• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Przenosiny do innej izby - wniosek.

Motocelnik

Nowy użytkownik
Dołączył
14 Grudzień 2021
Posty
2
Punkty reakcji
0
Cześć, temat poruszany na tym forum kilkukrotnie, ale chciałbym dopytać szczegółów odnośnie jak ma wyglądać dokładnie ten wniosek.


1.Wniosek adresuje bezpośrednio do szefa KAS?
2.Rozumiem, że wniosek musi iść przez moich przełożonych drógą służbową i muszę zostawić miejsce na wniosku dla podpisu mojego kierownika zmiany, kierownika, referatu, naczelnika, dyrektora i tak samo zostawić miejsce na podpisy dla tych osób z izby docelowej gdzie chce się przenieść?
3. Powołuje się na art. 162 ustawy o KAS?
4. Pisać krótkie uzasadnienie dlaczego chce się przenieść? (jestem po pozytywnej rozmowie z dyrektorem z izby docelowej)

Mogłaby jakaś dobra duszyczka pomóc z wnioskiem? Jestem funkcjonariuszem.
Dziękuję za pomoc!
 
1. Tak
2. Wręczasz wniosek Twojemu bezpośredniemu przełożonemu. Nie kropkowałbym kadrze miejsca na podpisy ;-)
3. Tak, ust. 3 konkretnie
4. Ja bym napisał, zawsze to wydłuży wniosek z 1 zdania do dwóch zdań
 
1. Tak
2. Wręczasz wniosek Twojemu bezpośredniemu przełożonemu. Nie kropkowałbym kadrze miejsca na podpisy ;-)
3. Tak, ust. 3 konkretnie
4. Ja bym napisał, zawsze to wydłuży wniosek z 1 zdania do dwóch zdań
Dzięki za szybką odpowiedź. Czyli adresować tylko do szefa KAS i nie wpisywać tam nikogo innego np. Dyrektora?
 
Dlaczego bezpośredniemu przełożonemu? Skąd pewność, że przekaże dalej?
Ja bym wysłał do szefa KAS; jest adresatem tego wniosku.
Wydaje mi się że w pierwszej kolejności opiniuje jednostka docelowa, a na końcu chyba ta w której służysz.
 
Dlaczego bezpośredniemu przełożonemu? Skąd pewność, że przekaże dalej?
Ja bym wysłał do szefa KAS; jest adresatem tego wniosku.
Wydaje mi się że w pierwszej kolejności opiniuje jednostka docelowa, a na końcu chyba ta w której służysz.
Obowiązuje nas droga służbowa, za jej pominięcie może być dyscyplinarka
 
Dlaczego bezpośredniemu przełożonemu? Skąd pewność, że przekaże dalej?
Ja bym wysłał do szefa KAS; jest adresatem tego wniosku.
Wydaje mi się że w pierwszej kolejności opiniuje jednostka docelowa, a na końcu chyba ta w której służysz.
🤣🤣
Dlatego też ktoś wymyślił kopie, potwierdzenie przyjęcia, rozdzielnik i np. zwroty pod adresatem: "za pośrednictwem ...", "na ręce ..." lub "wg właściwości (drogi) służbowej" ...
 
W miejscu na adresata piszesz:

Szef KAS
Warszawa
ul.

za pośrednictwem:

Dyrektor IAS w ... (twojej dotychczasowej IAS)
miejscowość
ul.

Piszesz pismo,
podpisujesz
nie zostawiasz żadnych wykropkowanych miejsc

dostarczasz do kadr w swojej IAS

Za czasów Służby Celnej (jak się przenosiłem) mój dyrektor wymagał wcześniejszych informacji dot. takich spraw służbowych, w tym. zamiaru przeniesienia się do innej Izby. Ja oczywiście przed rozmową z dyrektorem Izby do której zamierzałem się przenieść nie informwałem dotychczasowego dyrektora o tym. Z tego powodu przy pożegnaniu nie omieszkał mi tego wypomnieć. Za to moje zignorowanie obowiązku informacyjnego jednak nie spotkały mnie żadne konsekwencje.
 
Ostatnia edycja:
Back
Do góry