• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Przesyłka z zagranicy

Mlynaaa

Nowy użytkownik
Dołączył
27 Sierpień 2018
Posty
2
Punkty reakcji
0
Witam, Absolutnie nie mam pomysłu gdzie o tym napisać więc postaram się jakoś ogólnikowo opisać w jakiej sytuacji się znajduję

Otóż ostatnio miała do mnie przyjść paczka z Chin, została zatrzymana przez urząd celny i... dostałem list który informuje mnie o tym że muszę wysłać potwierdzenie iż produkt został przeze mnie zakupiony podczas rozmowy uzyskałem informacje, że najprawdopodobniej będę musiał zapłacić 23% ceny samej wartości telefonu, natomiast

"znam" personę która zamawiała wiele rzeczy w tym 2 telefony (jeden ten sam co znajduje się w mojej paczce) i po przejściu odprawy celnej która trwała zazwyczaj kilka godzin paczka docierały do tej osoby bez żadnej konieczności opłaty
więc tutaj moje pytanie dlaczego moja paczka będzie prawdopodobnie objętą dodatkowymi kosztami a przesyłki tamtej persony przechodziły bez żadnej opłaty

mam nadzieję że opisałem sytuacje sprawę jasno i trafiłem na dobrą stronę gdzie uzyskam jakąkolwiek informacje
 
Proponuję wprowadzić na forum dział "Chcę się wypłakać i wyżalić - nikt mnie nie chce wysłuchać".
Od pewnego czasu jest tu wielu frustratów, którzy nie mają się gdzie wypłakać i wyżalić a z psychologicznego punktu widzenia może im to pomóc.
ps. ta odwieczna zazdrość o to że mi krowa zdechła a sąsiadowi nie - polecam w ramach terapii obejrzeć "Dzień świra" ;)
 
ps. ta odwieczna zazdrość o to że mi krowa zdechła a sąsiadowi nie - polecam w ramach terapii obejrzeć "Dzień świra" ;)

bardziej chodzi mi dlaczego tak się stało że "somsiad" ani razu nie musiał płacić a ja wręcz przeciwnie no chyba że owy list tylko jest do potwierdzenia że to ja to kupiłem i nie będę musiał nic płacić(w co raczej wątpię)

bo jak dla mnie wygląda to "a tą puścimy, a tą też, ale tej już nie o a tą już tak"
 
bardziej chodzi mi dlaczego tak się stało że "somsiad" ani razu nie musiał płacić a ja wręcz przeciwnie no chyba że owy list tylko jest do potwierdzenia że to ja to kupiłem i nie będę musiał nic płacić(w co raczej wątpię)

bo jak dla mnie wygląda to "a tą puścimy, a tą też, ale tej już nie o a tą już tak"

nikt nie jest w stanie skontrolować dokładnie milionów paczek z chin, typuje się do kontroli w rozmaity sposób, sąsiada paczek nie kontrolowano albo uznano, że wartość telefonu mieści się w granicach ulgi, ty miałeś pecha i tyle
 
bardziej chodzi mi dlaczego tak się stało że "somsiad" ani razu nie musiał płacić a ja wręcz przeciwnie no chyba że owy list tylko jest do potwierdzenia że to ja to kupiłem i nie będę musiał nic płacić(w co raczej wątpię)

bo jak dla mnie wygląda to "a tą puścimy, a tą też, ale tej już nie o a tą już tak"
art 23 i 24 rozporządzenia Rady (WE) nr 1186/2009 z dnia 16listopada 2009 r. ustanawiającego wspólnotowy system zwolnień celnych „WSZC”
z opłat między innymi związane są przesyłki o wartości celnej do 150 eur
Zapewne twój tel był droższy lub znajomy deklarował niższą wartość.
Dodam że zaniżenie wartości celnej jest wykroczeniom a może być i przestępstwem karno skarbowym (zależy miedzy innymi od wartości wykroczenia)
art. 53 § 3 ustawy z dnia 10 września 1999 r. Kodeks karny skarbowy (Dz. U. Nr 83, poz. 930) KKS.
środki karne - art. 22 § 1-3 kks


Zobacz więcej: https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-jakie-kary-groza-za-przestepstwo-skarbowe
 
Ostatnia edycja:
Back
Do góry