• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

przeniesienie do MON

Nic z tych rzeczy, poprostu robią statystykę i liczą dla jakiej liczby osób przysługują wyższe stopnie. Jeśli im wyjdzie mało - to dadzą stopnie jak w wojsku, czyli będą ewentualne awanse, natomiast jeżeli będzie dużo takich osób to pozostawiają tym osobom takie stopnie jakie mają obecnie

Chodzi tylko i wyłącznie o aktualizacje danych. Stopnie wojskowe nie maja żadnego przełożenia na stopnie w SC-S.
 
J 23, masz rację, ale z mf poszły pisma do ias-ów o treści (w skrócie) jak napisałam, czyli coś robią z tym tematem.....
 
Odświeże temat. Ktoś coś wie na temat przenosin do MON? Znacie kogoś kto się przenióśł z KAS do MON ze stopniem i stażem? Krąży plotka ,że podobno od nowego roku będzie można przenosić się tak, jak teraz przenosi się SG. Prawda to? Ktoś coś wie?
 
Od stycznia 2020 r będą obowiązywały stopnie wojskowe w naszej służbie, natomiast na dzień dzisiejszy i szczerze w przyszłości wątpię aby to działało w drugą stronę.
 
Jest tabela równoważności stopni we wszystkich służbach mundurowych. W WKU takową posiadają. Nie wiem tylko czy istnieje szczegółowe rozporządzenie odnośnie przeniesienia do MON. Dla Policji i SG na pewno jest.
Swoją drogą, przeniesienie do MON jest jakimś rozwiązaniem dla rozmundurowanych. Nie wiem tylko co z uprawnieniami emerytalnymi.
 
"Rozmundurowany", jeśli ma staż 15 lat ai przyjmą go do woja, to może odejść na emeryturę z emerytalnej ustawy wojskowej nawet na następny dzień (tak myślę, chyba, ze jest jakis przepis który zobowiązuje do jakiegoś stażu minimum - np. rok) i nie maja znaczenia lata policyjne i inne bzdety a staż w cle po 1999 roku zaliczony byłby w całości, a jeśli ktoś pracował wcześniej to też po 1,3% (w tym 3 lata po 2,6%) (odpowiednik art 15 z emerytalnej ustawy "policyjnej")
 
"Rozmundurowany", jeśli ma staż 15 lat ai przyjmą go do woja, to może odejść na emeryturę z emerytalnej ustawy wojskowej nawet na następny dzień (tak myślę, chyba, ze jest jakis przepis który zobowiązuje do jakiegoś stażu minimum - np. rok) i nie maja znaczenia lata policyjne i inne bzdety a staż w cle po 1999 roku zaliczony byłby w całości, a jeśli ktoś pracował wcześniej to też po 1,3% (w tym 3 lata po 2,6%) (odpowiednik art 15 z emerytalnej ustawy "policyjnej")

Z tym stażem przed 1999 po 2,6 i 1,3 to tylko, jeśli zaczął pełnić służbę jako zawodowy żołnierz przed 1.01.1999, bo jako celnik to liczą niestety od 09.1999

Jeśli po, to tak jak wszyscy 2 emki, mundurowa i zusowska
 
Prawda Bolo, trochę się zapędziłem w swoich rozważaniach, zapomniałem o tej granicznej dacie 1.1.99
 
Ja dostałem się na 12 SO we Wrocławiu i zrezygnowałem z SC. Do wysługi lat, nie zaliczyli mi okresu przepracowanego w SC. Czyli potraktowali mnie tak, jakbym przyszedłbym z cywila. SC nie ma wymienionej w art. 17 ustawy "o służbie wojskowej żołnierzy zawodowych". Nie mam pojęcia dlaczego. Natomiast jesteśmy ujęci w ustawie "o zaopatrzeniu emerytalnym żołnierzy zawodowych oraz ich rodzin". Czyli mam przepracowane w SC 10 lat, to potrzebuje tylko przepracować 5 lat w MON'ie aby przejść na emeryturę. Potwierdziły mi to Panie w Wojskowym Biurze Emerytalnym. Że też jest jeden haczyk, bo tyczy to się osób które były zatrudnione przed 01.01.2013 r. O tym mi Panie nie powiedziały, tylko doczytałem w ustawie.
Wg mnie, jest to nie do końca zrozumiałe, czego nie ujęli SC w ustawie o żołnierzach zawodowych. Może to jakieś przeoczenie. Są tam praktycznie wszystkie służby tylko nie my 😑😑😑
 
Ja dostałem się na 12 SO we Wrocławiu i zrezygnowałem z SC. Do wysługi lat, nie zaliczyli mi okresu przepracowanego w SC. Czyli potraktowali mnie tak, jakbym przyszedłbym z cywila. SC nie ma wymienionej w art. 17 ustawy "o służbie wojskowej żołnierzy zawodowych". Nie mam pojęcia dlaczego. Natomiast jesteśmy ujęci w ustawie "o zaopatrzeniu emerytalnym żołnierzy zawodowych oraz ich rodzin". Czyli mam przepracowane w SC 10 lat, to potrzebuje tylko przepracować 5 lat w MON'ie aby przejść na emeryturę. Potwierdziły mi to Panie w Wojskowym Biurze Emerytalnym. Że też jest jeden haczyk, bo tyczy to się osób które były zatrudnione przed 01.01.2013 r. O tym mi Panie nie powiedziały, tylko doczytałem w ustawie.
Wg mnie, jest to nie do końca zrozumiałe, czego nie ujęli SC w ustawie o żołnierzach zawodowych. Może to jakieś przeoczenie. Są tam praktycznie wszystkie służby tylko nie my 😑😑😑
Dobrze, że doczytałeś.
Nie wiem tylko, czy zrozumiałeś, skoro piszesz powyższe.
Wszyscy zatrudnieni od 01.01.2013 r. muszą służyć 25 lat, a nie 15. Skoro z SC masz 10 lat,
to byłeś zatrudniony przed tą datą, więc w czym problem ?!
 
Z tego co się orientuję kadry zarządziły rozwód naszych funk z WOT gdyż od maja 2020 r. podlegamy reklamacji z urzędu. I tu moje pytanie? Jesteśmy reklamowani wszyscy? DIASy nie zgłaszają funkcjonariuszy na wniosku zgodnie z rozporządzeniem. Jeśli jesteśmy to jaki nasz przydział?
 
Z tego co się orientuję kadry zarządziły rozwód naszych funk z WOT gdyż od maja 2020 r. podlegamy reklamacji z urzędu. I tu moje pytanie? Jesteśmy reklamowani wszyscy? DIASy nie zgłaszają funkcjonariuszy na wniosku zgodnie z rozporządzeniem. Jeśli jesteśmy to jaki nasz przydział?
Umundurowanie od Tommy'ego Hilfigera
 
Back
Do góry