• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Polecenie nr 2 - czy faktycznie istnieje?

Słowo "służba" jest mi znane, pytam więc gdzie prawa innych służb.
ZZ Celnicy PL jest takim dziwnym związkiem, że reaguje na działania przełożonych, które są bez podstawy prawnej. Dyrektor IC Łódź wydał polecenie bez podstawy prawnej i jednocześnie naruszył szereg norm konstytucyjnych. Nie możemy pozwalać na ograniczanie naszych praw, dyskryminowanie, poniżanie itp. zasłaniając się pojęciem "służba". Co innego jeśli dadzą nam prawa innych służb, wówczas pismo nie zaistniałoby w obiegu.
Z Pana wypowiedzi moge sie zgodzic jedynie z jednym określeniem: "ZZ Celnicy PL jest takim dziwnym związkiem", dodam od siebie: baardzo dziwnym! Zapytam więc: jakie normy konstytucyjne naruszył Pan Dyrektor? Moze Pan okreslić konkretnie? Jezeli nie to moge sobie np. dopowiedzieć, że podobnie jak 90% reszty Polaków nie czytał Pan Konstytucji. No ale to tylko moje domysły, które na pewno Pan zdementuje podając konkrety.
Co innego jesli dzadzą nam prawa innych służb, wówczas pismo nie zaistniałoby w obiegu
Rozumiem z tej wypowiedzi że interwencja 'dziwnych związków' jest związana ze swego rodzaju szantażem? Jeśli juz będa uprawnienia to wtedy zwiazki przestaną "szantazować" dyrektorów i innych decydentów? Czy aby to nie jest jakaś dziecinada? Prawie jak w przedszkolu, jak nam dacie deser to zjemy obiad? :) Pytanie co to ma wspólnego jeszcze ze służbą, określeniem które jest podobno Panu dobrze znane?
 
A które to artykuły panie Siwy jeśli można spytać? Które artykuły konstytucji konkretnie? Dziwię się takim komentarzom z Pana strony. Z Pana - starego celnika (bez urazy) - o tak dużym stażu. Identyczne zasady, choć moze nie wszedzie w formie pisemnej wyrażone, obowiązywały od zawsze (!!!) gdy w grę wchodził import.
A tak na marginesie - proponuję się nieco rozpytać jak sprawa wygląda np w urzędach slarbowych - z tego co ja wiem, urzednicy skarbowi poddani są analogicznym rozwiązaniom gdy chodzi np o kupno mieszkania czy auta. Urzędnik musi być czysty i w mojej ocenie nie ma z czego tu robić afery. Choć domyślam się, że w Łodzi akurat poklasku panu dotychczas brakowało..... moze stąd to pisemko straszące do Dyrektora :D A może z innych wzglęów, o których wie pan i wiem ja... i może jeszcze ktoś...
Jeżeli rzeczywiście w skarbówce istnieje podobny obowiązek przy zakupie samochodu lub mieszkania- to można się spodzie wać takich poleceń i u nas. rzeczywiście w przypadku importu -szczególnie samochodów ( samochód w Polsce -temat od zawsze społeczny)- istniał teki obowiązek nawet nie wiem czy na piśmie czy nie ale import zgłaszało sie bezpośredniemu przełożonemu-jak to był naczelnik(wtedy byli Nacz.) oddziału to on imiennie wyznaczał funkcjonariusza do odprawy -tak było przynajmniej u nas-ale w efekcie mało który kolega sprowadzał samochód na "siebie" -zawsze była jakaś rodzina pod ręką.
Co do jednego nie ma wątpliwości- celnik musi być czysty jak kryształ- tak usłyszałem podczas rozmowy kwalifikacyjnej 14 lat temu(dokładnie) i tego się trzymam
 
Konstytucję RP znam prawie na pamięć a artykuły, które zostały naruszone znajdą się w ewentualnej skardze. Artykuły prawa cywilnego, które naruszono tym poleceniem znajdą się w ewentualnym pozwie.

Może ja Was też o coś zapytam:
Na jakiej podstawie prawnej dyrektor wydał takie polecenie? czy potrafi ktoś z was podać faktyczną podstawę prawną(co to jest podstawa prawna to wynika z Konstytucji właśnie).

Potwierdzam, ten związek będzie reagował na każde działanie dyrektorów BEZ PODSTAWY PRAWNEJ - wiem że to jest dziwne, bo nietypowe, gdyż dotychczas bywało inaczej w działaniach zz.

Przygotowujemy obecnie dużo ważniejsze przedsięwzięcie, dlatego brak jest czasu na dalszą reakcję w IC Łódź w tej de facto błahej sprawie. Nie można jednak jej tak zostawić, i tak się nie stanie, gdyż kolejne polecenie będzie dotyczyło dalszych ograniczeń, np. zakaz używania tel. komórkowych, zakaz przynoszenia stówki do służby, informowania o tym z kim przebywam po pracy i z kim grywam w szachy.
Tego typu polecenia prowadzą zawsze do dalszych patologii i nasz zwiazek będzie zwalczał takie przyzwyczajenia dyrektorów.
 
Ostatnia edycja:
Telefony i pieniądze już raz były-chyba wszyscy pamiętają więc to raczej nie wróci (chociaż nie jestem taki do końca pewny)
 
No właśnie, ja też nie jestem tego taki pewny, dlatego działania bez podstawy prawnej będziemy zwalczać w zarodku.
 
Konstytucję RP znam prawie na pamięć a artykuły, które zostały naruszone znajdą się w ewentualnej skardze.
Cóż, niestety Panie Siwy,nie zaskoczyła mnie Pan. Własnie takich konkretów sie po Panu spodziewałem. Pana odpowiedź mogła wygladać np. tak: znam Konstytucje RP równie dobrze jak język chiński. Wczoraj prztłumaczyłem ja na język japoński. Nic dodać, nic ujać
 
w efekcie mało który kolega sprowadzał samochód na "siebie" -zawsze była jakaś rodzina pod ręką.
Co do jednego nie ma wątpliwości- celnik musi być czysty jak kryształ- tak usłyszałem podczas rozmowy kwalifikacyjnej 14 lat temu(dokładnie) i tego się trzymam
Panie Siwy, czy ja dobrze rozumiem? "czysty jak kryształ" jest celnik, który sprowadza samochód na rodzine za 20 euro?? Rozumiem, że naruszenie praw obywatelskich i równość wobec konstytucji została naruszona w ten sposób, że większośc "zwykłych" obywateli "mogła" sprowadzić samochód za 20 euro a kolega celnik musiał się wysługiwac rodziną?? Rozumiem, że według Pana idałem byłoby, gdyby celnik przyjeżdzał nowym samochodzikiem i wszystko załatwiał jego najblizszy kolega a dyrektorom wara od prywatnych ruchomosci celników! Polakom gratulujemy żywca a polckiemu cłu Pana Siwego. Z jednej strony przeraża mnie Pan a z drugiej potwierdza moje zdanie o ZZ. Amen
 
polecenie i diecezje, krótka pamięć

Krótką pamięć mają nasi "decydenci".Cała para w gwizdek. Czy wiadomo coś o wynikach działania komisji specjalnej powołanej do sprzątania "bałaganu" po poprzednikach szefa. Z tego co zapamiętałem wyniki powinny być po pierwszym kwartale czyli na początku kwietnia.Wygląda na to, że wróciliśmy do krainy wiecznej szczęśliwości.Ciekawe ile czasu jej to zajęło i co ta komisja wymyśliła bo jak wszyscy doskonale wiemy bajzel jest większy niż na kolei.Jednocześnie widać kolejną mobilizację naszych nieudaczników "ekspertów" chyba związaną z konkursem znowu chcą się obłowić. Coraz częściej słychać, że jak się nie podoba to możecie się zwolnić. Zapomnieli tylko, że to nie jest ich urząd i to, że ta układowa ekipka odpowiada za cały ten bajzel i że są pewne granice przyzwoitości i cba.
 
Ostatnia edycja:
dzisiaj ZZSC w Łodzi otrzymał pisemną odpowiedź od Pana Dyrektora IC w sprawie zapytania odnośnie decyzji Nr2 (niestety nie mamy jeszcze własnej strony jak kol.Siwy) i dlatego korespondencja związkowa jest wywieszana na tablicach ogłoszeń (z całą pewnością w UC I i II). Zapraszam do lektury. Są również tam zamieszczone poprawki jakie złożyła FZZSC do projektu ustawy o Służbie Celnej na ręce Kapicy w dniu 21.05.08r. Dotychczas FZZSC jest jedyną organizacją, która pisemnie ustosunkowała się do propozycji MF.:cool:
 
Sa pierwsze restrykcje dla tych ktorzy doniesli na samych siebie postepujac zgodnie z wydanym bezprawnie poleceniem nr 2. Po skrupulatnej weryfikacji donosow - wszyscy Ci ktorzy zanizyli wartosc sprowadzonego auta (ponizej ustalonego progu) moga zapomniec o awansie i podwyzce !!!!

Oficjalnie oczywiscie nic nie ma na papierze jednak kandydaci do awansu ktorzy chcieli jezdzic zachodnim autem a ktorzy w deklaracji za mala podali cene zakupu - zostali skresleni z wnioskow awansowych!!

Wiec kto sprowadzil samochod i nie zawyzyl wartosci na dzien celnka niech jedzie na wycieczke bo reki p.Dyrektor napewno nie uscisnie.
 
Ostatnia edycja:
Sa pierwsze restrykcje dla tych ktorzy doniesli na samych siebie postepujac zgodnie z wydanym bezprawnie poleceniem nr 2. Po skrupulatnej weryfikacji donosow - wszyscy Ci ktorzy zanizyli wartosc sprowadzonego auta (ponizej ustalonego progu) moga zapomniec o awansie i podwyzce !!!!

Oficjalnie oczywiscie nic nie ma na papierze jednak kandydaci do awansu ktorzy chcieli jezdzic zachodnim autem a ktorzy w deklaracji za mala podali cene zakupu - zostali skresleni z wnioskow awansowych!!

Wiec kto sprowadzil samochod i nie zawyzyl wartosci na dzien celnka niech jedzie na wycieczke bo reki p.Dyrektor napewno nie uscisnie.
Jak widać ci wszyscy,którzy sprowadzali "super luxusowe fury" nie liczyli na awanse.Trzeba było poczekać na dzień Celnika i wtedy po oficjalnym awansie zrobić naczelnikowi(dyrektorowi) premię/siurpryzę w postaci zgłoszenia AKC-U lub SAD i zaistnieć nową furką.:D
 
Na wtorkowym spotkaniu ZZ z dyr.IC zapytałem czy jest związek przyczynowo-skutkowy z w/w dec, a awansami. Pani dyr.Kędzierska odpowiedziała, że na dzień dzisiejszy są dopiero zbierane "powiadomienia" od FC i SC w przedmiotowej kwestii i nie będzie miało to wpływu na awans. Tak więc wśród awansowanych są osoby które "sprowadziły" sobie np. Merca'07 za 20 euro.:D
 
Wiec ktos tu delikatnie mowiac mija sie z prawda, ale cos mi sie widzi ze nie ja:mad: Jesli BlackJack jest zainteresowany chetnie podam (na privat) wiecej szczegolow, ze jednak co najmniej jedna osoba zostala skreslona z listy awansow wlasnie z tego powodu.
 
Jestem bardzo zainteresowany sprawdzeniem prawdomówności Pani dyr.IC-podawaj. Dzisiaj miałem "przyjemność" rozmawiać z Panią Kędzierską o realizacji II etapu zawartego porozumienia-obie strony pozostały przy swoich zdaniach. Sprawdza się to co pisałem wcześniej-nastały ciężkie czasy dla ZZ (i to wszystkich bez wyjątku).:(
 
Back
Do góry