Poświadczenie bezpieczeństwa

Karolcia0989

Nowy użytkownik
Punkty reakcji
5
Dzień dobry wszystkim, chciałam zapytać czy kto się orientuje, jaki jest szacunkowo czas oczekiwania na poświadczenie bezpieczeństwa? Czy nadal obowiązuje nowelizacja że wydaje je Inspektor ds Inf. Niejawnych w Izbie, czy z powrotem wrócił zapis że takie poświadczenie przechodzi przez ABW, bo to zapewne wydłuży czas oczekiwania? Z góry dzięki za odpowiedź, pozdrawiam.

RawRat

Nowy użytkownik
Punkty reakcji
14
Dzień dobry wszystkim, chciałam zapytać czy kto się orientuje, jaki jest szacunkowo czas oczekiwania na poświadczenie bezpieczeństwa? Czy nadal obowiązuje nowelizacja że wydaje je Inspektor ds Inf. Niejawnych w Izbie, czy z powrotem wrócił zapis że takie poświadczenie przechodzi przez ABW, bo to zapewne wydłuży czas oczekiwania? Z góry dzięki za odpowiedź, pozdrawiam.
Ja czekałem prawie 2 miesiące. I niby ABW

PJS

Dobrze znany użytkownik
Punkty reakcji
1 464
Miasto
Polska
To zależy do jakiego poziomu niejawnosci ma być dostęp. Do zastrzeżonych wydaje DIAS (inspektor działa z jego upoważnienia i przeprowadza sprawdzanie), wyżej ABW. W ABW procedury mogą trwac pół rokua nawet dłużej. Ja przy odnawianiu poświadczenia czekałem prawie rok, nie tylko ja.

Karolcia0989

Nowy użytkownik
Punkty reakcji
5
To zależy do jakiego poziomu niejawnosci ma być dostęp. Do zastrzeżonych wydaje DIAS (inspektor działa z jego upoważnienia i przeprowadza sprawdzanie), wyżej ABW. W ABW procedury mogą trwac pół rokua nawet dłużej. Ja przy odnawianiu poświadczenia czekałem prawie rok, nie tylko ja.
Z tego co się orientuję to chyba tutaj chodzi o klauzule "poufne". Hmm to co tam jest takiego weryfikowane że taki czas oczekiwania na poświadczenie? 😁

PJS

Dobrze znany użytkownik
Punkty reakcji
1 464
Miasto
Polska
........ Hmm to co tam jest takiego weryfikowane że taki czas oczekiwania na poświadczenie? 😁
W ABWerze też mają braki kadrowe. Weryfikowane może być wszystko co jest w ankiecie + sprawdzenia w innych dostępnych dla abw zródłach

standby2

Dobrze znany użytkownik
Punkty reakcji
497
Karalność za byle g.............., zatrzymanie paszportu, zgodność ilości kasy na koncie z wydatkami ..........działki /nieruchomości/. Generalnie masz być jak Marian Krystaliczny. Oczywiście Ty masz być bo on i jemu podobni wszystko na żony zapisali.

piracius

Dobrze znany użytkownik
Punkty reakcji
734
Karalność za byle g.............., zatrzymanie paszportu, zgodność ilości kasy na koncie z wydatkami ..........działki /nieruchomości/. Generalnie masz być jak Marian Krystaliczny. Oczywiście Ty masz być bo on i jemu podobni wszystko na żony zapisali.
Niektórzy nawet nie musieli, utrzymują się z aktywności w fundacjach ;) to i majątku nie posiadają ... no może ten darowany:unsure:

Do góry