• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Podwyżki w Katowicach

kometarz


Na prawdę jestem pod wrażeniem patriotyzmu ruskiego!! tylko jakoś w budynku izby tego nie widzać . Z tekstu aż kipi od kpiny tego człowieka( patrioty!!! ale ubaw) .
A swoja drogą zz dotarły poniżej dna podpisując takie porozumienie. Jak można zezwolić ruskiemu dawać podwyżki ponad limit uzgodnień w stanowiskach, w przypadku gdy niewielu poza wybrańcami dostąpi wyrównania. O ile mi wiadomo dążymy do zrównania płac w poszczególnych stanowiskach, to skąd zgoda na przekroczenie limitu stawki o 300 zł dla swoich dyrektora?
Panie Siwy brawo, a gdzie inne związki? Im pasuje wszystko? sprzedawczyki!trzóchrze!
 
dzięki za udostępnienie

kurna ....kto pisze te wystapienia, w których tak się kompromitują osoby publiczne ?
strach pomyśleć, że to autorskie :mad:"credo".
co do formy listu - to taki krótki referat z frontu pt. walka klas na tle żałoby narodowej".
trzeba nie mieć wstydu żeby ten dramat wykorzystać w oficjalnym piśmie na dodatek szkalującym organizację pracowniczą, której prawem jest posiadanie własnego zdania.
co stało na przeszkodzie by w tym okresie na chwilę zamilknąć. strajki płacowe były w podległym "ludzie umundurowanym", może interes tylko jednej ze stron nie cierpiał zbędnej zwłoki ? przecież "autor" decyduje o rozdysponowaniu lub nie środków. jak je zamierzał i zamierza rozdysponować jasne było od początku. reszta jest przykrywką ?
czarny kryminał z wrogiem klasowym w tle ale "za masami" jak zawsze. wyrazy współczucia dla .... czytelników. otwórzcie oczy.
 
INFORMACJA.
Związek Zawodowy Celnicy PL przesyła stanowisko w sprawie podziału środków z
> Uchwały Modernizacyjnej Rządu na "motywacyjny" system płac, o którym informowaliśmy pracodawcę już w ubiegłym tygodniu.

Uprzejmie informujemy, iż wszystkie Związki działające w IC Katowice podpisując Porozumienie z Dyrektorem zajęły stanowisko w sprawie co oznacza, że podwyżki mogą zostać uruchomione wraz z wypłatą w kwietniu br. z wyrównaniem od stycznia, o ile wykluczymy oczywiście złą wolę pracodawcy i Resortu Finansów.
Związek Zawodowy Celnicy PL podejmuje działania w interesie ogółu zatrudnionych. Walczymy, aby nie powtórzyła się sytuacja z roku ubiegłego, kiedy to MF utracił gro środków zapisanych dla nas w budżecie. Wiele wskazuje na to, że w br. może być podobnie. Nie możemy na to pozwolić, stąd nasze działania. Z naszej inicjatywy w najbliższych dniach powinno ukazać się stanowisko wszystkich central związkowych, skierowane do Ministra Finansów. Sprawę zgłosimy też pod obrady Parlamentu. W naszej ocenie dochodzi do utrudniania działalności związkowej, jak również podżegania do złamania prawa, które ustawodawca określił w art.222 ust.2 ustawy o Służbie Celnej, co jako funkcjonariusze mamy obowiązek skierować pod ocenę niezależnych organów.
Pozdrawiam
Sławomir Siwy ZZ Celnicy PL
 
kurna ....kto pisze te wystapienia, w których tak się kompromitują osoby publiczne ?
strach pomyśleć, że to autorskie :mad:"credo".
co do formy listu - to taki krótki referat z frontu pt. walka klas na tle żałoby narodowej".
trzeba nie mieć wstydu żeby ten dramat wykorzystać w oficjalnym piśmie na dodatek szkalującym organizację pracowniczą, której prawem jest posiadanie własnego zdania.
co stało na przeszkodzie by w tym okresie na chwilę zamilknąć. strajki płacowe były w podległym "ludzie umundurowanym", może interes tylko jednej ze stron nie cierpiał zbędnej zwłoki ? przecież "autor" decyduje o rozdysponowaniu lub nie środków. jak je zamierzał i zamierza rozdysponować jasne było od początku. reszta jest przykrywką ?
czarny kryminał z wrogiem klasowym w tle ale "za masami" jak zawsze. wyrazy współczucia dla .... czytelników. otwórzcie oczy.

Cha , kto ? człowiek z krwi w połowie czekista, w wychowaniu 110% czekista, absolwent marksizmu i leninizmu w moskwie ( czyt. filozof) , tak tutaj można zauważyć najwyższy kunszt towaszysza ruskiego w zachowaniu i wtreści pisma. Ruski wam swołocz z ręki żreć daje a wy szczekacie ! ja tylko się dziwię jak taka (brak słów) może być dyrektorem i jak to możliwe że nikt go za nic nie rozliczył , łącznie z Pisorami!!!
 
Cha , kto ? człowiek z krwi w połowie czekista, w wychowaniu 110% czekista, absolwent marksizmu i leninizmu w moskwie ( czyt. filozof) , tak tutaj można zauważyć najwyższy kunszt towaszysza ruskiego w zachowaniu i wtreści pisma. Ruski wam swołocz z ręki żreć daje a wy szczekacie ! ja tylko się dziwię jak taka (brak słów) może być dyrektorem i jak to możliwe że nikt go za nic nie rozliczył , łącznie z Pisorami!!!



Nie po raz pierwszy spotykam podobne słowa i nie po raz pierwszy odnoszą się do POCHODZENIA i WYKSZTAŁCENIA, nie wspominając nawet mimochodem o faktach. TO JEST JUŻ NUDNE! Może jestem głupi, ale ciągle nie rozumiem jakie znaczenie argumentacyjne ma kierunek wykształcenia lub narodowość przodków?!
 
Rybka,napisz co sądzisz o liście ?


Retoryka była pierwszą studiowaną nauką, która już w starożytności stanowiła niezbędną podstawę do studiowania innych nauk. W niektórych krajach do dzisiaj jest obowiązkowym przedmiotem studiów filozoficznych, politycznych i ... prawniczych, stając się niejako SZTUKĄ wyższego rzędu. Według wielu uznanych opinii; nie istnieje trudniejsza do opanowania od sztuki retoryki. Połączenie zaś retoryki z merytoryką jest PRAWIE niemożliwe i wymaga absolutnego, niezaprzeczalnego geniuszu!
Jestem prostym celniczyną, więc cóż może być warte moje zdanie ???
Jeśli jednak będziesz się upierał w chęci poznania moich subiektywnych odczuć, to wydaje mi się, iż tekst o który Ci chodzi nie jest dziełem geniusza.
 
Nie po raz pierwszy spotykam podobne słowa i nie po raz pierwszy odnoszą się do POCHODZENIA i WYKSZTAŁCENIA, nie wspominając nawet mimochodem o faktach. TO JEST JUŻ NUDNE! Może jestem głupi, ale ciągle nie rozumiem jakie znaczenie argumentacyjne ma kierunek wykształcenia lub narodowość przodków?!

Już wyjaśniam, słowa są potwierdzeniem na spostrzeżenie aquirre który/a raczył/a skomentować treść wystąpienia. Nie zaprzeczysz chyba ,że człowieka kształtuje urodzenie, wychowanie, wykształcenie, środowisko w jakim się obraca. Moja sugestia odnosiła się wprost do treści pisma i wcześniejszych działań tego osobnika a przywołanie tych faktów uzasadniało wydzwięk pisma. Troszkę dziwna jest Twoja reakcja, gdyż nie zauważasz nagannych zachowań tego gościa , a razi Cię przywoływanie jego "zasług". Jego guru jeszcze w latach 90 głosił chwałę dla ideii marksistowsko-leninowskich , hm pewnie myślisz że się nie spełniły , nie prawda ! Fakt że następne pokolenie tych ludzi jest u władzy świadczy ,że idea jednak przetrwała choć zmieniała formę i przybrała inny płaszczyk .
 
Ze zwykłej ciekawości czytam o podwyżkach w różnych izbach. Wasz dyrektor jednak wysuwa się na pierwsze miejsce. To nie do wiary że istnieje jeszcze taki styl. Wszystko jest czytelne. NIE - odmiennym poglądom, NIE - demokracji, NIE- szacunkowi wobec pracowników, NIE - krnąbrnym dyrektorowi. Klimat jak w socjalistycznym piśmie szefa ORMO. Ciężkie pióro. No chyba że nie przeczytał tego, co ułożył mu jakiś piernik,były redaktor z trybunu ludu :eek:
 
Szanowny/a "bpt".

Wybacz, ale nie we wszystkim masz rację. Doskonale zauważam mnóstwo różnych zachowań i to wielu, wielu ludzi! Tych fałszywych i tych honorowych, tych zdecydowanych i tych bez kręgosłupa, tych uczciwych i tych obłudnych, tych kierujących się Prawdą i tych niszczących wszystko i wszystkich wokół siebie za pomocą kłamstwa, wyrwanych z kontekstu cytatów, obmowy i innych na tyle wstrętnych, co skutecznych socjotechnik.
Że moja reakcja wydaje Ci się "dziwna"?!
Nie wprost, ale Ci podpowiem; jak zauważałem figuranctwo i brak faktycznego znaczenia poprzedniego, nie pomijając zauważenia faktycznej osoby "cienia", tak zauważam przemienioną koncepcję stylu i rodzaju sformułowań, co ciekawi mnie o niebo więcej niż sama ich treść. Dla mnie po prostu więcej do zobaczenia jest tam, gdzie nikt inny nie patrzy. Komentując "oczywistą oczywistość" pewnie bym dodał sobie splendoru, jawiąc się mądrzejszym niż faktycznie jestem, ale nie byłbym sobą. Wbrew jednak wielu dotykających nas wszystkich przeszkód (i paru opinii) sobą pozostaję i (daj Boże) takim chcę umrzeć!
 
podwyżki

jakoś cichutko od ponad miesiąca, ruski zafundował podwyżki ,że hey.
pewnie wszyscy liczą kasę i zastanawiają się co z nia zrobić . Tak ruski to wybitny dyrektor . Star ma przy nim na noc, uczeń przerósł mistrza.:cool:
 
:mad: szkoda gadać (pisać) , ale w sumie nie spodziewałem się innej polityki. na domiar złego poprawili to 20-stoprocentową pulą w ręku najjaśniejszego - rewelacyjne typy!!!
 
Wielka prośba

Ponieważ splot (ciekawych?!) wydarzeń sprawił, iż absolutnie nie wiem na jakim średnim poziomie - odpowiednio do; stanowiska/stopnia, stopnia/stanowiska, stanowiska/stanowiska, stopnia/stopnia - netto/brutto, "na rękę" itp.
Możecie mnie oświecić?
 
no cóż...

Związki zawodowe w Katowicach (Kloś, Gawron itd.) podpisują porozumienie w myśl którego podwyżkami zostają objęci funkcjonariusze najwięcej zarabiający - celnicy najmniej zarabiający i w sposób bezprecedensowy wy...ciu...lani przy nadawaniu stopni nie dostają podwyżek. Widać czarno na białym dla kogo te pseudozwiązki pracują. Od kilkunastu lat w katowicekiej izbie zwykłych uczciwie pracujących funkcjonariuszy się oszukuje i okrada (awanse, podwyżki, premie dla swoich :eek:itd. )- żygać się chce. Tyle.
 
jakoś cichutko od ponad miesiąca, ruski zafundował podwyżki ,że hey.
pewnie wszyscy liczą kasę i zastanawiają się co z nia zrobić . Tak ruski to wybitny dyrektor . Star ma przy nim na noc, uczeń przerósł mistrza.:cool:

rzeczywiście wybitny, że jeszcze cię nie wylał na zbity p...,patrząc na stylistykę i tak za dużo zarabiasz więc SZA!
 
manifest

rzeczywiście wybitny, że jeszcze cię nie wylał na zbity p...,patrząc na stylistykę i tak za dużo zarabiasz więc SZA!

a jakieś konktretniejsze argumenty?
fakt ruski idzie na całego ale koniec jego jest już bliski, są granice szaleństwa , Nierób stracił grunt pod nogami i wydaje mu się jak tatkowi że wszystkie rozumy pozjadał, wreszcie ktoś cię zeżre ruski mam nadzieję że za niedługo!!!
 
Back
Do góry