• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Przeniesienie do policji

tomekwwo

Nowy użytkownik
Dołączył
13 Grudzień 2019
Posty
6
Punkty reakcji
0
Witam Was serdecznie,
moja pytanie brzmi: czy ktoś wie jak wygląda przeniesienie do policji w czasie gdy jest się w służbie przygotowawczej ? (jestem po ZKZ)
tj. czy robią duże problemu ? czy muszę przejść na nowo całą komisję zdrowia? .
Przeniesienie spowodowane jest zmianą miejsca zamieszkania ( o wiele bliżej będę miał teraz do policji).
Dziękuje za odpowiedź
 
Witam Was serdecznie,
moja pytanie brzmi: czy ktoś wie jak wygląda przeniesienie do policji w czasie gdy jest się w służbie przygotowawczej ? (jestem po ZKZ)
tj. czy robią duże problemu ? czy muszę przejść na nowo całą komisję zdrowia? .
Przeniesienie spowodowane jest zmianą miejsca zamieszkania ( o wiele bliżej będę miał teraz do policji).
Dziękuje za odpowiedź
Zaczynasz od nowa. Nie masz w służbie mianowania... Poza tym nikt Ciebie nie przeniesie służbowo, zapomnij. Zacznij od zwykłej rekrutacji zewnętrznej. Chyba że masz Wuja tu i tam!
Powodzenia!
 
Warto dodać że taka procedura, jeśliby oczywiście byłyby pozytywne decyzje, trwa minimum rok. Zgodę w takim przypadku musi wyrazić Minister Finansów i Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji. Więc lepiej i szybciej podejść do normalnego naboru
 
Warto dodać że taka procedura, jeśliby oczywiście byłyby pozytywne decyzje, trwa minimum rok. Zgodę w takim przypadku musi wyrazić Minister Finansów i Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji. Więc lepiej i szybciej podejść do normalnego naboru
U mnie koleżanka przeniosła się po 3 miesiącach do Policji więc to zależy. Próbuj może i Tobie się uda, nie zaszkodzi też złożenie dokumentów i zaczęcie rekrutacji od nowa.
 
U mnie koleżanka przeniosła się po 3 miesiącach do Policji więc to zależy. Próbuj może i Tobie się uda, nie zaszkodzi też złożenie dokumentów i zaczęcie rekrutacji od nowa.
Po trzech miesiącach od przyjęcia czy trzech miesiącach od złożenia papierów o przeniesienie? Dużo łatwiej rozstać się z funkcjonariuszem, który nie zdał jeszcze egzaminów (czyli nie wiadomo czy rokuje na przejście do stałej), niż z takim, który jest wyrobnikiem, w szczególności po różnych kursach, czyli izba zainwestowała w niego pewne śordki.
 
Wg mnie to wygląda całkowicie niepoważnie, żeby wnioskować o przeniesienie po 3 miesiącach.
Nie wydaje mi się, żeby to przeszło. Zwłaszcza jak chodzi o wypuszczenie człowieka, bo do przyjęcia każda służba jest chętna (jak ktoś jest wystarczająco "cyknięty" i spełnia podstawowe kryteria).
 
Wg mnie to wygląda całkowicie niepoważnie, żeby wnioskować o przeniesienie po 3 miesiącach.
Nie wydaje mi się, żeby to przeszło. Zwłaszcza jak chodzi o wypuszczenie człowieka, bo do przyjęcia każda służba jest chętna (jak ktoś jest wystarczająco "cyknięty" i spełnia podstawowe kryteria).
Do nas są chyba najmniejsze wymagani odnośnie przyjęcia. Więc łatwiej się przyjąć i przenieść do docelowej służby, o ile ma się taką możliwość.
 
Zapomniałem tego dopisać, oczywiście masz rację. Tylko to od razu widać i zwyczajnie po złości nie wypuszczą.

Wysłane z mojego Hammer_Explorer_Pro przy użyciu Tapatalka
 
Do nas są chyba najmniejsze wymagani odnośnie przyjęcia. Więc łatwiej się przyjąć i przenieść do docelowej służby, o ile ma się taką możliwo
Czy ja wiem, znam przypadki gdzie ludzie nie dostawali się do nas a bez problemu do Policji czy SG więc może i mniejsze wymogi ale różnie z nimi bywa :D
 
Zapamiętajcie sobie, wszędzie dobrze gdzie nas nie ma. Znam ludzi którzy przeszli do Policji oraz którzy przyszli z Policji. Zdecydowana większość do drugi przypadek, nie narzekają na naszą służbę. Żebyście nie żałowali.
 
Czy ja wiem, znam przypadki gdzie ludzie nie dostawali się do nas a bez problemu do Policji czy SG więc może i mniejsze wymogi ale różnie z nimi bywa :D
Przeanalizuj jaki procent ludzi odpada w policji na multiselekcie oraz na wariografie w SG. U nas można odpaść co najwyżej na teście wiedzy ogólnej (który nie jest trudny) reszta tj. sprawnościówka (która ma najmniejsze wymagania), psycholog i rozmowa są w każdej innej formacji podobne.
 
Przeanalizuj jaki procent ludzi odpada w policji na multiselekcie oraz na wariografie w SG. U nas można odpaść co najwyżej na teście wiedzy ogólnej (który nie jest trudny) reszta tj. sprawnościówka (która ma najmniejsze wymagania), psycholog i rozmowa są w każdej innej formacji podobne.
Owszem tylko wiadomo że jest więcej chętnych i wakatów jest znacznie więcej w Policji i w SG. U nas też sporo osób odpada skoro w naborach startuje 500-600 osób a wakatów jest niecałe 40
 
Myślicie że w policji z otwartymi rękoma czekają na każdego od nas kto jeszcze jest w służbie przygotowawczej? Nawet jak jakimś cudem by się udało przenieść to normalna policyjna szkółka musiała by być odbyta. Szybciej było by normalnie wystartować w otwartej rekrutacji a jak ktoś chce iść do policji na zasadach przenosin tylko dalego żeby ominąć rekrutację to dupa z niego by była nie policjant.
Teraz do policji biorą jak leci, nawet ostatnia łamaga się dostanie więc jak ktoś chce isc to nie ma co kombinować tylko złożyć papiery i startować w rekrutacji.
 
Zapamiętajcie sobie, wszędzie dobrze gdzie nas nie ma. Znam ludzi którzy przeszli do Policji oraz którzy przyszli z Policji. Zdecydowana większość do drugi przypadek, nie narzekają na naszą służbę. Żebyście nie żałowali.
Ja jestem takim przypadkiem (6 lat w Policji: Prewencja, Przestępczość Gospodarcza). Aktualnie OC CUDO na lotnisku. Dla mnie zmiana na bardzo duży plus pod każdym względem. Lepszy grafik, większy szacunek przełożonych, lepsza atmosfera w miejscu pracy. Nie widzę aktualnie żadnych plusów w służbie w Policji względem SCS (tak, wypłata też jest praktycznie już taka sama, a nagrody kwartalne w policji są jak Yeti...)
 
Ja jestem takim przypadkiem (6 lat w Policji: Prewencja, Przestępczość Gospodarcza). Aktualnie OC CUDO na lotnisku. Dla mnie zmiana na bardzo duży plus pod każdym względem. Lepszy grafik, większy szacunek przełożonych, lepsza atmosfera w miejscu pracy. Nie widzę aktualnie żadnych plusów w służbie w Policji względem SCS (tak, wypłata też jest praktycznie już taka sama, a nagrody kwartalne w policji są jak Yeti...)
Pytanie czy wisi nad Tobą groźba nagłego przeniesienia na granicę na czas nieokreślony? I czy w policji zdarzały się takie przeniesienia?
 
Pytanie czy wisi nad Tobą groźba nagłego przeniesienia na granicę na czas nieokreślony? I czy w policji zdarzały się takie przeniesienia?
W przypadku policji mogłeś być przeniesiony jedynie w obrębie swojego KWP (czyli tak jak tutaj aktualnie w obrębie IAS). W mojej Izbie nie mamy za dużo granicy do obstawienia, ale niczego nie można być pewnym :)
 
Ale niezla tyrka, jeżeli to oct III
Ja jestem takim przypadkiem (6 lat w Policji: Prewencja, Przestępczość Gospodarcza). Aktualnie OC CUDO na lotnisku. Dla mnie zmiana na bardzo duży plus pod każdym względem. Lepszy grafik, większy szacunek przełożonych, lepsza atmosfera w miejscu pracy. Nie widzę aktualnie żadnych plusów w służbie w Policji względem SCS (tak, wypłata też jest praktycznie już taka sama, a nagrody kwartalne w policji są jak Yeti...)
 
Back
Do góry