• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

przeniesienie do MON

MłodszyKaCe

Nowy użytkownik
Dołączył
18 Styczeń 2010
Posty
14
Punkty reakcji
3
witam
czy ktoś orientował się jak wygląda sytuacja z przeniesieniem do MON.Chodzi mi o sytuację, gdy mając stopień podoficerski w S.C.S dostanę etat podoficerski w wojsku.Czy mogę przenieść się zachowując stopień i najważniejsze staż (10lat) tj. możliwość przejścia na emeryturę po 5 latach służby w MON.Czy będzie zachowana ciągłość służby?
 
Byłeś w MON, odbyłeś zasadniczą? Bo swojego czasu pomimo zdania egzaminów przez funkow SG nie byli przyjmowani bo nie służyli w wojsku. Mój kumpel przez to nie mógł dostać się na szeregowego bo odbył służbę zastępczą w SG, bo to inne ministerstwo. Jeśli masz studia to startuj na Studium Oficerskie do Wrocławia na 12 miesięcy, ja miałem pecha złamana noga i lekarz mnie odrzucił na badaniach.
 
Chodzi mi o sytuację, gdy mając stopień podoficerski w S.C.S dostanę etat podoficerski w wojsku.
Etat podoficerski dostaniesz po szkole podoficerskiej o ile się tam dobijesz.

Mój kumpel przez to nie mógł dostać się na szeregowego bo odbył służbę zastępczą w SG, bo to inne ministerstwo.
To dziwne bo stopnie w wojsku i SG są równorzędne. Myślę że po odbyciu ZSW stopień i ciągłość służby byłby zachowany.

Jeśli masz studia to startuj na Studium Oficerskie do Wrocławia na 12 miesięcy, ja miałem pecha złamana noga i lekarz mnie odrzucił na badaniach.
Tyle że obecnie to głównie studium dla WOT.
 
no właśnie,jestem w WOT po 16 sto dniowym szkoleniu i przysiędze, mam szeregowego. Podobno jest to równoznaczne z odbyciem 4 miesięcznego szkolenia dla cywili czyli dawnej ZSW. I teraz gdybym w MONie dostał etat podoficerski w stałej, to czy zaliczyliby mi staż z S.C do emerytury?
 
no właśnie,jestem w WOT po 16 sto dniowym szkoleniu i przysiędze, mam szeregowego. Podobno jest to równoznaczne z odbyciem 4 miesięcznego szkolenia dla cywili czyli dawnej ZSW. I teraz gdybym w MONie dostał etat podoficerski w stałej, to czy zaliczyliby mi staż z S.C do emerytury?
Do emerytury na 100 Ci wlicza, dalej nie wiem, wpuścili Cię do WOT? kurna ja mam pod górkę, mnie DIAS wciągnął na listę do WKU jako tzw, . reklamacja od służby wojskowej że względu na zatrudnienie w urzędzie państwowym objętym mobilizacją. Jak tylko dostałem przydział do obrony cywilnej kraju to wysłali reklamację i mam z głowy WOT. Osoby reklamowane nie mogą być w WOT

starasz się o etat w WOT? Bo to oddzielny rodzaj SZ i nie wiem jak to uznają np w wojskach lądowych.
 
Etat podoficerski dostaniesz po szkole podoficerskiej o ile się tam dobijesz.

ciężko jest, lepiej zapisać się na szkolenie rezerwy i zgłosić na kurs podoficerów, wiesz Ci co mieli na Studium Wojskowym kaprala na studiach normalnie są jako podoficerowie.

To dziwne bo stopnie w wojsku i SG są równorzędne.

To wiem ale wtedy mu powiedzieli że wolą swoich przeszkolonych czyli typowych żołnierzy. Dostał się do SG więc olał temat potem


Ogólnie duże nabory były rok temu do wojska i w tym też mają być, nawet szeregowi z wyższym mogą już startować do SO I take powinno być.
 
Do emerytury na 100 Ci wlicza, dalej nie wiem, wpuścili Cię do WOT? kurna ja mam pod górkę, mnie DIAS wciągnął na listę do WKU jako tzw, . reklamacja od służby wojskowej że względu na zatrudnienie w urzędzie państwowym objętym mobilizacją. Jak tylko dostałem przydział do obrony cywilnej kraju to wysłali reklamację i mam z głowy WOT. Osoby reklamowane nie mogą być w WOT

starasz się o etat w WOT? Bo to oddzielny rodzaj SZ i nie wiem jak to uznają np w wojskach lądowych.
Z tym zaliczeniem stażu SC do emerytury mundurowej w wojsku to nie byłbym taki pewien, natomiast stopnie wojskowe nie są uznawane u nas i działa to zapewne w obie strony.
 
Ogólnie duże nabory były rok temu do wojska i w tym też mają być, nawet szeregowi z wyższym mogą już startować do SO I take powinno być.
No właśnie na Studium dla WOT mogą startować tylko cywile co jest absurdalne.
 
Etat podoficerski dostaniesz po szkole podoficerskiej o ile się tam dobijesz.

ciężko jest, lepiej zapisać się na szkolenie rezerwy i zgłosić na kurs podoficerów, wiesz Ci co mieli na Studium Wojskowym kaprala na studiach normalnie są jako podoficerowie.

To dziwne bo stopnie w wojsku i SG są równorzędne.

To wiem ale wtedy mu powiedzieli że wolą swoich przeszkolonych czyli typowych żołnierzy. Dostał się do SG więc olał temat potem


Ogólnie duże nabory były rok temu do wojska i w tym też mają być, nawet szeregowi z wyższym mogą już startować do SO I take powinno być.

Stopnie SG i wojskowe tylko tak samo brzmia - rownorzedne sa stopnie z WOP-u (jak ktos odbywal‚ kandydacka=zasadnicza w WOP to mial‚ np. kaprala to i w MONie ma z automatu kaprala (tak jak w ksiazeczce wojskowej) pozniejsze awanse w SG z automatu nie sa uznawane (bo i sladu po nich w ksiazeczce wojskowej nie ma). Na cwiczeniach rezerwy byli z nami oficerowie SG i niestety swoje pagony pulkownikowskie musieli pozdejmowac i zalozyc te z dwoma kropkami (byli podporucznikami po "zmechu"( tam kiedys byl wydzial WOP). A kilku porucznikow i kopitan ( juz po kursach oficerskich w szkole policyjnej w Szczytnie) pagony zdjeli calkiem. Dostali informacje jak sie starac przepisac o stopien oficerski - musza jechac na szkolenie rezerwy-musi byc dla nich stanowisko itd. Z automatu stopnie SG i MON nie sa rĂłwnorzedne ( moze w druga strone, nie wiem).

Studium czy to podoficerskie rezerwy czy tez oficerskie rezerwy wiaze sie z urlopem bezplatnym.

Co do studiowania w studium wojskowym po cywilnych studiach to wygladalo to jeszcze niedawno tak: miejsc powiedzmy jest 80 (we Wroclawiu) chetnych 800 - przyjmuja... 60 reszta odpada i co ciekawe nie na sprawnosciowym ale na angielskim.

Ogolnie to Ci stopnia z SC-S nie uznaja na bank, staz sluzby nie wiem pewnie bedzie ciezko ( slyszales o slynnych 12 letnich kontraktach w MON - oni nawet swoim robia pod gore).
I jeszcze jedno WOT nie jest we wszystkim rowne z MON
 
Ostatnia edycja:
Stopnie SG i wojskowe tylko tak samo brzmi� - równorz�dne s� stopnie z WOP-u (jak ktos odbywa� kandydack�=zasadnicz� w WOP to mia� np. kaprala to i w MONie ma z automatu kaprala (tak jak w ksiaşeczce wojskowej) późniejsze awanse w SG z automatu nie sa uznawane (i �ladu po nich w ksi�zeczce wojskowej nie ma). Na �wiczeniach rezerwy byli z nami oficerowie SG i niestety swoje pagony pu�kowników musi�li zdj�� i za�oşy� te z dwoma kropkami (byli podporucznikami po "zmechu". A kilku kapitanów ( juş po kursach oficerskich w szkole policyjnej w Szczytnie) pagony zdj��o ca�kiem bo w kapralach paradowa� jako� nie wypada�o. Dostali informacje jak sie stara� o stopie� oficerski - musz� jecha� na szkolenie rezerwy-musi byc dla nich stanowisko itd. Z automatu stopnie SG i MON nie s� równorz�dne ( moşe w druga stron� nie wiem).

Studium czy to podoficerskie rezerwy czy teş oficerskie rezerwy wi�şe si� z urlopem bezp�atnym w SC-S (nróşnice mi�dzy şo�dem a pensja teoretycznie powinna wyrówna� opieka spo�ecznaale jak to jest w praktyce nie wiem.

Co do studiowania w studium wojskowym po cywilnych studiach to wydl�da to tak jest miejsc powiedzmy jest 80 (we Wroc�awiu) ch�tnych 800 - przyjmuj� 60 reszta odpada i co ciekawe nie na sprawno�ciowym ale na angielskim. Ogólnie stopnia z SC-S nie uznaj� na bank, staş s�uşby nie wiem pewnie b�dzie ci�şko ( s�ysza�es o s�ynnych 12 letnich kontraktach w MON - oni nawet swoim robi� pod gór�).
A nie jest tak, bo to wynika z przepisów, że jak zostajesz funkcjonariuszem danej służby to idzie reklamacja od ćwiczeń rezerwy i nie mogą wzywać, trochę nie chce mi się wierzyć że płk SG idzie na szkolenie rezerwy, nie spotkałem się z tym mimo iż pochodzę z tego środowiska, może coś mnie ominęło. Tak jakby strażaka brali do ćwiczeń rezerwy.
 
Nie napisalem jednej waznej rzeczy na tych cwiczeniach byli z nami emerytowani oficerowie SG . I tak pan ppłk SG jak i pan major SG na cwiczeniach byli podporucznikami.
 
A nie jest tak, bo to wynika z przepisów, że jak zostajesz funkcjonariuszem danej służby to idzie reklamacja od ćwiczeń rezerwy i nie mogą wzywać, trochę nie chce mi się wierzyć że płk SG idzie na szkolenie rezerwy, nie spotkałem się z tym mimo iż pochodzę z tego środowiska, może coś mnie ominęło. Tak jakby strażaka brali do ćwiczeń rezerwy.
Nie wynika z przepisów odnośnie SC i nie ma reklamacji z automatu dla wszystkich funkcjonariuszy SC. Odnośnie służb z resortu MSWIA oraz MS takowa reklamacja jest.
 
Tam jak się czyta też są niezłe kariery, niezły komentarz o byłej pani rzecznik

"Nie chcę być niegrzeczny,ale pani Pęzioł chyba była bardzo zdolną żołnierką.Przecież w ciągu roku awansowała aż o 3 stopnie oficerskie.Awanse u Macierewicza nie były łatwe.Łatwiej było generała zdegradować niż w ciągu roku 3-krotnie awansować.Tylko ks.kpr Głódź od razu awansował na generała i wkrótce otrzymał drugą gwiazdkę.No jak dobrze pamiętam,to jakiś ze straży granicznej nie tak dawno również z bardzo niskiego stopnia otrzymał nominację generalską.No wyłączając pomocnika aptekarza Misiewicza który co prawda w wojsku nie służył i nie posiadał stopnia wojskowego,ale za to dostawał odznaczenia wojskowe przysługujące żołnierzom z długim stażem służby

Szlak trafia. Od 2005 r. w wojsku. Służbę Wojskową zaczęła jako podchorąży w 2005, tzn., że promocję oficerską musiała otrzymać w 2009 r., a to znaczy, że awans z podporucznika do pułkownika uzyskała w 8 (osiem) lat. O czymś takim nawet pomarzyć nie może żaden oficer. Tak nie robili nawet komuniści zaraz po wojnie (ale Antoni może wszystko). Słowo skandal to stanowczo za mało. Jakie uczucia muszą mieć oficerowie wyjeżdżający na misje, ryzykujący życiem. A paniusia pstryk i już jest pułkownikiem. Dla większości ten stopień to zwieńczenie długiej kariery wojskowej, wielu wyrzeczeń, w tym także dla rodzin. Szkoda słów."
 
czyli nie ma opcji , aby przenieść się się ze stopniem i zaliczeniem dotychczasowego stażu? jedyna możliwość to zwolnienie z S.C i startowanie od nowa do MONu?
 
Przenieść to się możesz ale do Policji czy SG o ile przełożeni tych formacji i twój dyrektor łaskawie wyrażą na to zgodę a twoja praca miała charakter przydatnych do tych formacji.
 
Czyli byli ppłk i majorem w stanie spoczynku. A to różnica.
Art. 90. 1. (skreślony).
2. Żołnierzy zwolnionych z zawodowej służby wojskowej w czasie
pokoju przenosi się do rezerwy, jeżeli ze względu na wiek podlegają
obowiązkowi służby wojskowej i zostali uznani za zdolnych do tej
służby. Żołnierze ci mogą używać posiadanych stopni wojskowych z
określeniem "w rezerwie".
3. Żołnierzy zwolnionych z zawodowej służby wojskowej, którzy ze
względu na wiek albo stan zdrowia nie podlegają obowiązkowi służby
wojskowej, przenosi się w stan spoczynku. Żołnierze ci mogą używać
posiadanych stopni wojskowych z określeniem "w stanie spoczynku".

A tak po ludzku. Każdy zwolniony do rezerwy, któremu w WKU nadano
przydział mob. na czas wojny - jest żołnierzem rezerwy.
Każdy, któremu nie nadano przydziału lub mu ten przydział cofnięto
(np. po ukończeniu 65 lat) - jest 'w stanie spoczynku".
Pzdr.
 
Coś się chyba ruszyło. Kadry dzwonią po ludziach i pytają o stopnie wojskowe.Wie coś ktoś może o co chodzi?Może jednak będą uznawać nasze stopnie w wojsku.
 
Nic z tych rzeczy, poprostu robią statystykę i liczą dla jakiej liczby osób przysługują wyższe stopnie. Jeśli im wyjdzie mało - to dadzą stopnie jak w wojsku, czyli będą ewentualne awanse, natomiast jeżeli będzie dużo takich osób to pozostawiają tym osobom takie stopnie jakie mają obecnie
 
Back
Do góry