• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Porządek na forum

tax.uniforme

Nowy użytkownik
Dołączył
2 Luty 2006
Posty
383
Punkty reakcji
0
Drodzy admini, ustawcie poszczególne fora dotyczące izb celnych w porządku alfabetycznym, bo jak na razie trudno jest się w tym połapać.
 
Tak też się pewnie stanie jak prawisz tax.uniforme...
Tworząc to forum, które miało być w początkowym zamyśle tylko regionalne (IC Opole) nie przewidywaliśmy, że ktokolwiek z poza regionu opolskiego tu zaglądnie i zabierze głos, dlatego forum Opolskie zostało umieszczone na pierwszej pozycji.
Poczekajmy do przyszłego tygodnia, jeśli faktycznie forum celnicy.pl zdobędzie popularność wśród "Braci Celniczej", to fora regionalne zostaną uporządkowane w sposób alfabetyczny.

Yosi
 
Re: tax.uniforme

Po kilku dniach działalności Forum Służby Celnej RP moze sie pochwalić wysoką odwiedzalnością. Jak dotąd nikt z forumowiczów nie zauważył ww utrudnień. Ponieważ lepsze jest wrogiem dobrego, proponuję tax.uniformowi: -Wznieś się kolego! I jeszcze jedna uwaga. Podział formu na poszczególne izby był wyjątkowo udanym posunięciem. Do tej pory mogliśmy czytać, miedzy innymi na www.wssc.szu.pl, co boli pracowników i funkcjonariuszy SC. Teraz wiemy gdzie boli. Gratulacje dla pomysłodawców i osób prowadzących Forum Służby Celnej RP!
 
Drogi Obserwerze. Wybacz zwłokę w odpowiedzi, ale nie zawsze człek ma dostęp do sieci.
To, że nikt nie zauważył, nie zgłosił tego problemu nie oznacza, że go nie ma. Moja uwaga była czysto techniczna. Chyba lepiej szukać podforów kiedy są uporządkowane wg. jakiegoś klucza, np. alfabetycznego. Dlaczego Ci to przeszkadza?
 
Sorry. Przegłądam forum i co?? Robi się bałagan. Ludzie!!! uporządkujcie tematy... (mowa o ogolnych) bo jeszcze trochę i będzie MEKSYK.
Pozdrawiam :lol:
 
Szanowny Kolego j_a_nek_legalista ma niestety rację. W związku z naruszeniem świętego regulaminu tego szacownego formum natychmiast poddam sie samokrytyce i wystąpię do Admina z wnioskiem o samoukaranie. Skorzystam jednak z prawa ostatniego słowa i spytam ciebie: -Na podstawie którego paragrafu, artykułu i ustępu Statutu FZZSC I. Fołta nakazała członkom KW FZZSC zawiesić Kol. S. Siwego w prawach członka tego szemranego gremium? Dlaczego, jako funkcjonariusz/pracownik SC i uczestnik forum nie zwracasz uwagi na sprawy wielkiej miary, koncentrując sie na małoznaczących kwestiach regulaminowych? Dlaczego nie udzieliłeś wsparcia moralnego Kol. S. Siwemu?
 
j_a_nek głupio ci? Tacy legaliści jak ty próbuja wmówić wszystkim, że nie można z przyczyn formalnych robić tego co słuszne. Wstydź ję j_a_nek.
 
O czym Ty dyskutujesz?
Janek słusznie zauwazył problem dotyczący regulaminu i netykiety.
Tutaj nie chodzi o to czy ktos ma prawo czy nie rozmawiać , lecz w jakiej formie odbywa się ta dyskusja.
Jest regulamin, jest netykieta. Wchodzisz w jakieś miejsce, racz przestrzegać reguł jakie w nim obowiazują.
 
Teoretycznie każdy może mówić i czuć, co myśli - Sławomir Siwy Mar 20, 2006

Zdania osób odwiedzających forum (od 700 do 900 dziennie) są oczywiście podzielone. Większość uważa jednak, że powinna być pełna swoboda w wyrażaniu swoich myśli. Szkoda tylko, że te myśli są często aż nadto bulwersujące i trącają wulgaryzmami. Ale jak już pisałem winę za taki stan rzeczy ponoszą również niektórzy odwołani dyrektorzy, w wielu izbach część pozostałej wyższej kadry kierowniczej oraz działania Ministerstwa Finansów na przestrzeni kilku ostatnich lat.

Od chwili powstania tego znakomitego forum zmienił się ogląd negatywnych zjawisk w naszej Służbie. Winę za fatalny stan rzeczy ponoszą nie tylko niektórzy odwołani dyrektorzy, w wielu izbach część pozostałej wyższej kadry kierowniczej oraz działania Ministerstwa Finansów, ale również oportunizm, hipokryzja i kunktatorstwo organizacji związkowych. Dlatego osobom szczerze zaangażowanym w działalność związkową czasami puszczają nerwy. Mnie również frustruje brak mocego poparcia forumowiczów dla Sławka Siwego w obecnej sytuacji! Twórca regulaminu Ogólnopolskiego forum dyskusyjnego Służby Celnej chyba nie przewidział takiej sytuacji. Może czas na nowelizację?
____________________________________________________________
W ostateczności KC OFSC może przegłosować zawieszenie nie_celnika w prawach forumowicza. Kto jest za?
 
Ordnung muß sein!

Mali ludzie bez kręgosłupów i charakterów, o jajach nie wspomnę. Sławek Siwy stworzył to forum w najlepszej wierze dla dobra Służby Celnej, a WY nie dorośliście do tego. Dalej hołdujecie zasadzie: Byle nasza wsi (IC) spokojna, byle nasza wsi wesoła. W swoich malutkich umysłach nie ogarniacie nieszczęścia, jakie nadchodzi na Służbę i czepiacie się porządnych ludzi o błędy proceduralne. Odmóżdżony ludzie celniczy: Ruki pa szwam i morda w kubeł! Większość z WAS sprzeda Siwego za gwarancję zatrudnienia i marnie płatną posadkę. Brzydzę sie WAMI!
 
Pamiętaj o bliskości ciała i koszuli.Ludzie przestali wierzyć,że cokolwiek się zmieni,na nic zatem wysiłki Pana Siwego.Co Władcy ustalą w ministerstwie to będzie zrealizowane.
 
Przyznam, że spodziewałem się kąśliwej reakcji po zwrócenie uwagi osobie, która za nic ma obowiązujące reguły i zaśmieca forum. Przed wysłaniem listu odświeżyłem sobie regulamin i już nieco uspokojony, że prawo stoi za mną napisałem grzecznie prośbę do admina. I co się okazało? Okazało się, że łamanie przyjętych reguł i bałaganiarstwo jest dla niektórych cnotą. Tylko tax.uniforme zgodził się z moją opinią (i chwała mu za to – widać, że jego świat wartości moralnych nie został nadwyrężony trudami służby). Łudzę się jeszcze, że może „ci niektórzy” wieszający po mnie „psy i koty” z wściekłości nie potrafią czytać ze zrozumieniem. A jak rzeczywiście wściekłych bałaganiarzy jest więcej niż to się mogło wydawać i na dodatek robią to z rozmysłem?
Akurat napisanie mojej prośby do admina zbiegło się z wydarzeniem w gdyńskim autobusie. Tam również człowiek, któremu wydawało się, że stoi za nim prawo zwrócił uwagę osobnikom postępującym ewidentnie wbrew przyjętym w tym miejscu regułą, że źle czynią. Zdawać się może że to dwa odległe, nie związane w żaden sposób ze sobą wydarzenia. Ale jak się nad tym choć trochę zastanowić, to jednak widać podobieństwo. A gdy tak się nad tym jeszcze głębiej zastanawiać, to tych podobieństw jest więcej i więcej, aż się ciepło robi na karku i skóra cierpnie na głowie. Okazuje się, że tu, na forum i tam w miejskim autobusie mamy do czynienia z taką samą anarchią. I może do przyjęcia jest to, że łysi to anarchiści, ale na pewno nie do przyjęcia jest to, że anarchistami są ludzie tutaj piszący - wybrani specjalnie, o wysokiej świadomości moralnej, osoby na co dzień egzekwujące prawo czyli takie, które powinny cechować się wysoką świadomość prawną. A z czym mamy do czynienia? Okazuje się, że nie_celnik, wściekły i jeszcze paru inny gości to osoby o przynajmniej dwóch twarzach. Na co dzień osoby prawe a w matrixe, na forum, anarchiści. Może to za ostre określenie – a więc przynajmniej bałaganiarze albo sympatycy bałaganiarza.
Przy okazji przejrzałem nieco forum pod kątem bałaganu. I co się okazało?
I tutaj apel do administratora – na forum panuje ogólny bałagan i rozprężenie. Forumowicze piszą gdzie chcą i jak chcą (Dla nie_celnik, wściekły i old coś tam - nie zrozumcie przypadkiem „co chcą” bo nie o tym piszę).
A dlaczego z uporem maniaka czepiam się „niby drobiazgów” jak twierdzi gość (cyt. „Dlaczego, jako funkcjonariusz/pracownik SC i uczestnik forum nie zwracasz uwagi na sprawy wielkiej miary, koncentrując się na małoznaczących kwestiach regulaminowych?”). Dlatego, że po prostu przez takich anarchistów-bałaganiarzy jak osoby które mnie zaatakowany, w natłoku licznych wątków coraz trudniej śledzić te wypowiedzi, które są interesujące. Nie_celnik i jego sympatycy nie rozumieją, że regulamin forum jest dla forumowiczów, a nie przeciwko nim, i że został stworzony w zasadnie tylko po to by zapewnić porządek. Są przy tym nerwowi i nawiedzeni, przez co wydaje im się, że wszędzie naokoło, w każdym jednym forumowiczu czai się przeciwnik Sławka co go w KW zawiesili.
 
Bardzo prawdopodobne jest, że powrócimy do obowiązkowej rejestracji co najmniej na pisanie. Z tym wiążą się jednak pewne dylematy, które musimy rozważyć. Myślę, że może to nastąpić z pocz. grudnia.
 
Bez rejestracji forum traci sens. Nie chodzi o to, żeby kogoś usiłować zidentyfikować ale o to, że zarejestrowany użytkownik posiada tożsamość kreowaną prezentowanymi przez siebie poglądami. Brak rejestracji prowadzi wprost do anarchii. Taki proces doskonale widać na przykładzie forum cieszyńskiego którego formuła sięga dna i przynosi wstyd SC. Nie trafia do mnie argument, że rejestracja utrudnia prowadzenie dyskusji. Jeżeli utrudnia, to tylko pieniaczom. Forum rozrasta się, a nieporządek powiększa się jednak szybciej. I nie wiem o jakie dylematy chodzi i co może być ważniejsze od potrzeby jego utrzymania.
 
j_a_nek jeśli sie nie nadajesz do burzy mózgów i łakniesz porządku jak kania dżdżu, to polecam forum Fołty na stronie Federacji. Samo czytanie jedynych słusznych pism Fołty będzie wyzwaniem dla twojej "uporządkowanej"percepcji.

Acha! Nie zapomnij sie tam zarejestrować :D
 
Back
Do góry