• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Ponowne wartościowanie stanowisk i stopni.

Paszczak

Nowy użytkownik
Dołączył
21 Lipiec 2010
Posty
126
Punkty reakcji
0
IC w Łodzi podobno... podkreślam podobno jest w posiadaniu Protokołu pokontrolnego w sprawie wartościowania... (Podobno - prawdopodobnie... nie wypadł jakoś... pozytywnie... )

Pytania:
Czy odbędzie się ponowne wartościowanie?

Czy będzie dotyczyć wszystkich pracowników ... czy tylko tych co zgłosili zastrzeżenia.?

Czy ponowne wartościowanie ma dotyczyć "starych funkcjonariuszy" czy też również "dawnych cywili" ?

Czy protokół jest tak utajniony że nikt nie może zerknąć ?

Czy to jest że wartościowanie odbędzie się w IC w Łodzi ????

Ponowne wartościowanie ma odbyć się w kilku izbach w Polsce...

Co na to związki zawodowe ???? Bo chyba brały w tym udział jako czynnik społeczny...
A może by tak ktoś rozesłał... protokół pokontrolny... mam na myśli ZW...
Nie mam zamiaru zaczynając ten wątek pocieszać co niektórych lub dawać nadzieję ... po prostu chcę wyjaśnić sprawę na forum... bo myślę że to nie powinno być żadną tajemnicą.


Podpis
Udupiony- żeby nikt nie myślał że mi dobrze
;)
 
Ostatnia edycja:
U as w Izbie Olsztyn tez wyszło źle ale z tego co się orientuje ma być nowe wartościowanie (niestety tych osób co się nie odwoływały) reszta pewnie zyska 0,02 pkt i powiedzą ciesz się bo masz wyżej. Żenada!!!
 
Kolego Paszczak,
chyba nie sądzisz, że oborowy przyzna się do błędu. Wszyscy wiedzą, że w IC Łódź było przyzwolenie żeby po swojemu wartościować, czyli człowieka, oborowy zwartościował, pabianicki przyklepał, a zorganizowana grupa ds. wartościowania rozdała po oddziałach kopytko zmieniając tylko nazwisko, że wszysko w należytym ładzie
Ponowne wartościowanie? Tu ludzie są tak zastraszeni, że odwołania złozyła garstka osób.
 
Ostatnia edycja:
IC w Łodzi podobno... podkreślam podobno jest w posiadaniu Protokołu pokontrolnego w sprawie wartościowania... (Podobno - prawdopodobnie... nie wypadł jakoś... pozytywnie... )

Pytania:
Czy odbędzie się ponowne wartościowanie?

Czy będzie dotyczyć wszystkich pracowników ... czy tylko tych co zgłosili zastrzeżenia.?

Czy ponowne wartościowanie ma dotyczyć "starych funkcjonariuszy" czy też również "dawnych cywili" ?

Czy protokół jest tak utajniony że nikt nie może zerknąć ?

Czy to jest że wartościowanie odbędzie się w IC w Łodzi ????

Ponowne wartościowanie ma odbyć się w kilku izbach w Polsce...

Co na to związki zawodowe ???? Bo chyba brały w tym udział jako czynnik społeczny...
A może by tak ktoś rozesłał... protokół pokontrolny... mam na myśli ZW...
Nie mam zamiaru zaczynając ten wątek pocieszać co niektórych lub dawać nadzieję ... po prostu chcę wyjaśnić sprawę na forum... bo myślę że to nie powinno być żadną tajemnicą.


Podpis
Udupiony- żeby nikt nie myślał że mi dobrze
;)

jesteś młody, masz u pabianickiego fory
 
Nie liczcie na cuda,po prostu dostosują opisy i zakresy obowiązków do stanowisk tak aby już nie można było się przyczepić,popracuję też nad czasochłonnością i będzie już dobrze a nawet świetnie.
 
Po raz kolejny widać jaki to był przekręt.
I lizusostwo:mad:
1242950743_lizus.jpg
 
Witam.
Nie sądzę zeby kogos ponownie zwartosciowali.Nikt sie nie przyzna do błedu. Może garstka skorzysta po zmianie zarządzenia 43, ale z tego co widać - przybędzie zadań nisko zwartoścowanych.
 
fikcja

Witam.
Nie sądzę zeby kogos ponownie zwartosciowali.Nikt sie nie przyzna do błedu. Może garstka skorzysta po zmianie zarządzenia 43, ale z tego co widać - przybędzie zadań nisko zwartoścowanych.
Koniec weekendu,wartościowanie to fikcja, która uaktywniła matołowatych inzynierów. Teraz pisza dorka do jacka, jacek do jarka, jarek do maćka, maciek do wacka tego miedzy nogami i wiecznie brak im ludzi.-- Chinczyki spierdolili z tego high life-u na budowie, a chłopaki z petrobudowy najlepiej czują sie w urzedzie. Interpretacje przepisów to jest już ich hobby. Firmy tez spierdzieliły, Agencje w 2004 roku zwolniły 3/4 agentów celnych i dają sobie rade. Teraz trzeba głosować na SLD czekajac, że Jajcek K. mecenas już nie pomoże. Urząd dla Normalnych a nie dla nawiedzonych Nauczycieli Nauczania Poczatkowego. Nauczyciele i inzynierowie dla zachowania koryta zrobią wszystko żeby zachować dostęp do koryta. Ze swoimi kwalifikacjami to "panowie" inzynierowie doły kopać a nie reprezentować ten kraj w urzędzie przebrani w śmieszne uniformy.Wartościowanie to fikcja co widać po ekspertach od kacika małego geja i przyjaznego urzędu . Dać im brązową odznake zasłużonych dla służby. Gówno też jest Brązowe i Beżowe jak niektórzy Eksperci.
 
Ostatnia edycja:
fałszowanie statystyki

Koniec weekendu,wartościowanie to fikcja, która uaktywniła matołowatych inzynierów. Teraz pisza dorka do jacka, jacek do jarka, jarek do maćka, maciek do wacka tego miedzy nogami i wiecznie brak im ludzi.-- Chinczyki spierdolili z tego high life-u na budowie, a chłopaki z petrobudowy najlepiej czują sie w urzedzie. Interpretacje przepisów to jest już ich hobby. Firmy tez spierdzieliły, Agencje w 2004 roku zwolniły 3/4 agentów celnych i dają sobie rade. Teraz trzeba głosować na SLD czekajac, że Jajcek K. mecenas już nie pomoże. Urząd dla Normalnych a nie dla nawiedzonych Nauczycieli Nauczania Poczatkowego. Nauczyciele i inzynierowie dla zachowania koryta zrobią wszystko żeby zachować dostęp do koryta. Ze swoimi kwalifikacjami to "panowie" inzynierowie doły kopać a nie reprezentować ten kraj w urzędzie przebrani w śmieszne uniformy.Wartościowanie to fikcja co widać po ekspertach od kacika małego geja i przyjaznego urzędu . Dać im brązową odznake zasłużonych dla służby. Gówno też jest Brązowe i Beżowe jak niektórzy Eksperci.
Proponuję zbierać informację na temat fałszowania statystyki.Np. w uproszczeniach wskazuje się jako jedno zgłoszenie każdą pozycję. Tak samo jest w postępowaniach celnych. Wartościowanie i statystyka to fikcja całkowita za która odpowiada ta osoba co wysyła informacje do Warszawy.Kto podpisuje te statystyki,no kto> Jajcek Kaplica świeci w oczy wzrostem obrotu tylko co z dochodami. Po wyborach może to być jeden z argumentów dla tych co Boga Honor i Ojczyznę wyssali z mlekiem propagandy sucesu z lat siedemdziesiątych i hasła "oficeryje od fałszerstw łączcie się". Oficeryje co swój interes przekładaja nad interes państwa. Tak jest w statystyce i wartościowaniu.Gówno jest brązowe jak nasza ekspertka. PO PSL wie że jest źle w cle SLD i PiS także znają sytuacje w Łodzi,tylko ponieważ nikt się na tym nie zna a kasa płynie mniejsza lub większa to toleruje sie patologie z katabasem w tle.
 
Ostatnia edycja:
Kapelan potrzebny jest nam jak dziura w moście. Faryzeusze i hipokryci no bo jak komuch i wściekła menopauza może twierdzić,że przestrzega dziesięciu przykazań. dekalog mówi, ze nie bedziesz miał Boga innego, a dla naszych oficeryjów z SSC Bogiem jest mamona.
 
Bywają chwile w życiu , że słyszy się wolania - Komuno wróć ! Otóż , ona (Ona) nie musi wracać! Materia , z którą mamy do czynienia w dniu powszednim jest niczym innym , jak Komuną w czystej postaci. Potrzeba jeszcze 100 lat , aby procesy tworzenia demokracji zaczęły
istnieć w postaci zachodniej, nie wiem czy w wydaniu amerykańskim, czy też europejskim. Jedno jest pewne - żadna z czterech partii uzyskująca w Polsce minima pozwalające na udział w rządzeniu nie przeprowadzi istotnych reform , pozwalających na powiększenie dobrobytu najniższych warstw społecznych w naszym kraju.
 
Koniec weekendu,wartościowanie to fikcja, która uaktywniła matołowatych inzynierów. Teraz pisza dorka do jacka, jacek do jarka, jarek do maćka, maciek do wacka tego miedzy nogami i wiecznie brak im ludzi. (...) Nauczyciele i inzynierowie dla zachowania koryta zrobią wszystko żeby zachować dostęp do koryta. Ze swoimi kwalifikacjami to "panowie" inzynierowie doły kopać a nie reprezentować ten kraj w urzędzie przebrani w śmieszne uniformy.Wartościowanie to fikcja co widać po ekspertach od kacika małego geja i przyjaznego urzędu . Dać im brązową odznake zasłużonych dla służby. Gówno też jest Brązowe i Beżowe jak niektórzy Eksperci.
Niestety muszę zgodzić się z szanownymi przedmówcami.
Zgodnie z Zarządzeniem i poleceniem Szefa SC w Referatach i Sekcjach Dozoru nastąpiło ponowne wartościowanie stanowisk... a co za tym idzie i ludzi... Niestety nie da się rozdzielić tych rzeczy.
Ale do rzeczy.
No i co ?
Wyszło niestety jak by nie było przypisując bez kombinowania czynności co do osób (a co za tym idzie stanowiska) że trzeba niektórym osobom podnieść stanowiska. Tak to prawda. Ale ale...
Niestety po raz kolejny stwierdzam że całe wartościowanie jest to jawne łamanie prawa, ( bo jak to można określić nie stosowanie się do Zarządzenia, czy polecenia SC ?)
Nie wspomnę o innych rzeczach jak przełożeni mogą spojrzeć prosto w twarz swoim pracownikom.
Otóż...
Wystarczył jeden telefon żeby ponowne wartościowanie zrobić ... ponownie i to szybko... w sposób taki, żeby nie podnosić stanowisk.
Rozkaz prosty... rozpisać czynności w taki sposób żeby nikt nie mógł "awansować" !!!!!
A to braknie... 0,02 pkt., 0,03 pkt., itp.
Całe ponowne wartościowanie ma pozostać w słynnym systemie Sowa ( dla czego nie dzięcioł ? - lepiej by pasowało).
Wątpię żeby ktoś mógł się zapoznać z ponownym wartościowaniem... bo ?
Wartościowanie stanowiska a co za tym idzie wykonywanie czynności na danym stanowisku (nie wspomnę o czasochłonności) ma się nijak do zakresu czynności i obowiązków...
Wartościowanie to fikcja.
 
wartościowanie to fikcja, która uaktywniła matołowatych inzynierów ....
Nowości nie będzie, juz przy pierwszym wartosciowaniu mecenasowa odsyłała do WC2 SOWĘ do ponownego pogmerania (łatwo to zweryfikować,niektórzy powinni mieć jeszcze wydruki poprzednich wersji). Kadrze inzyniersko-figlorajskiej to zasadniczo była rybka, udało jej się po cichu zwartosciować wysoko tradycyjne przyjaźnie,a nie stanowiska. Klucze były rózne lawstoranckie, imprezowe, młody na młodego ...,
i teraz młodszy specjalista odwala robote za starszego specjalistę, a starszy spec. za eksperta, bo ekspert robi figloraja
 
Ostatnia edycja:
Może ktoś mi odpowiedzieć po jaką ... ponownie mi podsunięto Kartę Opisu stanowiska "Wartościowanie" do podpisu????
Zadania mi dodano, część ujęto, czasochłonność w cały świat... a wskaźnik stanowiska jak był taki jest.
Natomiast u byłych cywili wskaźnik jest 0,00 o co tutaj chodzi ?
Tłumaczenie jest zdumiewająco wymijające. Niektórzy kierownicy odpowiadają że tak ma być, nie zadawać pytań, a niektórzy twierdzą że wskaźnik dla niektórych jest 0.00 bo byli cywilami ?
Ale jak mnie pamięć nie myli to od ostatniego wartościowania byli już funkcjonariuszami.
A do zakresu zadań i obowiązków.... to.... ma się zupełnie... nijak....
O co chodzi ??????
Czy to może nie jest kombinowanie... utworzenie stanowisk o kategorię wyższą co dla niektórych ?
I możliwość podskoczenia... po cichutku... ???
W dalszym ciągu robią nas w jajo a emerytury ... temat zastępczy.!!! Aby do euro... i temat emerytur zniknie.
 
4 pały JP nie za nic

Może ktoś mi odpowiedzieć po jaką ... ponownie mi podsunięto Kartę Opisu stanowiska "Wartościowanie" do podpisu????
Zadania mi dodano, część ujęto, czasochłonność w cały świat... a wskaźnik stanowiska jak był taki jest.

Quasi-aktualizacja opisu stanowiska, czyli np. w UC2 Łódź. żonglerka zadaniami, wartościami, czasochłonnością.Zysk dla gorzej zwartościowanch żaden, a roboty może więcej, bo wartość stanowiska pozostała bez zmian.
U JP wszystkim podsunięto taki dokument za podpisem.
W zasadzie do kosza. Papier in blanco: brak zatwierdzenia opisu przez mecenasową i nieogolonego, same daty bez podpisów są wczesniejsze niż data zapoznania funkcjonariusza.
Kolejna fikcja i brak znajomości przepisów przez inżynierską kadrę.

Zarządzenie nr 43/2010 MF w sprawie zasad dokonywania opisów...
§ 13.
1. Szef Służby Celnej:
1) zatwierdza projekt opisu ....
§ 14.
1. Osoba nadzorująca zapoznaje funkcjonariusza celnego z zatwierdzonym opisem, na którym ma on pełnić służbę.
2. Fakt zapoznania z zatwierdzonym opisem funkcjonariusz celny potwierdza własnoręcznym podpisem na karcie opisu stanowiska służbowego. W przypadku odmowy złożenia podpisu osoba nadzorująca sporządza na tę okoliczność adnotację na karcie opisu stanowiska służbowego.
§ 15.
1. Opis podlega aktualizacji.
2. Aktualizacja opisu następuje z inicjatywy kierownika urzędu.
3. Aktualizacji dokonuje się w przypadku zmiany:
1) zadań realizowanych na określonym stanowisku służbowym, ich wartości lub czasochłonności stanowiskowej; przepisy § 1, 6, 7, 9, 10, 12-14 stosuje się odpowiednio;
2) innych niż wymienione w pkt 1 elementów opisu; przepisy § 1, 7, 9, 10, 12 i 14 stosuje się odpowiednio...
 
Quasi-aktualizacja opisu stanowiska, czyli np. w UC2 Łódź. żonglerka zadaniami, wartościami, czasochłonnością.Zysk dla gorzej zwartościowanch żaden, a roboty może więcej, bo wartość stanowiska pozostała bez zmian.
U JP wszystkim podsunięto taki dokument za podpisem.
W zasadzie do kosza. Papier in blanco: brak zatwierdzenia opisu przez mecenasową i nieogolonego, same daty bez podpisów są wczesniejsze niż data zapoznania funkcjonariusza.
Kolejna fikcja i brak znajomości przepisów przez inżynierską kadrę....

czyli mecenasowa - kierownik urzędu i magister praw wszelakich - będzie musiała oficjalną dokumentację pracowniczą antydatować,
w jakiej szkole tego uczyli?
 
Back
Do góry