• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Profesor Czyżowicz Mediatorem?

slawomir.siwy

Administrator
Członek Załogi
Dołączył
1 Luty 2006
Posty
13 537
Punkty reakcji
4 502
Miasto
ZZ Celnicy PL
Niech mnie ktoś szybko uszczypnie. Czy to może być prawda?
Może jednak to pismo nie zostało w końcu wysłałane do Ministra Banasia?

Pan
Marian Banaś
Szef Służby Celnej

W związku z brakiem odpowiedzi na pismo z dnia 27 lutego 2006 roku oraz nie podjęciem w wyznaczonym terminie rokowań w wymienionych w powyższym piśmie sprawach, zgodnie z art. 10 i art. 11 ust. 1 Ustawy z dnia o rozwiązywaniu sporów zbiorowych (Dz.U.Nr 55 z 1991 roku, poz.236 z późn. zm.) Zrzeszenie Związków Zawodowych Służby Celnej Rzeczypospolitej Polskiej wnosi o powołanie Pana Profesora Wiesława Czyżowicza jako mediatora w celu rozwiązania wynikłego sporu.

Pan Profesor Wiesław Czyżowicz jako były Szef Służby Celnej oraz były Przewodniczący Rady Celnej (organu doradczego przy Ministerstwie Finansów) wyróżnia się wysoką, a wręcz naukową wiedzą merytoryczną i praktyczną w zakresie specyfiki działalności Służby Celnej, a także wykazał się już bezstronnością i umiejętnościami mediacyjnymi, kiedy to jako moderator przyczynił się do zażegnania zaostrzenia sporu pomiędzy Związkami Zawodowymi a Szefem Służby Celnej R. Kwaśniakiem.

Ponadto Pan Profesor W. Czyżowicz w dalszym ciągu cieszy się dużym zaufaniem społecznym.

Przewodnicząca Zrzeszenia ZZ Służby Celnej RP

Barbara Smolińska

Puławy, dnia 14 marca 2006 roku
 
Patrzę w kalendarz- mamy anno domini 2006 r.
Ale przecież to już było i nie wróci więcej?
Czyży znów zamiast Szefa Mariana był Szef Wiesław. Hmm, pamiętacie może: Wiesław, Wiesław, Wiesław! :)
 
To jakiś koszmar, w jakim kraju my żyjemy? Związki chcą Profesora Czyżowicza na mediatora, he he he, to najwięszy dowcip tego roku. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
 
slawomir.siwy napisał:
Niech mnie ktoś szybko uszczypnie. Czy to może być prawda?
Może jednak to pismo nie zostało w końcu wysłałane do Ministra Banasia?

Pan
Marian Banaś
Szef Służby Celnej

W związku z brakiem odpowiedzi na pismo z dnia 27 lutego 2006 roku oraz nie podjęciem w wyznaczonym terminie rokowań w wymienionych w powyższym piśmie sprawach, zgodnie z art. 10 i art. 11 ust. 1 Ustawy z dnia o rozwiązywaniu sporów zbiorowych (Dz.U.Nr 55 z 1991 roku, poz.236 z późn. zm.) Zrzeszenie Związków Zawodowych Służby Celnej Rzeczypospolitej Polskiej wnosi o powołanie Pana Profesora Wiesława Czyżowicza jako mediatora w celu rozwiązania wynikłego sporu.

Pan Profesor Wiesław Czyżowicz jako były Szef Służby Celnej oraz były Przewodniczący Rady Celnej (organu doradczego przy Ministerstwie Finansów) wyróżnia się wysoką, a wręcz naukową wiedzą merytoryczną i praktyczną w zakresie specyfiki działalności Służby Celnej, a także wykazał się już bezstronnością i umiejętnościami mediacyjnymi, kiedy to jako moderator przyczynił się do zażegnania zaostrzenia sporu pomiędzy Związkami Zawodowymi a Szefem Służby Celnej R. Kwaśniakiem.

Ponadto Pan Profesor W. Czyżowicz w dalszym ciągu cieszy się dużym zaufaniem społecznym.

Przewodnicząca Zrzeszenia ZZ Służby Celnej RP

Barbara Smolińska

Puławy, dnia 14 marca 2006 roku


A jak tam Wasz mediator??? Dobrze napisałem - WASZ - bo na pewno nie mój :!: :!: :!: :!: :!: Jakoś z tej mediacji nie za wiele wyszło, przynajmniej ja nic nie słyszałem. :twisted:
 
To była jedna z samobójczych bramek, które strzelały sobie na zmianę centrale związkowe.
Choć chwalę federację za akcję informacyjną, którą przeprowadziła. JEDNAK JAK WIDAĆ TYLKO TAKA AKCJA NIE WYSTARCZY, TO JEST NIESTETY O WIELE ZA MAŁO.
 
Właśnie takie samobójcze bramki są pożywką dla rządu, bo skoro my się żremy między sobą to Warszawka uważa to za swój sukces i może po cichu wprowadzać w życie swoje plany destrukcji SC. Przypomina mi to trochę rozbiory Polski z XVIII wieku - Polacy się tłukli między sobą, to pogodzili nas Rosjanie, Niemcy i Austryjacy. Polska po 150 latach się odrodziła, a SC ??? Oby taka sytuacja nie powtórzyła się z nami. Tylko, że Słuby Celnej nikt nie będzie "odradzał" bo i po co skoro będzie dobrze działający aparat skarbowy, Straż Graniczna, Policja i oczywiście najważniejsze CBA !!!

"My wszyscy mamy to w du..., tylko dobrze ją wypnijmy, żeby rząd dobrze nas w nią kopnoł, a jak wylądujemy to wszyscy będziemy CYWILAMI"
 
Zastanawia mnie jedna kwestia, patrząc na moje podwórko. Są tu spore braki kadrowe, widać to szczególnie teraz gdy zaczął się sezon urlopowy. Przynajmniej raz w tygodniu słyszę teksty kierownictwa, że stara się o ludzi ale niestety nie ma ich skąd wziąść.
Masz racje Sławku, nie wierze w to, że zwolnienia nie dotkną S.C., tylko tak logicznie myślac - kogo Wawka zwolni, jak zredukuje obsadę w mojej Izbie, skoro tu i tak nie ma teraz komu pracować. Nie jest to pytanie do Ciebie, staram się tylo zrozumieć tryb myślenia rządu i za cholere nie widze tu logiki. Może poprostu jestem za głupi aby to zrozumieć. Jestem ciekaw jak przedstawia się sytuacja kadrowa w inych Izbach.
 
Naturalny uzysk etatowy nastąpi gdy np. zlikwidowanych zostanie połowa izb celnych albo i więcej oraz DUS-y. Nie wiem dlaczego nie UKS-y.
Kto będzie chciał przejść do innych izb to proszę bardzo, kto do skarbówki to też. Przechodząc do innej izby dostaniesz tylko równoważnik pieniężny albo jakąś mało wygodną kwaterę. Wiadomo jednak że nie wszyscy dostaną propozycje. Te zapowiadamne 10% w administracji rządowej do zwolnienia musi skądś się przecież wziąć.
Jedno jest niemal jednak pewne. Po tej reformie przyjdzie czas na kolejną, prawdopodobnie już za nowych rządów i stanie znów na tym, że z tej zreformowanej skarbówki trzeba dalej zwolnić 10%.
Warunkiem obecnej reformy winny więc być gwarancje zatrudnienia na np. 10lat oraz pakiet osłonowy dla tych co będą musieli odejść już teraz w ramach tych 10%(powiedzmy, że 3-4% to skarbówka i my) czy też odejść za parę lat jeśli nie będzie gwarancji zatrudnienia. Zauważcie, że skarbowcy samymi zapowiedziami PROTESTU doprowadzili do spotkania z Ministrem Finansów, tak więc redukcja/uzysk etatów będzie kosztem cła, jeśli nasze centrale związkowe nie powstaną.
Rząd zapowiadając zwolnienia w swojej administracji musi dążyć do tego aby odbyło się to w sposób cywilizowany i godnie podziękować swoim urzędnikom. Mam tutaj na myśli pakiet osłonowy dla zwalnianych.
 
Back
Do góry