• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

PROTEST w SC

HONOR CELNIKA

Mysle że żadnego protestu nie będzie jak zawsze Ci co beda w dobrej sytuacji nie pójda za plebsem. Tylko beda czekali az się uspokoi. Nikt nie protestował w sprawie alokacji bo to było nie unas i tez nie będzie protestów przetrwaja izby i ludzie co maja najlepsze wyniki reszta wek.
 
formy protestu

Jażeli nasi BONZOWIE tak widzą i ocenieja efekty naszej psłużby, a raczej ich brak,
WYSTARZY aby W DNIU GŁOSOWANIA ustawy W SEJMIE

wszyscy celnicy i skarbownicy

WZIĘLI 4 DNI

URLOPU NA ŻĄDANIE !!!!!!!!!!!!!!!!

wpływy zdecydowanie wzrosną
i
może MF
przejrzy na oczy
i doceni
TO CO MA
do rozwałki
 
Stanęło na tym żeby nie podpinać się pod Policję. Jestem w kontakcie z nimi i szczegółowo obserwuję ich przygotowania do protestu.
Jedną z zapowiadanych form protestu w Policji jest też odstąpienie od karania mandatami a jedynie pouczanie. Dziennie tylko drogówka pobiera 2 mln zł w mandatach, nie licząc spraw kierowanych do sądów grodzkich.
 
Przejrzyjmy na oczy. Żadnego masowego protestu w SC nie będzie. Dlaczego? Ponieważ nie przystąpią do niego następujące osoby(oczywiście generalizując):
-funkcyjni-wiadomo dlaczego,
-kobiety- są bardziej spolegliwe i zwyczajnie wystraszone, na ogół w średnim wieku. Jeżeli ktoś uważa iż przysłowiowa pani Janka z kadr, finansowego, płac, ewidencji, akcyzy pojedzie do MF to niech mi to ostrożnie napisze, żebym ze śmiech przed kopem śmiertelnie nie zszedł.
-spora gromadka tzw. "męższczyzn", średnio dorobionych, dzieciatych, ustabilizowanych- po co im to, tyle już było zmian, może znowu się uda wypić poranną kawę bez specjalnego stresu
-pracownicy SZNP- rozdrobnieni i co się z tym wiąże, których za bardzo nie ma kto zmobilizować, zatracający więź z kolegami i służbą.
Kto pozostał:
-funkcyjni związkowcy, skompromitowani swą żenującą działalnością w latach poprzednich(Nie odnosi się do Sławka Siwego)
-młodzi nisko zarabiający celnicy na ogół z grup mobilnych
-desperado- osobnicy którzy uważają, iż albo wywalczą sobie lepsze warunki płacy, albo odejdą z SC.
 
mlodzi na pewno nie beda protestowac...dla nas to szansa na normalne zarobki (trzy srednie krajowe to 50% wiecej niz mamy teraz) i zmiany, bo gorzej juz dla nas nie bedzie...a jak nas do KAS nie wezma, to sobie rade sami damy, bo mamy wyksztalcenie i nie boimy sie zmian. Nie tu, to gdzie indziej nas wezma...wiec raczej na to, ze mlodzi beda protestowac, maszerowac i marznac z transparentami, to bym nie liczyl...
A tak przy okazji, to ciesze sie, ze niektore nieroby (ktore pracy poza budzetowka by nigdzie nie dostaly, bo nic nie potrafia) najedza sie troche strachu przez KAS'e. Tym cwaniakom, mimo ze to mniejszosc, sie to na pewno nalezy...
 
APEL ! Apeluję do wszystkich kolegów i koleżanek funkcjonariuszy i pracowników cywilnych SC o zaprotestowanie przeciw wprowadzanej ustawie o KAS, która jest wprowadzana bez jakichkolwiek konsultacji społecznych. Apeluję do związków zawodowych o zorganizowanie skutecznego protestu mającego na celu obronę SC jako jednostki odrębnej. Termin tego protestu moim zdaniem powinien zbiegać się z pracami w sejmie nad tą ustawą. Pokażmy Polsce że nie zgadzamy sie na takie rozwiązania a konsultacje spolłeczne to fikcja. Polska nie jest prywatnym ranczem pani minister finansów której ambicją jest zniszczenie poskiej SC, a naszego państwa nie stać na robienie takich niepewnych i nie wiadomo czym się kończących eksperymentów. W dniach prac sejmu nad tą ustawą bierzemy wszyscy urlopy i jedzmy potestować do Warszawy pod sejmem.
 
górnicy poszli i wywalczyli my nie musimy nigdzie iść wystarczy że zablokujemy granicę wschodnią (np. urlopy, strajk włoski itd) mamy o niebo
lepsze warunki do walki niż górnicy
 
:cry: ciekawe, czy oprócz totalnej krytyki i nawoływań INNYCH do protestu znajdzie się Ktoś, kto zaproponuje Coś konstruktywnego ... :oops:
 
Anonymous napisał:
kiedy wschód sie obudzi?

Wschod ????? raczysz kolego zartowac, parafrazujac "uszatego" rzecznika rzadu w czasach stanu wojennego "wschod sie jakos wyżywi " ...... w koncu maja granice unijna :twisted: wypierdzieli sie alokantow ( m.in i mnie) , kilku niewygodnych przy okazji tez sie odstrzeli, mlodzi skutecznie zniechecani zarobkami i perspektywami tez zwieja i ostaną sie wszyscy "krewni i znajomi krolika" i utrzyma sie status quo ...........wschod ma reszte SC gleboko w 4 literach .....siedze tu i widze co sie swięci ..........czyzbym sie w swych obserwacjach mylil ???? nie sadze :cry:
 
Psy szczekają a karawana jedzie dalej. tak można określić puste wasze gadanie. Nikt sie wami nie przejmuje, poza gadaniem nic nie robicie. Związki mają nas w dupie MF ma nas w dupie i ja już też mam wszystko w dupie. Jestem alokantem, z południa przenieśli mnie na daleki wschód. Niech wprowadzają chorzy ludzie swoje chore KAS-y. Będę pracował do końca roku w SC a potem jak wprowadzą KAS-y podziękuję za pracę. Mam 10 miesięcy czasu na znalezienie innej pracy. Mam kolegów którzy pracują w Irlandii. Tak więc nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło.
 
Anonymous napisał:
APEL ! Apeluję do wszystkich kolegów i koleżanek funkcjonariuszy i pracowników cywilnych SC o zaprotestowanie przeciw wprowadzanej ustawie o KAS, która jest wprowadzana bez jakichkolwiek konsultacji społecznych. Apeluję do związków zawodowych o zorganizowanie skutecznego protestu mającego na celu obronę SC jako jednostki odrębnej. Termin tego protestu moim zdaniem powinien zbiegać się z pracami w sejmie nad tą ustawą. Pokażmy Polsce że nie zgadzamy sie na takie rozwiązania a konsultacje spolłeczne to fikcja. Polska nie jest prywatnym ranczem pani minister finansów której ambicją jest zniszczenie poskiej SC, a naszego państwa nie stać na robienie takich niepewnych i nie wiadomo czym się kończących eksperymentów. W dniach prac sejmu nad tą ustawą bierzemy wszyscy urlopy i jedzmy potestować do Warszawy pod sejmem.


A niby dlaczego pracownicy cywilni mają protestować, gorzej juz napewno być nie może
 
Back
Do góry