• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Prośba o pomoc :)

Co tu się wyrabia ;o
Chyba trafiłem na jakiś konflikt z szefem. Jedyne co chciałem się dowiedzieć to ile wyniosłoby mnie cło za zakup deski Evolve. Nie wiem o co tam chodzi ale porównanie że to imiona biblijne rozwaliło mnie :D
Jeszcze zapytam przy okazji. Czy rzeczywiście jest tak jak pisał kolega przed, że cło jest liczone nie od ceny deski tylko od tamtej tabeli?

tej o:
Tablica Cena (USD)
Ulica 1.599 $
Terenowy 1.749 $
2 w 1 1,949 $

Tak w ogóle to to są jakieś ceny z kosmosu. Nowa deska zakupiona w Australii to koszt 1550 AUD. I to chyba jeszcze model GT.
 
Co tu się wyrabia ;o
Chyba trafiłem na jakiś konflikt z szefem. Jedyne co chciałem się dowiedzieć to ile wyniosłoby mnie cło za zakup deski Evolve. Nie wiem o co tam chodzi ale porównanie że to imiona biblijne rozwaliło mnie :D
Jeszcze zapytam przy okazji. Czy rzeczywiście jest tak jak pisał kolega przed, że cło jest liczone nie od ceny deski tylko od tamtej tabeli?

tej o:
Tablica Cena (USD)
Ulica 1.599 $
Terenowy 1.749 $
2 w 1 1,949 $

Tak w ogóle to to są jakieś ceny z kosmosu. Nowa deska zakupiona w Australii to koszt 1550 AUD. I to chyba jeszcze model GT.

Polubiłem Pana, ale po jaką cholerę potrzebne Wam deski Evolve, po schodach będziecie zjeżdżać? Kolega przecież podał namiary na informację, a Pan ciągle na Celnicy.pl. Ta strona nie otwiera się w żadnej wyszukiwarce jako informacja celna. No nic, jeszcze raz pozdrawiam!!!
PS. Konflikt to jest w Syrii, u nas co najwyżej różnica stanowisk.
 
Nie zgodzę się co do Pańskiej definicji konfliktu, zresztą to nie ma żadnego znaczenia.
Co do przeznaczenia strony to rzeczywiście ma Pan rację. Przepraszam za post, choć zaznaczę, że trafiłem tu, gdy moja wyszukiwarka znalazła podobny post do mojego, dot. właśnie cła na jakieś tam części z USA.
Pozdrawiam i do widzenia.
 
Nie podawałem linku do taryfy, bo człowiek pisał, że juz ja "czytał" i nic z niej nie zrozumiał. Podawanie cywilowi linku do taryfy to inteligentna próba zrzucenia problemu, którego taki człowiek sam nie rozwiąże. Taryfikacja to nie zabawa (chyba, że dla młodych funków). Tak się nie robi cywilom kolego antykasie. To jak podać rozbrojony granat dziecku... Dlatego odesłałem go do ogólnopolskiego info.
 
Skońcie tą psełdo informacje/taryfikacje daliście sie wkrecić temat zajmuje przesztrzeń .Nie ma o czym pisać ? Duźo sie dzieje i co jajc........
 
Nie zgodzę się co do Pańskiej definicji konfliktu, zresztą to nie ma żadnego znaczenia.
Co do przeznaczenia strony to rzeczywiście ma Pan rację. Przepraszam za post, choć zaznaczę, że trafiłem tu, gdy moja wyszukiwarka znalazła podobny post do mojego, dot. właśnie cła na jakieś tam części z USA.
Pozdrawiam i do widzenia.

Jest Pan dzisiaj, panie Jakubie, czy niedziele wolne? Fajnie podyskutować z kulturalnym człowiekiem. W ostatnim poście znowu brak czujności - trzyliterowy skrót z kropką na końcu. No zupełnie jak pan Dariusz w wątku SC - czy warto?
 
Dzień dobry.
Jestem, ale chyba już zakończę ten temat. Dostałem całkiem satysfakcjonującą odpowiedź, więc jedyne co mi pozostaje to skontaktowanie się z tymi, których powinienem zapytać już na samym początku.
Dziękuję wszystkim za odpowiedzi.
Kompletnie nie rozumiem co mieliście Państwo na myśli pisząc o Dariuszu. Nie jestem nim, jestem zwyczajnym nastolatkiem, który niedługo ma 18 urodziny i myśli nad tym na co wydać pieniądze. I przy okazji napiszę, że uważam sposób naliczania podatków za niesprawiedliwy. Szkoda, że tak bardzo zwiększają one cenę pożądanego przeze mnie produktu.
Pozdrawiam, Jakub.
 
Ostatnia edycja:
Dzień dobry.
Jestem, ale chyba już zakończę ten temat. Dostałem całkiem satysfakcjonującą odpowiedź, więc jedyne co mi pozostaje to skontaktowanie się z tymi, których powinienem zapytać już na samym początku.
Dziękuję wszystkim za odpowiedzi.
Kompletnie nie rozumiem co mieliście Państwo na myśli pisząc o Dariuszu. Nie jestem nim, jestem zwyczajnym nastolatkiem, który niedługo ma 18 urodziny i myśli nad tym na co wydać pieniądze. I przy okazji napiszę, że uważam sposób naliczania podatków za niesprawiedliwy. Szkoda, że tak bardzo zwiększają one cenę pożądanego przeze mnie produktu.
Pozdrawiam, Jakub.

Wiedziałem, że się Pan odezwie Elokwentny, Młody Importerze, ale nie sądziłem, że tak szybko. Ale cóż, służba nie drużba - jak mówimy u nas na zakładzie;-)
 
Ostatnia edycja:
Nie lubię gdy tak się dzieję - człowiek pytał w sposób uprzejmy i bardzo miły o coś, a tu od razu nerwowa dyskusja. Nawet jeżeli pytanie wydaje się absurdalne, to nie ma o co się denerwować
 
Back
Do góry