• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Podwyżki w IC Gdynia

Zostały one przyznane na podstawie wniosków bezpośrednich przełożonych. W siedzibie gdyńskiej Izby Celnej gospodarzem uroczystości był dyrektor Tomasz Węgiel, w Urzędzie Celnym w Gdańsku z-ca dyrektora Jarosław Lipski, natomiast w Urzędzie Celnym w Słupsku z-ca dyrektora Artur Badeński.

Warto nadmienić, że była to już czwarta taka uroczystość w tym roku.

Wszystkim wyróżnionym serdecznie gratulujemy.

Zespół prasowy Izby Celnej w Gdyni _ CORINTIA
 
Ile dyrektor da podwyżki- jest to bez znaczenia. Jego dni i tak są policzone. Chce się dobrze zachować w pamięci!
Lecz są tacy co go pamiętają z innych gościnnych występów!
 
Wszystkich dni są policzone ;-) W takim lub innym wymiarze. Interesujące są natomiast Twoje rozważania na temat motywacji. Cóż za celność spojrzenia. Doprawdy, wyrafinowana analiza
 
Współczesna wiedza to nam daje, między innymi, poznać, że tak mało wiemy. Nie martwmy się tym. Przeciwnie, starajmy się pokonać przeciwności. Jednak ze świadomością, że nie będzie nam dane opanować w oryginale Kalevalii czy Gilgamesza. Uczmy się. Co dzień poświęcajmy godzinę na czytanie czegoś więcej niż gazety, komentarze do bierzączki. Starajmy się. Świat jest dziś okropnie skomplikowany, wielobiegunowy. Nie możemy z natury tej wiedzieć wszystkiego. I tak, ministrowie Rzplitej nie wiedzą, czym jest OECD, ja zaś nie znam złożoności gramatyki hiszpańskiego, choć poznałem zawiłości ACI łaciny. To jednak nie to samo, a jakoby to pokrewne języki, jak oni wiedzą czym jest WTO. Współczesność dała nam tę zatem pewność, że nie wiemy zbyt wiele. Cokolwiek osądzamy, czynimy to w pędzie poznawania nowych faktów, odwzorowań, czy wyobrażeń. Pewnych wartości musimy się jednak trzymać. Kimże jest człowiek bez aksjologii? I tak wartościujmy. Nikt z nas nie zna PRAWDY, prócz tych co wierzą. Do wielu prawd, tych małych, zgadzamy się jednak. Czynimy dobro na miarę swoich wyobrażeń i/czy możliwości. Ludzka oto powinność. Motywacje są, widzę, sporem być może. Cóż mam powiedzieć: staram się, bo jest 4. błogosławieństwo (Mt.5.6). Choć wiem, że wiele przy tym popełniam błędów i przekroczeń….
 
Back
Do góry