• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Praca w na granicy

S

shout80

Gość
Witam,
czy sa wogóle jakieś szanse aby dostać pracę na granicy jako celnik nie mając żadnych kntaktów i znajomości??????
Staram się o pracę jako celnik, skończyłem szkołę celną, posiadam tytuł magistra a to niestety nie pomaga w niczym. Bez znajomości chyba ani rusz :-(.
 
Szanse są bliskie zeru i to nie dlatego, że nie masz znajomości. W katowickiej izbie takich granic ..... nie ma, za wyjątkiem pyrzowickiego lotniska.
Twoje pytanie jest spóźnione o dobre kilka lat. Napisz do dyrekcji na wschodzie, tam masz szansę.
 
Katowice przecież mają Cieszyn. Z tego co zauważyłem to prawie wszystkie miasta przyjmują pracowników do Izby Celnej tylko nie Katowice, tam wiecznie nie ma przyjęć. Ostatnio koleżanka mówiła mi, że jest bardzo dużo przyjęć do Pyrzowic ale jakoś w gazecie tego nie było. To gdzie takie informacje mogę uzyskać o naborze ???????
 
Wybacz, ale jak na magistra po kierunku "celnym" to masz nieaktualne wiadomości. Od 3 lat nie ma granicy celnej z innymi krajami Wspólnoty. Jak znajdziesz celnika na granicy w Cieszynie czy Zwardoniu to gratuluję. No chyba że akurat wraca z zakupów po czeskiej lub słowackiej stronie.
 
shout80 napisał:
To gdzie takie informacje mogę uzyskać o naborze ???????

Każda firma ma coś takiego jak kadry. Tam zapytaj.


PS. Coś nie za dobrze radzisz sobie z wiedza (że tak napiszę) ogólną, a celnik to musi szukać, szukać i szukać. Może daj sobie spokój. :roll:
 
Niestety szkoła nieprzygotowuje do pracy. Liczy się praktyka. Mój wykładowca to zawsze mówił i ja się zgadzam z nim. On gdy poszedł do pracy a pracuje jako celnik nawet nie wiedział co to było Cło a doszedł bardzo daleko, teraz wykłada w szkole i pracuje w Urzędzie Celnym. Mnie naprawdę interesuje ta praca i chciałbym ja wykonywać. Napewno będę wysyłał CV do skutku ale juz powoli traci się cierpliwość.
 
...

Jeśli mogę coś doradzić to nie opieraj swojej opinii na temat cła na podstawie wypowiedzi jednego człowieka który "doszedł bardzo daleko". Porozmawiaj ze zwykłymi zoll-ami może twój entuzjazm trochę opadnie. Co nie znaczy że Cię zniechęcam.
 
Drogi kolego może uchylisz rąbka tajemnicy kto cię uczył i nieprzekazał całej prawdy o cle, chętnie poznamy tego wybitnego celnika i nauczyciela , a może to zbawienie dla sc?
 
Back
Do góry