Szczerze mówiąc to jakoś mi sie to nie widzi :? Niektóre pytania były dla mnie wręcz kosmiczne, o których nawet bym nie pomyślał żeby to sprawdzić albo przeczytać :lol: Zobaczymy w piątek co z tego będzie, jak przejde dalej to zaczne grać w lotka :D
 
Back
Do góry