• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

projekt nowej ustawy o KAS

L

lolo

Gość
Znam wielu ludzi którzy nie mają wyższego wykształcenia, pracują już po 16 lat, są specjalistami w tym co robią. Jeżeli wszystkich pracowników służby celnej przeleją przez to proponowane sito to będzie to totalna klapa administracji celnej. W większości to Ci ludzie najlepiej wykonują całą robotę. Już teraz jesteśmy upodleni po tym jak nas potraktowano po wejsciu do UE, już teraz widać jak ludzie pracują, spada skuteczność służby celnej, przychodzą śmieszne raporty, przychodzą śmieszne polecenia, ale tak naprawdę to większość tych ludzi którzy nie mają może wyższego wykształcenia ale mają wiele lat pracy i bezcenną wieloletnią praktykę mają wszystko W DUPIE. I dlatego spada jakość pracy,spada skuteczność egzekwowania należności itd itd. A teraz jeszcze chcą tych specjalistów tych praktyków (nie zielonych teoretyków) zwolnić. TO WSZYSTKO TO DURNOTA. LUDZIOM TRZEBA DAĆ LEPSZE ZAROBKI i SWIĘTY SPOKÓJ, wszystko zacząć upraszczać a nie komplikować.
 
wykształcenie

Popieram Cie kolego w całej rozciagłosci. Trzeba o tym głośno powiedzieć. Czasami osoby z wyzszym wykształceniem nie mają pojecia o pracy i nie potrafia kilku zdań napisać. Bycie celnikiem , to coś więcej niz trzymanie dyplomu wyższej uczelni w szafie. Niech dadzą nam szansę uzupełnienia wykształcenia tak jak zrobiono to w szkolnictwie.
 
zgadzam się z wami koledzy w pracy celnika ( jak również akcyźnika z SzNP) liczy sie przede wszystkim doświadczenie. Chciałbym zobaczyć mgr prawa , administracji lub zarządzania jak robi rewizje celną na przejściu granicznym lub przeprowadza urzędowe sprawdzenie gorzelni. Życzę szczęścia bo jak takiemu mgr szczęścia zabraknie to rodzina bedzie paczuski przysyłać i w niedzielę na widzenia jeździć. Przecież na granicy to jest walka z przemytem i przemytnikami i to ciężka fizyczna walka. W SznP to też jest walka bo pracownicy z gorzelni tylko patrzą jak uszczknąc spirytusu. Nie manm nic przeciwko mgr ale nie powinno sie stawiać krzyzyka na doświadczonych ludziach bez mgr
 
Obleciał cię strach się bo moze jesteś jednym ze starych wyjadaczy i twoja przyszłośc jest niezbyt różowa.
 
do poprzednika

Ja już nie pracuję w S>C. !!! A to są moje ostatnie posty!!! Tylko ze względu na sympatię do dużej części wspaniałych kolegów i koleżanek !!!!!!!!!!!!!! Bałem się ale juz sie z tego wyleczylem !!!!!!!! TERAZ PRZYJDZIE KOLEJ NA CIEBIE !!!! Jednak nie strachaj się !!!! Jak masz kwalifikacje i lep na karku dasz rade !!!!!!!111
 
do mgr? 3 magiczne literki

A ja kolego znam dwóch prawników, którzy pracowali w SNP i dali sobie świetnie radę z nowymi obowiązkami. Ale do rzeczy. Nie kłóćmy się o to, kto jest lepszy z punktu widzenia posiadanych tytułów naukowych. :D
 
Back
Do góry