• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Policjanci masowo wyjeżdżają do Anglii kiedy celnicy

W

Wisio

Gość
Najdalej za sześć miesięcy w policji zabraknie 12, a nawet 16 tysięcy funkcjonariuszy. To co ósmy policjant - ostrzega poufny raport Komendy Głównej Policji. Część z nich zamiast Polaków będzie chronić Brytyjczyków i Irlandczyków - pisze "Dziennik".

:lol: Jak tak dalej pójdzie ostatni gasi magnetofon
 
W żadnym innym kraju, nikt by nie pozwolił na to, aby wyszkoleni za ciężkie pieniądze funkcjonariusze policji odchodzili ze służby do pracy w innym kraju. Czy nasza władza nie może zrozumieć tego że ludziom trzeba godziwie zapłacić za wykonywaną pracę a nie dawać na waciki? Jeszcze troche to w tym kraju zostaną sami emeryci, renciści i młodzież ucząca się, której część i tak po maturzę wyjedzie studiować a później żyć za granicę.

.......mi już brakuje cierpliwości.
 
już niedługo.

-jeszcze 2 tygodnie (czekam na potwierdzenie) i po 14 latach zrywam się z tego syfu . Już dość - tej nerwówki i niepewności jutra.Czas na normalność -3majcie kciuki ..........
 
JUz tam jeastesmy

Drodzy koledzy i koleżanki , juz jesteśmy na Wyspach , ze mna na lotnisku pracuje dwóch byłych celników... i każdy z nasz jest szanowanym fachowcem....... .

Nie pracujemy wprawdzie w cle , ale robimy praktycznie to samo ponieważ odpowiadamy za bezpieczenstwo tzn. np. obsługujemy zestwy do przeswietlania bagażów , kontrolujemy przesyłki- taka jest tam rola pracowników lotniska.

A pracę dostaliśmy bo w cv mieliśmy napisana kilkuletnia pracę w cle.

Pozdrawiamy wszystkich!!!!!! hej!!!!!
 
Do "Zielona Wyspa". Czy mógłbyś coś więcej napisć o o tym jak dostałeś pracę i jakie są wymogi? Jeżeli nie opiszesz, uszanuję to. Dziękuję i pozdrawiam.
 
do przedostatniego

Witam ponownie , na poczatku składasz cv do biura pracy ( tak było z nami) , ale wiem ,że można składac też np. w dyrekcji lotniska , lub w portach morskich( też oposzukują fachowców).
nastepnie zostaliśmy zaproszeni na rozmowe - ważne!!! trzeba miec wszystkie dokumenty z cła ze ssoba!!! każdy najmniejszy kurs!!!- przetłumaczone.

Rozmowa była krótka z głównym oficerem bezpieczeństwa na lotnisku , kilka rzeczowych pytań - nadmienia bardzo prostych - typu co zrobisz jak znajdziesz podejrzaną substancję , jak odróżnic czy papierosy w duzych ilościach są np. z Irlandii czy z innego kraju. Potem było sprawdzenie czy potrafimy odcztac obraz z haimana.. i dobrze go zinterpretujemy..

Wazne--- musisz miec zaswiadczenie ważne o niekaralnosci!!!

na koniec gratka---- Wykonują telefon do Polski na stacjonarny numer do Twojego przełożonego w Cle i rozmawiaja z nim oczywiście po Polsku przez tłumacza- wypytując o opinie o Tobie....- mnie sie udało bo naczelnik był w porządku i go zdążyłem uprzedzić.

Nastepnie do pracy!!!!!! Aha i mimo dobrej według mnie znajomości języka , skierowano mnie na doskonalący kurs język opłacany przez pracodawce....

Pamiętaj tylko , że to nie jest tak ,że tutaj czekają z otwrtymi ramionami na nas... Pozdrawiam.
 
No właśnie

:lol: No tak to bywa ludzie coraz liczniej odchodzą z pracy a reszta z tych co zostaje jest dociskana kolanem do ziemi kiedy
Ciekawe :lol: kiedy ktoś się zorientuje ze ma samych młodziaków ( bo na szkolenia akurat nie miał kasy)
:lol: A rąsia wiadomo gdzie
 
Re: już niedługo.

xrz napisał:
-jeszcze 2 tygodnie (czekam na potwierdzenie) i po 14 latach zrywam się z tego syfu . Już dość - tej nerwówki i niepewności jutra.Czas na normalność -3majcie kciuki ..........


trzymam, aż się sine zaczęły robić... jak ci się powiedzie to dzięki mnie :D
 
Ja od roku pracuje w Hiszpanii...Zarabiam 7 razy więcej niz w UC i mam w końcu życie..jak w Madrycie :D
Mam nadzieje, ze ci co NA PRAWDE znaja jezyki w koncu sie odwaza, bo w UC nikt ich za to na pewno nie doceni.
 
była celniczka napisał:
Ja od roku pracuje w Hiszpanii...Zarabiam 7 razy więcej niz w UC i mam w końcu życie..jak w Madrycie :D
Mam nadzieje, ze ci co NA PRAWDE znaja jezyki w koncu sie odwaza, bo w UC nikt ich za to na pewno nie doceni.

Ale ci zazdroszczę! Hiszpania! A jeżeli można wiedzieć jak tam znalazłaś pracę! co tam robisz? na jakie prace jest tam zapotrzebowanie? przepraszam za te pytania ale nasi ( celnicy ) najczęściej wyjeżdżają na Zieloną Wyspę i do W.Brytani. Zyczę Ci powodzenia no i oby Twoje " życie jak w Madrycie " trwało jak najdłużej!!!!
 
Back
Do góry