• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Pożegnanie Przewodniczącego ZOI Opole

slawomir.siwy

Administrator
Członek Załogi
Dołączył
1 Luty 2006
Posty
13 537
Punkty reakcji
4 501
Miasto
ZZ Celnicy PL
Witam.

Pozwalam sobie wkleić na forum publiczne, pożegnanie jakie przesłał do członków Związku w Opolu wieloletni Przewodniczący ZOI Opole Kolega Robert Schneider.

Witam Was koleżanki i koledzy.

Jak pewnie większość z Was wie, w marcu ubiegłego roku wygrałem w WSA Warszawa sprawę przeciwko Dyrektor IAS w Opolu, dotyczącą wydania decyzji zwalniającej mnie ze służby i po uchyleniu jej przez Szefa KAS, powróciłem do niej w dniu 13 grudnia 2021 roku. Niestety, z powodów osobistych moja przygoda z cłem, definitywnie zakończyła się 14 stycznia bieżącego roku, a w dniu wczorajszym zostałem oficjalnie pożegnany przez obecną dyrekcję IAS w Opolu.
Korzystając z możliwości, chciałbym Wam wszystkim bardzo serdecznie podziękować za te dwadzieścia kilka lat wspólnej służby, spotkań towarzyskich i osobistych, wyjazdów w góry, organizacji wydarzeń sportowych, działalności na niwie związkowej i zrywów protestacyjnych. Szczególnie chciałbym podziękować tym wszystkim, którzy wspierali mnie w tym trudnym czasie, po nieprzedstawieniu mi propozycji służby, kiedy to przez prawie rok, nie mogłem sobie znaleźć miejsca w życiu i motywacji do działania. Jednocześnie chciałbym przeprosić za wszelkie zaistniałe trudne sytuacje, w których mogłem nieświadomie kogokolwiek z Was skrzywdzić lub urazić - słowem lub czynem. Zawsze starałem się być wobec wszystkich Was, jak najbardziej życzliwy i uczynny, m.in. poprzez zaangażowanie się, jako przewodniczący lokalny ZZ Celnicy PL, w obronę Waszych praw i walkę o dobro naszej Służby (za co niestety zapłaciłem wysoką cenę).
Także, jeszcze raz, wielkie podziękowania za wszystko co dobrego spotkało mnie od Was i od naszej Służby i tylko wielka szkoda, że nie dane mi było podzielić się całą wiedzą i doświadczeniem zawodowym oraz osobistym, z nowymi koleżankami i kolegami funkcjonariuszami.
Serdecznie Was pozdrawiam i do zobaczenia pewnie nie raz i na Waszej służbie i na emeryturze .

Robert Schneider
 
I moją odpowiedź:

"Witaj Robert.

Dziękuję z całego serca za Twoją działalność związkową i służbę.

Pamiętam jak stawialiśmy pierwsze kroki na niwie związkowej, tuż przed wejściem do UE walcząc o Izbę w Opolu (skutecznie) i walcząc o ludzi, którzy mieli być alokowani z Opolszczyzny (około 60 osób - szok! - także skutecznie). Tak zaczynałeś, a kontynuowałeś wielkim projektem obywatelskim(także skutecznie), dzięki Wam wszystkim, Waszemu zaangażowaniu on się powiódł. W Policji ZZ gdzie jest 100 tys . funkcjonariuszy do dzisiaj Koledzy związkowcy podziwiają Was za to czego dokonaliście. Oni też zbierali w swojej sprawie podpisy i nie zebrali. Nam się udało, co było wielkim osiągnięciem. To był pierwszy w historii Polski projekt obywatelski, który przyjął Sejm i Senat i który wszedł w życie. Projekt choć zmieniony, to jednak jest dla wszystkich funkcjonariuszy czymś co zmieniło sytuację prawną naszej grupy zawodowej na naszą korzyść jak nigdy wcześniej. Kończyłeś w trakcie równie wielkiego wydarzenia - protestu w 2016 roku, który nigdy w historii, ani też później, nie odbył się na taką skalę w służbach państwowych. Na pikiecie w czerwcu 2016 roku była 1/3 formacji. To tak jakby do WWy pojechało 33 tys Policjantów. Wszystkie SM miały protest w 2018 roku i z wszystkich służb było 30 tys., co jest oczywiście bardzo dużą liczbą, ale gdzie tam do naszej 1/3. To czynniki decyzyjne w MF, ówczesne kierownictwo Służby Celnej, swoim działaniem do tego doprowadzili.

Jesteś wielki Robert i Wy wszyscy zaangażowani w te i inne inicjatywy jesteście wspaniali. Dziękuję Wam za wsparcie.

Odczuwamy Twój brak Robert jako przewodniczącego w Opolu bardzo.

Jestem przekonany, że mimo Twojego odejścia ze służby, podejmiemy jeszcze wspólnie inicjatywy dla dobra służby. Służba powinna się rozwijać, a tak nie jest, mówiąc delikatnie i musimy wszyscy dążyć do tego, aby to zmienić. To samo dotyczy KAS i statusu pracowników. Są ogromne możliwości i będziemy je podejmować.

Wierzę, że zrobimy to wszyscy razem i zaangażujemy jeszcze także tysiące innych.

Pozostajemy w kontakcie w tej sprawie, bo wiem, że mimo odejścia, dobro służby zawsze będzie dla Ciebie istotnym zagadnieniem.

Jeszcze raz wielkie dziękuję.

Ps. Dodam, że ja także wróciłem do służby, co zapewne wszyscy wiedzą. Załączam Komunikat Zarządu w tej sprawie. To nasze wspólne wielkie kolejne zwycięstwo nad systemem, który w 2017 roku przekreślił nasze szanse ustawowo. Mieliśmy nie mieć prawa do uzasadnienia powodów zwolnienia i do odwołania. Tak to planowali, ale obaliliśmy to!

Pozdrawiam

Sławomir Siwy"
 
Back
Do góry