• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Pogłoski o połączeniu Służby Celnej ze Strażą Graniczną

kuntakinte napisał:
Nie o wszystkich mam takie zdanie. Ale tutaj gdzie robię to czasami mi wstyd za celników (niestety często nas z wami utożsamiają). Często spotykam się z brakiem kultury w stosunku do podróżnych, czasem wręcz chamstwo. U nas za takie rzeczy byłaby "działa".

To ja ci napisze że tutaj gdzie pracuje SG traktuje podróżnych tragicznie, więc jak widzisz nie ma zasady, wszystko zależy od kultury ludzi i od przyzwolenia przełożonych
 
Ma kolega na myśli legendarne czy wręcz już mityczne tzw. REFORMY MARIAŃSKIE? Jeśli tak, to oczywiście nic nie słychać. Buahahahahahaha!!!
 
Skoro mgr z MBA /można studiować w RP za 5000 funtów/ jest właściwym człowiekiem na stanowisko szefa NBP , skoro można być SSC nie spełniając kryteriów ustawy o SC to można połączyć wszystko ze wszystkim byle tylko osiągnąć własny partykularny interes obecnej ekipy.
 
witam
Ja w temacie przejęcia odpraw celnych przez SG na granicy
Z tego co pamiętam jedyny celnik wsród dawnych prezesów GUC Bartoszewicz powiedział onegdaj, iż Straż Graniczna odprawy celne może robic - ale ma Madagaskarze i całkowicie się z tym temacie z nim zgadzam, sama kontrola celna na granicy nie polega tylko na wyciąganiu kilku kartonów papierosów z auta, a tak wygląda ze strony SG
Pozdrawiam
 
plotki nigdy nie sa przypadkowe. Są najlepszym sposobem sondowania, wprowadzania w błąd itp tricków.
Jako tako jest nam po drodze, chociaż opory są i na dole i na górze (MF-MSWiA)
Danie SG uprawnień zbliżonych (nawet większych) do SC do kontroli wewnątrz kraju. Wejście do Schengen - 2008.
Na pewno nie przejdzie cała SC (45-60 latkowie), gdyż w SG w tym wieku jest się na emeryturze, no chyba, że rozwiązanie podobne do połączenia ze skarbówką, jeden organ (ministerstwo czy coś takiego) i SG-SC. Wspólne WZP (dla kuntakinte Wydział Zwalczania Przestępczości- nie wiem, jak nazywa się Wasza równorzędna formacja), tutaj rozwiązaliby problem uzbrojenia.
To tylko przypuszczenia, gdyż bliżej (częściowo) nam do miejsca wykonywania kontroli z SG, ale zadania fiskalne przybliżają nas do skarbówki. Jednak SC powinna pozostać autonomiczną strukturą, gdyż nigdy nie będzie idealnego rozwiązania, a do wyborów juz niespełna 3 lata i nowe koncepcje :?
 
To nas potraktowali z alokacja aż jeży mi sie włos

Witam, własnie linka SG przegladałem i pomyslałem o alokacji jak to nasze kochane wiecie kto zrobiło dla porównania:

WARIANT 1
Odstąpienie od zapisów ustawowych dających funkcjonariuszom gwarancję
otrzymania lokalu mieszkalnego na rzecz jednorazowego ekwiwalentu
pieniężnego (np. w wysokości 50 % wartości lokalu uwzględniając jego
położenie geograficzne). Przyjmując powyższe rozwiązanie należałoby
rozważyć jednocześnie rezygnację z dotychczasowych świadczeń w postaci:
a) pomocy finansowej,
b) równoważnika za brak lokalu,
c) równoważnika za remont lokalu,
d) zwrotu kosztów dojazdu.
Uzyskane środki, które w 2005 r. z tytułu wypłaty za realizację w/w świadczeń
wyniosły ogółem w skali całej Straży Granicznej – 33.460.956,00 zł.
przeznaczyć na ekwiwalent pieniężny, dający realną szansę pomocy
sfinansowania zakupu lokalu mieszkalnego, budowy domu lub stanowiłby
wkład własny przy ubieganiu się o kredyt hipoteczny.
W związku z tym, że ekwiwalent pieniężny stanowiłby wysoki udział
procentowy w wartości lokalu mieszkalnego zachodzi konieczność
zagwarantowania jego zwrotu w przypadku zwolnienia funkcjonariusza ze
służby przed bezterminowym nabyciem prawa do lokalu mieszkalnego.
Dlatego też prawne uregulowanie tej kwestii polegałoby na wprowadzeniu jako
zasady, iż w przypadku zwolnienia funkcjonariusza ze służby przed upływem
wymaganego w ustawie emerytalnej 15 – lat stażu służby traci on prawo do
zajmowanego lokalu otrzymanego z resortu z obowiązkiem dokonania jego
zwrotu lub zwrotu otrzymanego ekwiwalentu zwaloryzowanego o wskaźnik
inflacji.
Realizację prawa do lokalu mieszkalnego w formie wypłaty jednorazowego
ekwiwalentu pieniężnego obrazuje poniższy przykład.
Do wyliczenia przyjęto kwotę 3.000,00 zł. jako średnią cenę 1m˛ powierzchni
użytkowej lokalu mieszkalnego oraz uprawnienia funkcjonariusza do 4 norm
zaludnienia.
4 normy x 10m˛ x 1,66 = 66,40m˛ powierzchni użytkowej lokalu
66,40m˛ x 3.000,00 zł. = 199.200,00zł.
199.200,00 zł. : 50 % = 99.600,00 zł. (kwota ekwiwalentu)
Roczne wydatki z tytułu aktualnie otrzymywanych przez funkcjonariuszy
świadczeń z tytułu prawa do lokalu mieszkalnego wyniosły w ubiegłym roku
33.460.956,00 zł.
33.460.956,00 zł. : 99.600,00 zł. = 336 osób rocznie, co stanowi 8,6 % ogólnej
liczby funkcjonariuszy oczekujących na przydział lokalu. Jednakże procent ten
powinien być znacznie wyższy bowiem przyjęty jako średni koszt 1m˛ lokalu
w wysokości 3.000,00 zł. będzie w wielu przypadkach znacznie obniżamy
z uwagi na miejsce jego położenia.
Przykładem może być np. Białystok lub Suwałki gdzie średni koszt 1m˛
wynosi 1.700,00 zł. W związku z tym można z góry założyć, że ilość osób,
których prawo do lokalu zostanie zrealizowane w ciągu 1 roku wyniesie ponad
10 % w stosunku do liczby oczekujących, a więc dwukrotnie więcej, niż miało
to miejsce w ubiegłym roku.
 
kuntakinte napisał:
Panie Cwaniak, w SG miodu oczywiście nie ma. A najlepiej mają jak w każdej formacji ci w Komendzie Głównej. Zarobki u nas jednak lepsze i są szanse na podwyżki. I rzeczywiście, to co robicie wy, możemy robić my. Więc po co SC? Powinni was z kimś połączyć, ale oby nie z SG. Mimo wszystko ludzie mają o nas lepsze zdanie.
Jacy ludzie mają o was lepsze zdanie? czy nie ci których przepuszczacie na granicy za informacje operacyjne?????
jak jesteście tacy mocni to dlaczego nie prowadzicie do końca postępowań w sprawach karnych???????????
zbierzecie z kilku osów parę często uzywanych kosmetyków parę innego badziewa i trzeba dla was pisać sprawę karną i w prokuraturze trzeba świecić oczami jak się coś takiego dostarczy, SG...
 
kuntakinte napisał:
Zgadzam się z jajackiem. Połączenie nas jest nierealne! Nie pomyślałem nawet o ludziach 40-50 lat. Dla nich roboty nie będzie, a za biurko nikt ich nie posadzi. Tylko czy ktoś będzie się pytał was o zdanie, zlikwidują i już. U naszych na zachodzie też zaczyna się robić gorąco, nie wiedzą co ich czeka. Ci co mają po 15 lat pójdą na emeryturę.

Nie zamierzałem też tutaj nikogo obrażać. Nie o wszystkich mam takie zdanie. Ale tutaj gdzie robię to czasami mi wstyd za celników (niestety często nas z wami utożsamiają). Często spotykam się z brakiem kultury w stosunku do podróżnych, czasem wręcz chamstwo. U nas za takie rzeczy byłaby "działa". Moi przełożeni też nie mają dobrego zdania o wielu celnikach i generalizując -nie chcieli by celnika u siebie (żadnego).
powoli stajesz się moim ulubieńcem kuntakinte!!!!
nie mów mi o kulturze w sg bo pęknę zie śmiechu, prosty przykład nie na jakimś pszenno-buraczanym przejściu granicznym ale w porcie lotniczym funkcjonariusz sg nawet mi nie odpowiedział na dzieńdobry w czasie odprawy paszportowej o uśmiechu nawet się nie wypowiem
 
"Dowiedzieliśmy się też, co było dla nas niemałym zaskoczeniem, że niemieckie cło, na granicy i w strefie przygranicznej, ma większe uprawnienia niż Policja i Straż Graniczna razem wzięte, np. w kwestiach związanych z podatkami celnicy mają uprawnienia prokuratorskie, których nie posiada nawet Policja Federalna".

Skopiowane ze strony IC Poznań. A u nas?? U nas nie będzie już SC
 
Projekt ustawy o Państwowej Inspekcji Pracy, przygotowany przez Prezydenta RP, przekazuje uprawnienia wojewody do kontroli m. in.: legalności zatrudnienia, innej pracy zarobkowej, wykonywania działalności oraz wykonywania pracy przez cudzoziemców do kompetencji tej inspekcji. Powoduje to uchylenie art. 116 – 118 i 124 ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy które dotychczas regulowały kwestie wykonywania przez Służbę Celną zadań w zakresie kontroli wykonywania pracy przez cudzoziemców. Równocześnie w art. 51 projektu ustawy o Państwowej Inspekcji Pracy wprowadzającym zmiany w ustawie o Służbie Celnej zostały wprowadzone regulacje wskazujące na intencję zachowania uprawnień Służby Celnej do kontroli przestrzegania legalności wykonywania pracy przez cudzoziemców.
 
do kuntakinte

Kuntakinte oj kuntakinte. Porównywanie obu służb jest dalece nie na miejscu. U nas też by nie chcieli niejednego od was. Bez przesady. Tylko, że u was czterech śledczych robi za innych wszystko to u nas potrafi każdy funkcjonariusz, nie tylko potrafi ale robi. Służba Celna to nie tylko granica i kontrola osobówek z latarką. Doucz się, zorientuj i pogadamy. Może pogadamy o polityce rachunkowości w przedsiębiorstwie ? Co ?, SG chce robić wszystko a nie to do czego jest powołana. Ciekawe czy znasz swoje ustawowe zadania ???????????????????
 
SC+SG

A po co rozważać połączenie z SG? Przecież już wiadomo, że do tego nie dojdzie - jaśnie oświecona Zytka obwieściła swój plan, a raczej jak zwykle konkret ogólny. Zresztą myślę, że nikt tak naprawdę nie rozważał połączenia nas z pogranicznikami.
Co do tego co pisze szanowny KuntaKinte - wnioskuję, że pogranicznik. Jeśli o mnie chodzi, to w kulturze celnicy biją Was na głowę. Nie mówię, że wszyscy jesteśmy super - wiadomo, zawsze kretyn się trafi. Ale zapraszam np do Dorohuska. Trzymanie latem w upale tak dla hecy autobusu pełnego podróżnych 4 godziny na placu - zapewne to przejaw najwyższej kultury. Powszechne Tykanie do Ukraińców to pryszcz. Zresztą czego się spodziewać po chłopakach z ledwo zdaną maturą, którym wyprano mózg na 9-miesięcznym szkoleniu. Poza tym o ile pamiętam, to nie celnicy zwyzywali na zachodniej granicy holenderskie dzieci...
Co do tego, że ludzie mają o SG lepsze zdanie... Może u Was tak jest, na wschodzie na pewno nie. Powód jest prosty. 90% nie rozróżnia tych dwóch służb i dla nich strażnik i celnik to to samo.
Pozdrawiam
PS - też MUSZĘ pracować ze strażą. Jak oni potrafią pięknie wszystko spieprzyć...
 
Żandarmeria wojskowa rusza do walki z handlarzami i posiadaczami substancji narkotycznych. Przedstawili właśnie sprzęt zakupiony w tym celu. Będą także walczyć z tą patologią we własnych szeregach.

Czy następna formacja otrzymuje nowe uprawnienia?
Może trochę takiego sprzętu do służby celnej? Sorry, dla sKASowanej służby celnej :cry:
 
Kurw.., na granicy zewnętrznej UE będa kupować pewnie i Ufoloty, ale nie o to chodzi. Po ostatniej informacji na temat naszych służb, sporządzonej przez unijnych obserwatorów, to wcale się nie dziwię, że nas moga zlikwidować, gdyż wg nich MY nic nie mamy, żadnego sprzętu, żadnych uprawnień, żadnych systemów info-mobilnych, żadnego zaplecza nawet podstawowych szczepień ochronnych. Czy warto inwestować, czy lepiej (taniej) likwidowa)?
 
Back
Do góry