• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Przeniesienie do policji: kiedy możliwe jest przeniesienie do innej służby?

waldek8

Nowy użytkownik
Dołączył
17 Luty 2017
Posty
17
Punkty reakcji
2
Witam. Nie znalazłem przez opcję wyszukaj więc zakładam nowy temat. Pytanie jak w temacie, czy ktoś z was pisał podanie o przeniesienie do innej służby? Czy jest jakiś wzór podania? Jak wyglądają przenosiny? Czy zdaje się testy i sprawnościówkę czy tylko lekarzy MSWiA?
 
Witam. Nie znalazłem przez opcję wyszukaj więc zakładam nowy temat. Pytanie jak w temacie, czy ktoś z was pisał podanie o przeniesienie do innej służby? Czy jest jakiś wzór podania? Jak wyglądają przenosiny? Czy zdaje się testy i sprawnościówkę czy tylko lekarzy MSWiA?

Wyszukiwanie proste, za pomocą 1 (jednego) słowa - tylko przykłady - poniżej.
Niektóre linki mogą wydawać się nieaktualne, ale generalnie zasady są te same.
Namawiam do samodzielnego wyszukiwania zaawansowanego, także w "google" (poważnie!).

 
Fajnie że wkleiles tematy z 2012-2014 roku :ROFLMAO::ROFLMAO:

Nawiasem mówiąc tym którzy chcieliby się przenieść do Policji radzę zrobić dokładne rozeznanie w komendzie do której ma się trafić - bo atmosfera w niektórych jest okropna.
 
Dzięki za pomoc ale niestety w tych tematach nie ma odpowiedzi na moje pytania. Ogolnie tyle wiem ze trzeba złożyć podanie i ze obie strony musza wyrazisz zgodę. Brakuje mi informacji na temat tego jak ma wyglądać podanie, co zawierać, gdzie mam je złożyć, czy do kierownika w moim oddziale, żeby nie pominąć drogi służbowej? Czy mam wysłać kopie do KGP? Czy ktoś z was przerabiał temat i wie jak to ma wyglądać?
 
Wniosek o przeniesienie do Policji składa się do Komendanta Głównego Policji, za pośrednictwem Szefa KAS.
Oczywiście droga służbowa, do Twojego wniosku muszą być dołączone uwierzytelnione akta osobowe
 
Fajnie że wkleiles tematy z 2012-2014 roku :ROFLMAO::ROFLMAO:

Nawiasem mówiąc tym którzy chcieliby się przenieść do Policji radzę zrobić dokładne rozeznanie w komendzie do której ma się trafić - bo atmosfera w niektórych jest okropna.

Świadomy jestem tego, co wkleiłem.
Nawet zaznaczyłem: "Niektóre linki mogą wydawać się nieaktualne, ale generalnie zasady są te same".
Jeśli chodzi o to "jak ma wyglądać podanie, co zawierać" - jak dotąd nikt nie wymagał żadnego, ściśle
określonego schematu i nie ogłaszał wzoru, więc zostaje własna inwencja.

Jeżeli coś z powyższego jest nieaktualne (prócz nazewnictwa np. "celno-skarbowa"), to chętnie sam się
dowiem.
 
MF zawsze blokował. Znam osoby którym odmówiono (blokada MF), a o udanych transferach tylko słyszałem. Wiedzą, że są problemy z obsadą etatów i dlatego nie chca puszczać ludzi, albo kierują się czystą złośliwością. W mojej izbie nabory zewnętrzne są mało owocne. Odezwa do ucywilnionych i do Służby Cywilnej, że mogą zostać funkcjonariuszami nie spotkała sie z zainteresowaniem. Ci co chcieli wrócić do munduru już wrócili (pojedyncze przypadki), reszta albo nie chce wrócić do munduru, albo chce tylko bez zmiany komórki, a to jest mało możliwe bo propozycja dotyczyła powrotu do munduru ale do realizacji, OC itp.
Młodym osobom, które chcą zmienić firmę bardziej opłaca się stanąć do naboru zewnętrznego do innych formacji. Szkoda nerwów i czasu na proceduty przeniesienia. Starsi stażem z wyższymi stopniami i stanowiskami mogliby stracić na stawaniu do naborów zewnętrznych i dla nich przeniesienie jest korzystniejsze. Służba nigdzie nie jest łatwa i można trafić z deszczu pod rynnę, ale ścieżka awansowa wszędzie jest bardziej przejrzysta niż u nas
 
[QUOTE = "PJS, post: 180274, członek: 1662"]
MF zawsze blokował. Znam osoby którym odmówiono (blokada MF), a o udanych transferach tylko słyszałem. Wiedzą, że są problemy z obsadą etatów i dlatego nie chca puszczać ludzi, albo kierują się czystą złośliwością. W mojej izbie nabory zewnętrzne są mało owocne. Odezwa do ucywilnionych i do Służby Cywilnej, że mogą zostać funkcjonariuszami nie spotkała sie z zainteresowaniem. Ci co chcieli wrócić do munduru już wrócili (pojedyncze przypadki), reszta albo nie chce wrócić do munduru, albo chce tylko bez zmiany komórki, a to jest mało możliwe bo propozycja dotyczyła powrotu do munduru ale do realizacji, OC itp.
Młodym osobom, które chcą zmienić firmę bardziej opłaca się stanąć do naboru zewnętrznego do innych formacji. Szkoda nerwów i czasu na proceduty przeniesienia. Starsi stażem z wyższymi stopniami i stanowiskami mogliby stracić na stawaniu do naborów zewnętrznych i dla nich przeniesienie jest korzystniejsze. Służba nigdzie nie jest łatwa i można trafić z deszczu pod rynnę, ale ścieżka awansowa wszędzie jest bardziej przejrzysta niż u nas
[/ZACYTOWAĆ]
Zawsze można zwolnic się i na nowo
 
W ostateczności, można zwolnię się ze służby i na nowo przystąpić do naboru w formacji którą jesteśmy zainteresowani. Swoja droga ciekawe jak w "nowej" formacji będzie zaliczany staż do emerytury, czy będą doliczane wyłącznie lata z "zadaniami policyjnymi"?
 
Zwróć uwagę @gokem, że aplikując nawet "świeżo", należy w pewnym momencie przedłożyć świadectwo
pracy/służby. O ile nabór nie będzie uzupełniającym (ograniczonym np. do jednego, konkretnego stanowiska),
a i to w skrajnym przypadku, przyjmujący nie będzie miał powodu, by nie uwzględnić wynikającego z przepisów
"przywileju" stopnia.
 
PJS Poznałem na wspólnych akcjach policjantów którzy jak twierdzili przenieśli się z cła w momencie konsolidacji. Więc MF musiał wyrazić zgodę.
 
"Zamienił stryjek siekierkę na kijek" .................... lub " cudze chwalicie swego nie znacie". Orientując się w stylu pracy np w Policji za nic w świecie bym się tam nie chciał znaleźć. Oczywiście jest to indywidualna sprawa, ale dyżury ku chwale.. czy tzw. alarmy - stawienie się na rozkaz to jest chleb powszedni. Jak tam żyć. Za żadne skarby - których aż tak wiele ( różnicy in plus ) nie ma.
 
FC_celnik jak to nie problem to napisz gdzie pełnisz służbę? Na granicy? I w której części Polski? Bo to najważniejsze, różnice pomiędzy IAS-ami są ogromne.
Ps. Jestem świadomy, że w policji nie jest lekko i znam charakter pracy.
 
Ostatnia edycja:
Back
Do góry