• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6987 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Projekt ustawy o KAS

Niestety liczy się efekt końcowy !!!!!!!!!!!

Dajmy dziekanowi na msze !!!!!!!!


Może nie zrobiliśmy wszystkiego, ale z pewnością dużo, a ZZ Celnicy.pl bardzo dużo dla zachowania naszych miejsc pracy, jednak to zawsze rząd, będący wykonawcą obietnic politycznych swojej partii, ma ostateczne zdanie, i jak pokazały zdarzenia ostatnich miesięcy, a właściwie lat "racja" musi być po stronie silniejszego, bez względu na argumenty drugiej strony.

Koniec rodzi nowy początek. Nasz związek trafia do KAS i sądzę, że jego możliwości wkrótce znacznie wzrosną. W "skarbówce" panuje niewiarygodny ugór w działaniach zz. Nie marudźmy, utyskujmy, czy wręcz kapitulujmy. Wiem, że jest ogromna niepewność co do przyszłości, sam ją także przeżywam, ale jesteśmy Polakami i historia uczy nas, że jeszcze nie zdarzyło się, aby Polak z kolan nie powstał.

Działania MF wkrótce oceni ekonomia, szczerze życzę, aby liczne zmiany przyniosły korzyść dla naszego państwa. W przeciwnym wypadku grozi nam grecki krach, a wówczas Polakom "może się zagotować się krew" i nie chciałbym być w skórze tych co będą za to odpowiedzialni. Nie chcę być także w skórze tych którzy z powodu nieudolności rządzących będą cierpieli, tracąc: pracę, dochody, majątki i wszelką nadzieję na poprawę bytu.
 
W dniu 21.10.2016r. Sejm RP przeprowadził III czytanie projektów KAS i ustawy zostały przyjęte:

Krajowa Administracja Skarbowa

ZA - 241
PRZECIW - 189
WSTRZYMAŁO SIĘ - 6
czy to aby nie Sławek twierdził że wygaszamy protesty bo jest podział wśród posłów PIS i procedowanie nie jest przesądzone, że trafi do zamrażarki, że nawet posłowie PIS sceptycznie podchodzą do przepisów.

FAKTY. ustawa jest już przyjęta (nie mówcie i nie liczcie naiwniacy na Senat lub veto/podpisie Prezydenta). Ustawy zaopatrzeniowej nie ma a wiadomo kto jest pierwszym celnikiem RP który propozycji w KAS pewnie nie dostanie. Odliczajmy lepiej czas do końca SC i ZZ Celnicy pl. Jeśli tak ma to wyglądać to może tak ma być i idzie NOWE, a nie służba w której każdy dla każdego jak pies tylko się żrą.

Jeśli boli to co napisałem to proszę o BANA
 
czy to aby nie Sławek twierdził że wygaszamy protesty bo jest podział wśród posłów PIS i procedowanie nie jest przesądzone, że trafi do zamrażarki, że nawet posłowie PIS sceptycznie podchodzą do przepisów.

FAKTY. ustawa jest już przyjęta (nie mówcie i nie liczcie naiwniacy na Senat lub veto/podpisie Prezydenta). Ustawy zaopatrzeniowej nie ma a wiadomo kto jest pierwszym celnikiem RP który propozycji w KAS pewnie nie dostanie. Odliczajmy lepiej czas do końca SC i ZZ Celnicy pl. Jeśli tak ma to wyglądać to może tak ma być i idzie NOWE, a nie służba w której każdy dla każdego jak pies tylko się żrą.

Jeśli boli to co napisałem to proszę o BANA

ODPUŚCILIŚMY NA DNI MŁODZIEŻY /SZCZYT NATO /FORUM W KRYNICY I MAMY ........... JAK ZWYCIĘŻYLIŚMY TAK JAK ZAUFALIŚMY !:confused::mad:
 
Dla mnie informacje na głównej nic nie wniosła.czy planujemy jakieś akcje? No co te barany robią a my co? Ma być gwarancja munduru i uposażenia !!! Sławek jeszcze trzeba walczyc
 
Dla mnie informacje na głównej nic nie wniosła.czy planujemy jakieś akcje? No co te barany robią a my co? Ma być gwarancja munduru i uposażenia !!! Sławek jeszcze trzeba walczyc

tu się pewnie nic nie dowiezs po wszystko jest tak bardzo po tajmenie że nawet SAMI f-sze nie wiedzą.
 
Takie zadaję sobie pytanie: Jakbyśmy wszyscy kilka dni nie przyszli na służbę? I nie odbierali telefonów?Raptem kilka dni, ale wszyscy?:confused:
 
Takie zadaję sobie pytanie: Jakbyśmy wszyscy kilka dni nie przyszli na służbę? I nie odbierali telefonów?Raptem kilka dni, ale wszyscy?:confused:

A ile to wszyscy? przecież każdy może bez problemu wskazać takich którzy zachowają się jak w czerwcu. Tymbardziej teraz kiedy gilotyna już ustawiona a kolejka do "brązowego źródełka" ustawia się całkiem długa. Ja jestem niemal pewny że na starcie tego syfu który nam dzisiaj przegłosowano będzie wiecej niż sajgon, niech tylko podzielą ludzi na funków i cywilnych na granicy.

co-chcialem-powiedziec-co-powiedzialem.jpg
 
Chce ci jeszcze raz uświadomić że 5 000 fc walczyło a 16 000 się przyglądało. Wyciągnij sam wnioski.
 
Dla mnie informacje na głównej nic nie wniosła.czy planujemy jakieś akcje? No co te barany robią a my co? Ma być gwarancja munduru i uposażenia !!! Sławek jeszcze trzeba walczyc
To jest informacja o tym co się wydarzyło w ostatnich dniach, a nie o planach. Nie jest to stanowisko Związku, a relacja.
Oczywiście, że trzeba walczyć i nie tylko o to co napisałeś.
Znasz mnie i wiesz, że ja będę walczył do końca i proszę ponownie, usilnie i gorąco o to samo, całe środowisko zawodowe!

"Przegrać i być pokonanym to nie to samo. Przegrywają ci, którzy nawet nie próbowali walczyć, a pokonani są ci, którzy byli zdolni do walki. I taka porażka nie przynosi wstydu. Może być trampoliną do nowych zwycięstw. I jak trafnie to określa Jose Samarago w twojej książce „El amor posible”, nigdy nie ma porażek ani zwycięstw ostatecznych, bo dzisiejsza porażka może być jutrzejszym zwycięstwem."
Paulo Coelho

I PAMIĘTAJ CELNIKU!

"Nigdy się nie poddawaj. Nigdy, nigdy i jeszcze raz nigdy!"

Winston Churchill

CELNIKU DZIAŁAJ! https://www.youtube.com/watch?v=Ulll8H9h75c

CELNIKU ZDEKLARUJ SIĘ!!!
 
Ostatnia edycja:
...

"Nigdy się nie poddawaj. Nigdy, nigdy i jeszcze raz nigdy!"

Winston Churchill

...


Pozwól, że od siebie dodam coś dla szczególnych malkontentów:

„Każdy z Was nosi w plecaku buławę marszałkowską”
Napoleon Bonaparte

Wyrzekł to największy z Pokonanych, widząc potrzebę prawdziwego zaangażowania żołnierzy i licząc na ich rozum ...
On, który nawet u wrogów cieszył się takim Szacunkiem, że nie skazano Go na śmierć - wiedział, co mówi !!

Każdy z Nas posiada "coś", będącego taką "buławą" - na co liczył (i wciąż liczy) nie tylko Sławek.
To nie dziwne, że "przegrywamy" nadal, gdyż zbyt wielu z Nas do swojego "plecaka" jeszcze nawet nie zajrzało ...
 
widać że jest nadal wola walk. Sławku zorganizujmy jeszcze coś. Pikiety nic nie dadzą. KAS uchwalony, emerytury leżą, ale my możemy walczyć. Zorganizujmy na prędko blokadę drogi, strajk włoski, i w końcu l4. Jeszcze nie wszystko stracone!!!!!!!!!!!
 
idę wypić za koniec SC - a mogło być tak pięknie............... Sam Pan Premier Morawiecki przyznał że w pierwszym roku dochody na skutek wprowadzenia KAS mogą nawet spać ale w końcowym rozrachunku w latach kolejnych ma być na +. Tylko czy stać nas na takie ryzyko....
 
Ostatnia edycja:
Myślmy co jeszcze możemy zrobić!!! Nie kalkulujmy jaki przyniesie efekt!!! Po prostu zróbmy to!!! Już bez białych rękawiczek! Do czorta z dyplomacją! pzdr:cool:
 
Myślmy co jeszcze możemy zrobić!!! Nie kalkulujmy jaki przyniesie efekt!!! Po prostu zróbmy to!!! Już bez białych rękawiczek! Do czorta z dyplomacją! pzdr:cool:

Hunter nic już nie jesteśmy w stanie zrobić , było tyle czasu nie udało się nic ugrać , tylko puste obietnice , dzisiaj w sejmie mamy ich finał . Nie ma się już co łudzić , ludzie się po prostu już poddali niestety a od stycznia zacznie się płacz !!! Chyba jeszcze tylko "kolesiostwo " się łudzi ,że zostaną wyróżnieni .Nam od zawsze brakowało jaj , potulne pieski niestety teraz będą zbierać żniwo swojego posłuszeństwa .
 
Ostatnia edycja:
Back
Do góry